Cesta nespoutané ženy

Po bestselleru Cesta pravého muže - knize, která pomáhá statisícům mužů po celém světě spojit se se svou podstatou, zorientovat se v sobě, v ženách, sexu, kariéře a poslání - mají konečně i české čtenářky v rukou překlad Deidovy "bible" pro ženy. Cesta nespoutané ženy odpovídá na odvěkou touhu žen po lásce. David Deida ukazuje, že přítomnost lásky a partnera nezávisí tolik na tom, zda máme štěstí, ale že najít "toho pravého" je úzce provázané s naší schopností, ochotou a odvahou otevřít se lásce. Spolu s tím poskytuje praktické návody, jak to udělat - ve svém jednání a cítění, v praxi prožitku těla, při každodenní komunikaci s manželem po 20 letech i při milování. Ukazuje tak nám ženám cestu, jak uznat a naplnit hlubokou touhu v srdci a zaplavit sebe i svět láskou. Vysvětluje, že svou vlastní otevřeností určujeme, zda a jakého muže si přitáhneme do života. Ukazuje mnohem víc než cestu ke šťastnému partnerství a božské extázi. Učí žít bez kompromisů, a ze svého života udělat mistrovské dílo, které inspiruje a otevírá srdce všech kolem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/174057/cesta-nespoutane-zen-174057.jpg 3.154
Duchovní literatura, New Age
Vydáno · Synergie

Dear Lover · 2002

Kniha Cesta nespoutané ženy

JulčaHluk

Kniha nebývá moc dobře pochopená. Pro začátek cesty je dost obtížná. A Deida je přece jen prostě chlap a možná dost dobře neumí vyjádřit, co přesně žena cítí. I když já už se v tom třeba nalézám. Možná spíš neumí vysvětlit, proč se tak většina žen necítí a jak se má zpátky napojit na svůj zdroj.
Pokud vás zajímají dlouhotrvající naplněné vztahy - psychicky i fyzicky (nenapadá mě, proč jinak byste po této knize sahali), začala bych jinde. Knihou Sexuální praktiky Quodoushka, přednáškami a knihami od psychologa Petra Knotka s pseudonymem Pjér la Šé'z (třeba: https://www.youtube.com/watch?v=gUWApqfB3FQ ) a rozhovory s Janou Radovou o vědomé sexualitě (25 dílů zde: https://www.svobodny-vysilac.cz/page/3/?s=vědomá+sexualita ). Pak už je možné zcela chápat i Deidovy knihy. Hodně štěstí ;)

slev
01. dubnaodpad!

Láska, láska, láska,láska, láska....asi tak po třetině knihu odkládám. Pořád dokola se opakující fráze. Pana Deidu bych opravdu potkat nechtěla...celé to působí tak nějak slizce.

Zuziiik

Zajímavá kniha

jaroiva
14.09.2018odpad!

Tuhle knižní lásku vyvěrající z hloubky srdce fakt nedám celou ...
Každé druhé laskavé slovo láska mi už v první láskyplné třetině lezlo hluboce a s láskou na nervy.
Odevzdávám se plně a hluboce svým pocitům a lásce k sobě a knihu zavírám v laskavé čtvtině.

Sorry vole, Error! Tady jsem fakt šlápla s výběrem vedle. S potěšením odhazuji v dál... Zkusím ještě Cestu pravého muže, jestli to nebude lepší, psané nějak normálněji.

EDIT po dočtení Cesty pravého muže:
ta mužská verze je psaná normálně, to se i dá číst. Doporučuju raději sáhnout po ní. Tahle ženská je fakt divná.

Warana
01.05.2018

Souhlasím s opakováním tezí, jak zde někteří píší; ale už dlouho jsem nečetla nic tak lidského, přitom vyjadřujícího plně, co žena očekává, co žena potřebuje, jaká je hloubka jejích citů i potřeb. Nádherné vyjádření lásky, potřeby druhého a ač vášnivé, tak přece jemné intimity a spojení.

Clea3112
27.12.2017

Pro mě zklamání. Velmi rozvleklé, pomalé a bohužel nepřinášející nic moc nového a objevného. Rovněž mně vadilo neustálé opakování několika základních tezí. Opravdu netuším, zda je to tím, že Autor neměl co více nabídnout, nebo tím, že absolutně podceňuje své čtenáře a čtenářky co se týče jejich důvtipu a inteligence....Promiň, Davide, - když si teda teď tykáme, - ale mě jsi nepřesvědčil....

IvetaM
21.11.2017

Kniha je to čtivá, ale připadalo mi, že celých 184 stran je postavených na opakování se pár vět pořád dokola, což mi lezlo celkem na nervy (i když toto opakování mělo zcela jistě své opodstatnění). Pár přínosných myšlenek jsem si z této knihy vzala...

meluzena
30.09.2017odpad!

Takové nějaké slizké to bylo...
Autorův stylu „promluvy k milence“ na mě působil jako by mi lezl pod sukni nějaký úchylák. Vyžíval se v popisu romantických intimních či erotických scén, které „já-autor prožívám s tebou, čtenářko, jakožto svou milenkou“. Zkusila jsem to přeskočit a nalistovat něco, co by mělo hlavu a patu nebo se alespoň se dotklo jádra pudla. Když jsem nacházela jen stále stejné slinty, knihu jsem spěšně vrátila do knihovny.
Četla jsem už pár knih na téma ženské intiminty, sexuality a partnerství, mnohem otevřenějších a přínosnějších - těm tenhle Deida nesahá ani po kotníky.

Toto dílo hodnotím jako slizké, přeslazené a rádoby moudré; ale hlavně nebezpečné (protože nereálné) asi jako červená knihovna.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

ženy osobní rozvoj psychologie láska

David Deida
americká, 1958

všech 7 knih autora

Kniha Cesta nespoutané ženy je v

Právě čtených9x
dalších seznamech3x