111moni 111moni komentáře u knih

Čisté zlato Čisté zlato Lee Child

Vcelku lze napsat - rychlá bokovka.Žádný velký tománek z toho nebude,jen zpestření nedělního odpoledne. Budu doufat, že v tom zaletnictvi nebudou pokračovat; )

01.10.2021

Skleněné domy Skleněné domy Louise Penny

Temný svět a jeho temná strana, trochu jsem si vzpomněla na Jeníčka a Mařenku, jak jdou za malým světlem a neví, co je čeká, jak ta cesta dopadne. Velmi napínavé čtení, i když čtenář trochu tuší, přeci jen závěr se četl se zatajeným dechem. Kniha už není o "boji" jeden na jednoho, tedy stala se vražda( tedy ona se stala, tím to začalo) , je to vraždách mnoha a odpovědnosti těch druhých, a svědomí, kde je hranice, co je obhajitelné? Nenudila jsem se, kniha udržovala tempo, chvílema jako by člověk jel na kole z kopce bez brzd.

24.09.2021

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Musím říct, že několik dějových linek mě ze začátku dost mátlo, skoro jsem chtěla knihu odložit, ale zase to tajemství, že ano. Jedna kniha, která by vydala za seriál, postavy, které si oblíbíte a taky ty, které vám dost lezou na nervy, a příběh, který je velmi dobře propracovaný, čtenář nemá pocit, že je nějaká stránka zbytečně. Autorka si dala práci i s detaily a knihu to obohacuje. Asi to nebude mé denní čtení, ale určitě to není poslední čtení.

16.09.2021 5 z 5

Poslední tóny z krypty Poslední tóny z krypty Alan Bradley

Všechny knihy S Flavii Sylvií de Luce jsou ..krásné, i přes tu "sem tam " mrtvolu jsou úžasné svým klidným příběhem, nikde nejsou šílené honičky, kulky, co minou, gauneři, co se vynořují...Jen mrtvola Flavia a inspektor Hewitt, který by bez Flawie byl samozřejmě bezradný.
A protože máme Google, budeme si držet palec, aby přišly další díly.

17.08.2021 5 z 5

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

Tak první dojem, autorka by měla psát rychleji :-) vypadly mi vztahy z minulých knih, nicméně jsem se chytla. Příběh opět neměl chybu, autorka umí zaujmout a držet čtenáře , vést jej po stopě. Mám její styl ráda pro to, že nepoužívá vycpávky, čtenář je pohlcen příběhem.

18.07.2021 5 z 5

Nakažlivá smrt Nakažlivá smrt Patricia Cornwell

Náhodně vybráno, nevím, jestli jsem z názvu čekala větší "fičák" , ale zase nemůžu napsat, že bych byla zklamaná, je to jako když řeknete, že jdete na řetízkáč a ono jsou to koníci( nebo labutě) . Takže příběh dobrý, trochu honění sem a tam, a tam a sem, nic moc se nestane, po tom, co je avizováno a člověk čeká přinejmenším pandemii ap., nakonec takové celkem klidné vyřešení. Možná to autorka mohla více rozjet....

14.07.2021 3 z 5

Zastírací manévry Zastírací manévry David Baldacci

Jsem ráda, že jsme CamelClub objevila, oddechová četba, která má dobrou dějovou linku, drží určité napětí , není , tedy kromě Camel Clubu, úplně jasné, kdo je padouch a kdo hrdina, a tím je příběh zajímavý a čtivý. V dnešní době je mi sympatický i ten patriotismus, čest, odvaha , a plnění slibů.

14.07.2021 5 z 5

Mrazivá pomsta Mrazivá pomsta David Baldacci

Tentokrát trochu motanice, kdy minulost jednoho je propletena s přítomností druhého, nicméně ani jedno není pletení ponožek u krbu. Asi nic úplně nového, akce, která vyprovokuje reakci, obzvlášť, pokud jde o elitní komando, které vede člověk, který musel nuceně odejít, a touží po pomstě, a druhý nebezpečný majitel kasina, který nemá problém zabíjet kohokoli. Knihy autora se čtou dobře, netřeba v nich hledat hloubku a poslání, jsou to knihy na vyplnění času a to také splňují.

27.06.2021 5 z 5

Camel Club Camel Club David Baldacci

Asi není ideální číst začátek série uprostřed, ale aspoň se člověk tolik nebojí, co se stane. Autora jsem objevila náhodou, a když víte, že to má pokračování, většinou chcete vědět konec, u mne tedy začátek. Nepřinesl mi překvapení, jen vysvětlení událostí. Kniha se četla dobře, měla chytlavý děj, a zajímavý byl i vývoj postav.

27.06.2021

Spravedlnost v Divine Spravedlnost v Divine David Baldacci

Asi není ideální začít číst sérii uprostřed, ale na příběhu to nic nemění. Napínavý, svižný, plný překvapení.Trochu "klika "schovat se někde,kde je průšvih za každým rohem.A tak se z hlavní postavy stane lovna,a to rovnou na dvou frontách.

13.06.2021

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Moje poprvé s autorkou, zajímavě rozehraný příběh, trochu jako enten týky, odkrývá lidskou povahy se vším nehezkým, a nikdo ze sousedů , přátel, není ušetřen. Jako by zde dvojnásob platilo - nikdo neříká pravdu, jak to tedy bylo? Nicméně závěr byl poněkud překvapením.

11.06.2021 4 z 5

Po pravdě Po pravdě Gilly Macmillan

Knihy autorky jsou především o manipulaci, otázka je, kdo kým. A to umí autorka mistrně, nevíte, zda hlavní hrdince fandit, nebo byste ji roztrhli jak hada, leze vám celou dobu na nervy. V této knize navíc vkládáním psaných ukradených vzpomínek, kterými se manžel hodlal zviditelnit, a alterega Elizy. Musím napsat, že po přečtení jejich knih nemám nikdy pocit " a dobro zvítězilo nad zlem" , závěr je něco, co vypadá "skoro" dobře. Nicméně je to rozhodně jiné, čtivé a za mě to nemám chuť odložit, ale chci sakra vědět, jak to dopadne.

11.06.2021 5 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Velmi dobře napsaný příběh, udržuje čtenáře v stálém napětí a přemýšlení,jak to bylo,kdo to byl.Rozplētåni povah,minulosti a přítomnosti, které příběh dokreslují.

06.06.2021

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Když jsem četla prvni knihu od autora, bylo to tak nějak no o,dost dobrý, a knihy jsou čím dále lepší, příběhy mají děj,spád,postavy jsou uvěřitelné a některé budí sympatie,jiné naopak,až se člověk diví,že tihle se nestáli oběťmi.Minulost, přītomnost,tajemství každého a jejich dozrávání.Jsem zvědavá, jaká série bude nåsledovat.

11.05.2021

Sběratelé Sběratelé David Baldacci

Ze začátku to vypadalo jako 3 na sebe nenavazujícī příběhy z tak odlišných prostředí, že skoro nedávali smysl,jak se mohou,nebo proč by se měly spojit.A spojily, v zápletku, která se trochu více vleklá,možná trochu překombinováno,ale přīběh byl čtivý a měl zajīmavē postavy.Asi to pro mne nebude top ,ale nezavrhuji a k autorovi se vrátīm.

11.05.2021 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Z recenzí jsem měla pocit,že jde o napětí, psychologii,ale byla jsem na 150 stránce a další popis sexu už nedám, není to to,co jsem čekala,a určitě bych si tuhle knihu cíleně nevybrala, mīt to anoraci sex,nebo erotické, nečtu.Nejsem puritán,ale nemám potřebu o tom čīst,navīc tak často.Ač jsem nedočetla,příjde mi přīběh jako porno,a aby to nebyla úplně zařazeno do tohoto šuplíku, je přidáno psycho.

06.04.2021

Noční oheň Noční oheň Michael Connelly

Změna, střídání kapitol, nicméně příběh kontinuální, případy se prolínají. Zpočátku jsem se ztrácela, co se vlastně řeší. Ale děj ubíhá, ubylo soukromí obou postav a příběh se zaměřil na pracovní stránku. Jsem zvědavá na další

16.03.2021 5 z 5

Zúčtování Zúčtování John Grisham

Nevím, jestli je to mnou, nebo autorem, ale jeho knihy si pamatuji jinak. Kdyby se autor věnoval jen válce, patrně by to bylo ucelenější a smysluplnější. Tady jsem si připadala jak oslík ve Shrekovi - už tam budem, a pořád nic. Nakonec tedy rozuzlení, ale tedy nic moc na to, co člověk musel přelouskat

16.03.2021 2 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Možná to vypadá, že se vše točí kolem hlavní postavy, ale proč ne, je hlavní postava. A vyráží na lov toho, kdo se prohrabává její minulostí a snaží se ji ji drastickým způsobem připomenout. Roztáčí se kolotoč vzpomínek a situací, které měly zůstat minulostí. Autorce se musí nechat, že příběhy, které vypráví čtenáře drží, soukromý život postav pouze nastíní, neodbíhá tak dalece aby se čtenář začal nudit. Postavy jsou uvěřitelné, příběh se rozvíjí a směřuje k rozuzlení a vyřešení, obdivuji i to, že konec není pak situován na jednu stánku ve smyslu - vrahem je zahradník, ale je propracován se všemi důvody, které k tomu vedly.

04.02.2021 5 z 5

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

Nové začátky,nové cīle,pro nás čtenáře nové otázky a nåsledně odpovědi. Knihy tēto autorky, dåvají čtenáři více,než dopadení vraha,tedy kromě chuti ochutnat všechny podàvanē dobroty,vztahy, zåhada,náhled do povah a charakteru každé z postav. Knihy,které se velmi dobře čtou,děj se odvíjí a vtåhne čtenáře.

17.01.2021 5 z 5