Monika1717 Monika1717 komentáře u knih

Jen o rodinných záležitostech Jen o rodinných záležitostech Jaromíra Kolárová

Viděla jsem v televizi a hned jsem sáhla po knize. Přečetla jsem na jeden zátah. Tak jako se nesmí zapomenout na hrůzy války, nesmí se zapomenout na hrůzy komunistů, které páchali tito soudruzi v letech 50.

22.04.2023 5 z 5

Ostrov v Ptačí ulici Ostrov v Ptačí ulici Uri Orlev (p)

Kniha se mi velmi líbila, Alex přežívá v domech po Židech a čeká na tatínka. Je mu 12 let a bojuje s hladem, zimou, strachem. Doporučuji pozorně přečíst. Nejen dětem.

07.04.2023 5 z 5

Neználek na Měsíci Neználek na Měsíci Nikolaj Nikolajevič Nosov

Knihu jsem přečetla jako malá, bratr ji dostal k Vánocům. Ze všech knih o Neználkovi se mi líbila nejméně. Spoustu věcí jsem nechápala, chudáci človíčkové, kteří trpěli v kapitalismu na Měsíci. Teď jsem ji znovu prolistovala a docela jsem se pobavila.

07.04.2023 4 z 5

Dům na konci cesty Dům na konci cesty Veronika Černucká

Přečteno za 2 dny v lázních, oddechovka, vyšetřovatelka byla docela sympatická. Vraha jsem neodhalila, dočetla jsem poctivě do konce. Asi do třetiny knihy jsem se nevyznala v postavách, Julián, Fabián,.... České detektivky mám ráda, byť někdy tak trošku připomínají díla jiných autorů. Určitě to nebyla poslední kniha této autorky, kterou jsem přečetla.

26.03.2023 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Moje druhé setkání s autorkou a rozhodně ne poslední. Děj tak trochu předvídatelný, ženský úděl těžký, hlavně když se zakopne hned na začátku a musí se to vyžehlit svatbou s despotou.

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Spousta jmen, dlouhé kapitoly a tak trochu zamotaný začátek. Sebevražda nebo vražda?
Erika řeší minulost a přítomnost, sestřinu domácnost, Patrika, je toho na ni moc. Kniha je ale čtivá a děj hlavně ve 2. polovině ubíhá dost rychle. A konec? Takový jsem nečekala.

26.03.2023 4 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Moje první kniha od této autorky a asi ne poslední. Ubrala bych pár stránek, někde se mi zdálo, že děj stagnuje, zejména v první části, ale od poloviny se to rozjelo. Zápornou postavu jsem neodhalila, až ke konci, ale to už věděli určitě všichni. Jinak, v Kruhu bych teda žít nechtěla.

20.02.2023 4 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti Kristýna Trpková

Knihu jsem dočetla opravdu silou vůle, vraha jsem odhalila před koncem, česká detektivka by byla super, kdyby měla o třetinu stran méně.

17.02.2023 3 z 5

Zámek Zámek Martina Mouseová

(SPOILER) Kniha je taková jednohubka na 1 večer. První část je celkem uvěřitelná, bylo by určitě příjemné zdědit miliony a za ně si koupit zámek. Druhá polovina s drogovými dealery alias strašidly trochu přiřazena za vlasy. Trochu více. Čtení je to oddechové a nenáročné, nicméně doporučuji všem, kdo mají takovou literaturu rádi.

17.02.2023 3 z 5

Zima nejistých nadějí Zima nejistých nadějí Jenny Bayliss

(SPOILER) Jednou za čas odložím detektivku a přečtu jedním dechem nějaký ten romantický příběh. Domeček na pláži, v něm čajovna, plno milých vesničanů. Nevím, jestli by Annie dokázala tak rychle opustit svou restauraci a odjet do neznáma.Příběh mile plynul, sem tam ho narušila nějaká prkotina. Jen na konci se to trochu zkomplikovalo,ale dobře všechno dopadlo.Záletný manžel vyhozen, bezdomovec nalezen, odvážný plavec zachráněn. A teď honem zase k nějakému tomu dramatu.

10.01.2023 4 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Moje první kniha o oddělení Q. Zpočátku jsem myslela,ze ji odložím, moc jsem se nevyznala v postavách, ale vydržela jsem a ve druhé půlce knihy se to rapidně zlepšilo. Určitě si přečtu další díl a některé předcházející.

07.01.2023 4 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Knihu jsem přečetla jedním dechem.

07.01.2023 5 z 5

Vánoční případ Vánoční případ Jitka Ludvíková

Pěkné čtení na vánoční prázdniny.

07.01.2023 4 z 5

Dotek vraha Dotek vraha Jitka Ludvíková

(SPOILER) Česká detektivka, musím přiznat, že mi tam něco chybělo. Bylo tam hodně postav,pořád jsem hlídala jména, Bára, Marta, Lucka. Vraha nebyl čtenář schopen odhadnout, objevuje se téměř na konci. A jak to bylo s roztroušenou sklerózou? Asi falešná diagnóza.

07.01.2023 3 z 5

Češtinářky Češtinářky Veronika Valíková

Školství dnešní doby, na základce tak přemýšlivé žáky nemáme, ale ředitel - takového jsem už taky zažila. Kniha se četla pěkně, hlavní postava sympatická, neměla to lehké, dvě děti, rozvedená, nepoužitelný exmanžel. JoJo.

14.11.2022 4 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Skvělá kniha, četla jsem několikrát a ráda se k ní vracím.Viděla jsem i film,byl také super,ale kniha je lepší. Jen ten rozsah, skoro 600 stran je fakt hodně. Nedivím se, že někoho odradí.

14.11.2022 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Knihu jsem vytáhla před mnoha a mnoha lety z rodičovské knihovny a na tajňačku přečetla, teda spíš zhltla v době, kdy nebyl nikdo doma. Byla jsem nadšená, věřila jsem,že hraběnka byla bezcitná mrcha, přesto mě její život fascinoval. Hraběnku jsem si představovala všelijak, ale rozhodně ne tak, jak vypadala v Jakubiskově filmu.

12.10.2022 4 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Kniha byla super, moc se mi líbila, konec se mi zdál trochu nedotažený. Příběh byl napínavý, zejména druhá část. Přečetla jsem na jeden zátah během víkendu, kdy pršelo.

07.10.2022 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

(SPOILER) Kniha se mi líbila tak, jako všechny od tohoto spisovatele. Hlavní hrdina mi byl sympatický, jen nechápu, jak a proč se lidé jako on nechají srazit na samé dno. Vztahy s bratrem - sedlákem, který se bojí, že mu tu jeho dřinu studovaný bratr, který nemá nic, ukradne. Daniela mi byla nesympatická / srazila jsem za ni hvězdičku / a od samého začátku jsem si o ní myslela, že to bude pěkná zmije. Za přečtení to rozhodně ale stojí.

07.10.2022 4 z 5

... a bude hůř ... a bude hůř Jan Pelc

Před lety si tuto knihu / a jiné od stejného autora / přál syn k Vánocům. Sháněla jsem je po antikvariátech, než jsem je zabalila, tak jsem do nich koukla. Není to můj šálek čaje, jak se říká. Kdyby ubylo sprostých slov a lahví alkoholu, asi by se to dalo i číst, protože život za socialismu je vykreslen parádně.

01.10.2022 3 z 5