monika0181 monika0181 komentáře u knih

Unesená dědička Unesená dědička Sophie Lark

Zvláštní jak je kniha rozdílně vnímána.
Za mě osobně vyrovnané s prvním dílem. Četla jsem příběh s obrovskou chutí. Již prvních pár stran mě vtáhlo a až dokonce mě udrželo.
Bylo v příběhu pár slabších míst. Ale já byla moc spokojená.
Mikolaj byl fakt bad boy, kterého by každá chtěla. K Nesse jsem si musela najít cestu, ale nakonec jsem byla z tohoto páru v euforii nadšení, jak jim to sedlo.
Velká spokojenost, čekám na další díly.

28.04.2024 4 z 5

Sexy sázka Sexy sázka Lucia Braunová

Bohužel nenadchlo.
Dojem z knihy byl takový, že je snaha o to šokovat, napsat erotický příběh bez hranic.
Jenže působilo to na mě jako by autorky byly puberťačky, které se rozhodly sdělit světu něco kontroverzního a z jejich pohledu dospělého.
Knihu jsem přečetla za jedno dopoledne. Ale nevěřila jsem knize ani slovo. Emoce se na mě nepřenesly. Dojem to dělá nedotažený. Největší emoce, co kniha vzbudila je snaha šokovat?
Kniha poputuje dál, v knihovně nezůstane.

23.04.2024 3 z 5

Konflikt Konflikt Michaela Brnková

Tak tady ta energie z příběhu jen srší.
Obě postavy mě moc bavily. Příběh měl spád.
Jen ten konec? To mi přišlo, jak když autorka neví jak na to. Tajemné, nijaké rozostřené.
Jdu na další díl.

22.04.2024 5 z 5

Pokušení Pokušení Ivy Smoak

Toxický vztah dospělého chlapa a nevyzrálé studentky.
Plný myšlenek, sebezpytace ze strany Penny.
Část knihy mě vtáhla a hnala dál. Bohužel ne celá.
Uvidíme, co další díl.

22.04.2024 4 z 5

Tonoucí duše Tonoucí duše Ava Reed (p)

Tento díl mě bavil méně než předchozí.
Přišlo mi to na sílu. Za mě neměl příběh takový spád jako předchozí.
Přesto se těším na další.

20.04.2024 4 z 5

My My Elle Kennedy

Tuto sérii mám ráda.
Oběma jsem moc fandila. Je smutné, že stále je třeba svou orientaci skrývat.
Kdysi toto pro mě byla první MM romance. Nyní když opakovaně série vyšla, ráda
jsem se k ní vrátila.

20.04.2024 5 z 5

Kennedy Kennedy Lauren Layne

Kennedy se mi líbil.
Všechny "vlky" mám ráda. Je to pěkně čtivá série.
Pro mě oddechovka na nyní chladné dny. Knihu jsem přečetla za odpoledne.

20.04.2024 5 z 5

Zůstane to mezi námi Zůstane to mezi námi Christina Lauren

Tak to mi fakt nesedlo.
Čekala jsem, že se něco bude dít a bylo to jak vyprávění ve škole. Nemastné, neslané.
Snad jen poučení si můžeme z příběhu vzít, co dělá s lidmi sláva, popularita, touha po úspěchu.
Přečteno, ale kniha v knihovně nezůstane. I když autorky mám jinak ráda.

20.04.2024 3 z 5

Anglická lekce Anglická lekce Natasha Boyd

Po prvním díle, jsem byla příjemně překvapená, když jsem zjistila, že máme již k dispozici druhý díl. Vrhla jsem se na něj s tím, že první mě nadchnul. Ale je to již dlouho, co jsem první díl četla. Detaily z prvního dílu mi už unikají, budu se muset k němu vrátit.
Každopádně mě i jako Kudíkovi nepasoval Evan k tomu z prvního dílu.
Ale knihu jsem si moc užila a přečetla jsem ji jedním dechem. Ano i já čekala konec víc rozvinutý, ale nakonec mi to tolik nevadilo. Předpokládám, že záměrem knihy neudělat příběhu happy end, který předčí vše, ale záměrem bylo poselství partnerského násilí a že je cesta z něj.
Kniha byla neskutečně čtivá stejně jako první díl. Autorka to se slovy prostě umí.
Za mě kniha jistě zůstane v mé knihovně a velmi ráda se k oběma dílům vrátím. A kdyby byl příběh i dalších aktérů příběhu, potěšilo by.

19.04.2024 5 z 5

Domek pro dva Domek pro dva Kathryn Taylor

Odpočinková kniha. Nebyla špatná, ale za mě o není top, ke kterému se zase vrátím. Vývoj příběhu zajímavý, lehce to plynulo. Ale ovšem konec mi přišel bez výrazných emocí, byť zápletka tam byla, kde se mohly emoce moc pěkně ukázat. Za mě jsem čekala trochu víc šťávy. Ale ke kafi na terase to asi stačí.

15.04.2024 4 z 5

Ne že bychom to nečekali Ne že bychom to nečekali Meghan Quinn

Naprostý souhlas s Lucie.285. Není třeba nic dalšího psát.
Dokonalá kniha. U celé série se moc bavím. Jistě ji vezmu do rukou opakovaně.

04.04.2024 5 z 5

Až do konce Až do konce Kendall Ryan

Kniha nebyla objevná, přesto jsem si ji užila.
Jako oddechovku doporučuji.

28.03.2024 5 z 5

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Sledovat zodpovědnost Eastona, s kterou přistupuje ke ztrátě paměti Hart je obdivuhodná.
Tu lásku jsem jim tolik přála. Rozhodně to nebylo jednoduché, když Vás po ztrátě paměti celé okolí ovlivňuje dle svých potřeb.
Četla jsem jedním dechem a trnulo mi srdce, aby příběh měl happy end.
Celá série má mé srdce a jistě zůstane v knihovně a vrátím se k ní.

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Celá tato série mě neskutečně vtáhla.
Bohužel od příběhu Gideona jsem čekala víc. Měl krásně našlápnuto v přechozích dílech. A tady mi to přišlo trochu odfláknuté. To mě mrzí, protože jeho zápletka stála za to.
Příběh Eastona to je celkově jiný kalibr. Tak nešťastného, zoufalého mladého člověka se zraněným srdcem jsem dlouho neviděla. Bylo pro mě zajímavé sledovat jak rostl jeho vztah a láska k Hart. Životní příběh Hart nebyl o nic méně komplikovaný. S čím se musela ona sama vyrovnat nebylo v rámci rodiny jednoduché.
A konec? No tak to je infarktová situace.
Šup na poslední díl.

02.03.2024 5 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Lucy Harris (p)

Zajímavé rychlé čtení.
Moc se mi líbily Thomasovy komentáře v knize. Jsou vtipné, knihu tím pozdvihují.
Je to příběh plný zápletek, zvratů.
Krásná oddechová romance.

02.03.2024 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Kdybych tuto sérii četla před deseti lety, asi bych byla nadšená.
Dnes už se z ní na zadek neposadím.
Dočteno bez výrazných emocí. Oslnilo max tloušťkou každého dílu, když se ve finále nic moc nestalo.
Bohužel řešení zápletek bylo rychlé, bez hloubky. Jistě za hlubší popis by stála historie s paní Robinsonovou i Christianovo dětství. Vše jen v náznacích a to mě dost mrzelo. V podstatě naprosto míjíme příčiny Christianova chování.
Bylo to čtivé, ale za bibli BDSM bych to rozhodně nepovažovala.
Dám pauzu a pak se pustím do dalších dílů.

18.02.2024 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

S Christiana se nám stává romantik.
Ale ani to nic nemění na tom, že emoce teda z knihy opravdu netryskají.
Kniha je čtivá, příběh jsem zhltla velmi rychle.
Ale jak jsem psala již u prvního dílu. Spíš mě zaujala psychologie vztahu než ta erotická část. Ta za mě v dnešní době není moc objevná. Ve své době to bylo asi šokující a kontroverzní zpracování.
Bohužel vnímám stejné chyby jako u prvního dílu. Jakákoli zápletka je vyřešena rychle, bez hloubky, vyjasnění.
Autorka chtěla šokovat sexuálními scénami a zbytku se moc nevěnovala.
Jdu na třetí díl.

18.02.2024 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Očekávání? Něco drsného, kontroverzního, erotického...
Před lety to asi možná vystihovalo. Ale v současné době jsem četla mnohem silnější a emotivnější knihy na toto téma.
Tady do strany 100 je sotva polibek. Dnes by se kniha dala téměř popsat jako slow burn romantika s prvky BDSM. Spíš než erotiku a BDSM zde vnímám psychologii celé knihy, člověka, který měl kruté dětství a bohužel ani zážitky v dospívání nepřispěly k tomu, aby z něj vyrostl vyrovnaný člověk.
Celou trilogii bych asi shrnula: Jak Christian ke štěstí přišel.
S odstupem času, kdy kniha vznikla budu hodnotit věci, které mohly fungovat i tehdy, protože v současné době téma knihy už asi nikoho moc nešokuje. Vnitřní bohyně byla vtipná tak první čtvrtinu knihy, pak už opakovaný vtip není vtipem, bohužel ani oživením příběhu. Celou knihu vnímáme myšlenky Any, s odpuštěním každý p.d nám musí sdělit, což by ani nevadilo, kdyby zásadním zápletkám byla věnována stejná pozornost. Pokud se zápletka nevyřeší lusknutím prstu, tak se vyřeší sexem. .... to taky baví pouze chvíli.
Na konci knihy máte pocit, že jste měli spoustu omáčky a maso nikde.
Nezatracuji, jdu číst dál.

Tohle není žádná lovestory Tohle není žádná lovestory Mary Hargreaves

Tak po dlouhé době jsem nedočetla.
Hrdinka mi totálně nesedla. Jsou tu komentáře, že jste se nasmáli. Já opravdu ne. Maggie mi přišla trapná, nedospělá, nezodpovědná, primitivní.
Opravdu jsem se snažila, dala jsem skoro polovinu knihy, ale víc ne. Nebyl žádný progres v jejím vývoji.
Radši sáhnu po jiné knize.

13.02.2024 1 z 5

44 kapitol o 4 mužích 44 kapitol o 4 mužích B.B. Easton

Kniha, kterou jsem dočítala se sebezapřením.
Přemýšlela jsem, kdo je víc švihlej, zda autorka nebo hrdinka.
Evidentně u mě to nepadlo na úrodnou půdu. Mám i ostatní díly série, možná se do nich někdy pustím, ale rozhodně ne hned.
Nepochopila jsem záměr, styl mi přišel jak od někoho z hospody čtvrté cenové skupiny. Psycholožka?? Potěš koště, k té bych nechtěla chodit.

13.02.2024 1 z 5