Moňa69 Moňa69 komentáře u knih

Dvojče Dvojče Tess Gerritsen

To bylo táák napínavé a tááák přitažené za vlasy, až to byl málem skalp, ale co na tom, mě to bavilo jako doposud všechny Tessiny knihy.

Rizzoli a Isles mi něco říká, neběží něco takového v tv?

29.05.2014 4 z 5

Smrtící polibek Smrtící polibek Karin Slaughter

Hrůznější než samotný obsah a téma knihy je snad jen to, že podobná zvěrstva se v každé zemi dějí možná i právě v tomto okamžiku a mnoho z nich nikdy nebude odhaleno. Závěr byl, pravda, poněkud urputný, ale přesto jsem s chutí dočetla až do konce a řadím knihu k oblíbeným.

28.05.2014 3 z 5

Spis Rosenherzová Spis Rosenherzová Jan Seghers

Zajímavá detektivka s pozoruhodnou zápletkou. Během četby jsem si říkala, jak to do sebe sakra může zapadat, Seghers v závěru dostál svému spisovatelskému umu a oba případy do sebe zapadly jako dílky skládačky.

28.05.2014 5 z 5

Zahrada bestií Zahrada bestií Jeffery Deaver

Oceňuju návrat do dob minulých, Jeffery opět dokázal, že válí, a to i v jiném prostředí, než do jakého své příběhy tradičně zasazuje:)

03.05.2014 4 z 5

Vrah bez tváře Vrah bez tváře Henning Mankell

Mankell je fajn, pokud máte chuť na detektivku ale zároveň nechcete v noci po cestě na WC rozsvěcovat světla po celém bytě jako v Las Vegas. Vrah bez tváře mi tentokrát moc nesedl, zdál se mi nemastný neslaný. Ale k tomuhle chlápkovi se určitě ještě vrátím:)

03.05.2014 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Fajn plán.

29.04.2014 5 z 5

Záhrada kostí Záhrada kostí Tess Gerritsen

Napínavá kniha od začátku až do konce, obzvlášť se mi líbily popisy tehdejšího lékařského prostředí a praktik, osobně jsem byla fakt zaskočená, že si tehdy lékaři nemyli ruce po operacích a pitvách, naivně jsem se domnívala, že to snad byla vždycky samozřejmost:D Nemůžu si ale pomoct, i přes kriminální zápletku bych knihu zařadila spíš mezi romány pro ženy než thrillery. I mužské postavy tu mají silně ženské smýšlení, naopak záporné mužské postavy jsou narozdíl od kladných tohoto úplně zproštěny a vylíčeny až přehnaně. K tomu samozřejmě hned několik milostných zápletek... kvůli tomu jedna hvězda dolů, když čtu o vraždách, nechcibýt rušena prvky telenovely:)

06.04.2014 4 z 5

Jednou nohou v blázinci Jednou nohou v blázinci Simona Monyová (p)

Jediná kniha, kterou jsem od Monyové četla (ono dost blbě působí fakt, že její knihy vsoupily do širšího povědomí až tehdy, co ji picnul ten parchant, což samozřejmě není autorčina vina!) a hodnotím ji velmi kladně. Ne že bych si potrpěla na deníčky zoufalých matek, ale ve srovnání s tím, co Šrámková předvedla v Zázemí, je tato kniha perlou mezi všema uslintanýma deníčkama plných plín. Kniha je humorná od začátku až do konce, opravdu jsem se moc pobavila a oceňuji rovněž volbu přezdívek dětí a manžela. Hlavní hrdinka není žádná světoborná kráska, má zpackaný účes, nevycválané spratky a doma bordel. Sympaťačka:D

03.04.2014 3 z 5

Cesta nespoutané ženy Cesta nespoutané ženy David Deida

Deida je zkrátka Deida. Sice mě trochu nakrknul, že jsem podle něj zřejmě chlap (když jsem si nehrála na rodinu a princezny ale toužila jsem být jako Langmajer v tom filmu Copak je to a vojáka:D), ale kniha je to naprosto úžasná. Myslím, že úplně každá žena se v tom pozná a vezme si ta slova k srdci. Tenhle chápek mě nepřestane udivovat svou empatií a tím, jak rozumí mužům i ženám.

03.04.2014 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Hodnotím vysoko, ale víckrát to číst nebudu.

24.03.2014 4 z 5

Uťatá hlava Uťatá hlava Iris Murdoch

Perverz extra speciál! To bych chtěla vidět to pozdvižení, které kniha při prvním vydání musela vyvolat:)) Doporučuju všem milovníkům úchylného britského humoru!

09.03.2014 5 z 5

Kantůrčice Kantůrčice Karolina Světlá (p)

Steklač v Pekelné třídě vkládá do úst Boříka prima věty o tom, jak Bořík kdysi četl knihu o strašně hodném chlapečkovi, který měl vždy nablýskané knoflíky, čisté ponožky a nikdy nezlobil, a že ta kniha byla dost pruda. Z Kantůrčice mám stejné dojmy, vždy poslušná, vždy ví co se patří. Tfuj.

09.03.2014 1 z 5

Kříž u potoka Kříž u potoka Karolina Světlá (p)

Pořád to není můj šálek čaje ale ten mord tomu dodává tak tříhvězdičkový půvab.

09.03.2014 3 z 5

Inkoustové srdce Inkoustové srdce Cornelia Funke

Na mě moc psychotropní, už se mi stíral rozdíl mezi skutečností a fantazií.

02.03.2014

Značka: Šílená se závazky Značka: Šílená se závazky Annie Downey

Jako jo, sranda, dokonce jsem to přečetla dvakrát, ale nemám moc v oblibě knihy, ve kterých dospělá žena (navíc matka dvou dětí) vystupuje jako méně inteligentní puberťačka. Teď nemyslím, že by všechny takové měly nosit kožich a perlový náhrdelník, ale občas to autorka trochu přehání, taková Bridget Jonesová je myslím zlatý střed:)

02.03.2014 3 z 5

Než přijde mráz Než přijde mráz Henning Mankell

Tak Mankellovi ještě určitě dám šanci, Než přijde mráz tedy hodnotím jen třemi hvězdičkami ale vcelku mě příběh vtáhl, i když závěr se mi zdál zbytečně dlouhý. Málokdy narazím na thriler, jehož hlavní osou je vztah otce a dcery, vlastně otců a dcer.

26.02.2014 3 z 5

Únos domů Únos domů Iva Procházková

Celkem silný příběh. Jako dítě jsem byla úplně paf, že vás můžou jen tak unést a o to víc, že už se třeba nechcete vrátit. Co si budem povídat, fascinuje mě to pořád, jen v jiných obdobách.

Film už mě tak nebavil, mám silnou alergii na Kotka.

26.02.2014

Štěstí přijde zítra Štěstí přijde zítra Zdeňka Bezděková

Krom vzpomínek na koncentrační tábor mě kniha dost zklamala, Říkali mi Leni je bez debat úplně jiný level, tohle mi připadá trochu jako komunistická propaganda.

26.02.2014 2 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Jako dítě jsem knihu četla pořád dokola, až se divím, že se nerozpadla opotřebením. Doteď si nedovedu představit tíhu zjištění, že někdo vyrůstá u cizích lidí a "otec je popraven, má-li matku nevím".

17.02.2014 5 z 5

Magda Magda Helena Šmahelová

Svět dospívající dívky podaný poutavou formou, ale s Magdou jsem se nějak nedokázala sžít a to děvče mě imrvére strašně rozčilovalo.

17.02.2014 2 z 5