Cesta nespoutané ženy

Po bestselleru Cesta pravého muže - knize, která pomáhá statisícům mužů po celém světě spojit se se svou podstatou, zorientovat se v sobě, v ženách, sexu, kariéře a poslání - mají konečně i české čtenářky v rukou překlad Deidovy "bible" pro ženy. Cesta nespoutané ženy odpovídá na odvěkou touhu žen po lásce. David Deida ukazuje, že přítomnost lásky a partnera nezávisí tolik na tom, zda máme štěstí, ale že najít "toho pravého" je úzce provázané s naší schopností, ochotou a odvahou otevřít se lásce. Spolu s tím poskytuje praktické návody, jak to udělat - ve svém jednání a cítění, v praxi prožitku těla, při každodenní komunikaci s manželem po 20 letech i při milování. Ukazuje tak nám ženám cestu, jak uznat a naplnit hlubokou touhu v srdci a zaplavit sebe i svět láskou. Vysvětluje, že svou vlastní otevřeností určujeme, zda a jakého muže si přitáhneme do života. Ukazuje mnohem víc než cestu ke šťastnému partnerství a božské extázi. Učí žít bez kompromisů, a ze svého života udělat mistrovské dílo, které inspiruje a otevírá srdce všech kolem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174057/cesta-nespoutane-zen-174057.jpg 2.964
Duchovní literatura, New Age
Vydáno, Synergie

Dear Lover, 2002

Kniha Cesta nespoutané ženy

Ashi

Přiznám se, že mě kniha nebavila. Přišla mi popsána divným stylem. Přestože jsem přečetla více rozvíjecích a motivačních knih, tato za mě ne.

ContraFebres
16. dubnaodpad!

Velmi špatná kniha jak po stránce obsahové tak formální. Věřím tomu, že se překladatel snažil, ale když originál zní "Your deepest heart longs for a deeper connection with a deep man, who can touch you deeply, to the depth of your being, fulfilling your deepest yearning" tak už s tím hluboké zázraky prostě neuděláte. Můžete tak akorát koupit Deidovi slovník synonym.

Pro čtenáře to znamená ponořit se do neustálého opakování slov "hloubka, muž, otevřít", které v podstatě tvoří 75 % textu knihy. Rozčilovat vás to začne asi tak na stránce 5 a dál už to bude jen horší (na stránce 15 si žena začne připadat jako konzerva, kterou je prostě potřeba otevřít a urvat jí i víčko).

Kniha by se dala shrnout jedinou větou (Muž vás hluboce otevře, nebo tak něco), ovšem Deida vás bude mučit svým omezeným slovníkem celých dlouhých 223 stránek. Myšlenka v nich není (nebo se v té hloubce už dávno ztratila), ale autor vás alespoň zahrne svými dojmy, které předkládá jako fakta, aniž by se byť jen snažil je jakkoli doložit či prokázat. Samozřejmě každý má právo na vlastní názor, ale když se snažíte vystupovat jako profesionální vztahový poradce, asi byste přece jen mohl dávat přednost faktům. A asi byste ani nemusel přimíchávat osten agrese vůči ženám, ani jim tvrdit, že jen muž ví, kam směřuje (to podobenství s vláčky je fakt top) a že jen on je může "otevřít Bohu". Chudinky jeptišky. Nakonec by se mi asi i líbilo, kdyby byl Deida schopen dokončovat myšlenky. Když začínáte větu "pokud má muž mužskou podstatu, tak", případně "pokud máš ženštější sexuální podstatu," tak bylo by asi fajn i dodat, co se stane, když předpoklad A neplatí. Ale na to si asi máme pořídit další knihu...

Podtrženo sečteno, pokud se vám líbila Cesta pravého muže, tak si tuhle knihu nekupujte. Napsal ji totiž úplně jinej chlápek.

anansie
28. lednaodpad!

Tak tohle jsem vůbec nepobrala. Začátek něco příšerného, pardon, ale jako by autor masturboval a své představy při tom kydal na papír a zbytek knihy samé otevři se lásce, otevři své srdce, své tělo, buď celá otevřená, jinak nepřilákáš muže, který by ti otevřel srdce a zůstaneš na druhé úrovni ve své samotě...omg...tak jsem se chtěla otevřít, ale těmto úvahám opravdu ne, to nemělo nic společného ani se spiritualitou ani s láskou a nemělo ani hlavu ani patu. Nevím, jak čí srdce či tělo, ale tahle kniha by rozhodně měla pro všechny zůstat raději zavřená.

marukm
16. lednaodpad!

Já vlastně ani nevím, jak knihu hodnotit. Shrnula bych to asi do: "Wtf?!" Cesta pravého muže je někde úplně jinde, ta se mi líbila, ale tohle? Jsem hodně otevřená všem spirituálním a seberozvojovým věcem, ale toto mi vážně přišlo, jako by si autor šlehnul a napsal to celé během odpoledne. Kniha se mi nelíbila a nedoporučila bych ji.

JulčaHluk
05.07.2019

Kniha nebývá moc dobře pochopená. Pro začátek cesty je dost obtížná. A Deida je přece jen prostě chlap a možná dost dobře neumí vyjádřit, co přesně žena cítí. I když já už se v tom třeba nalézám. Možná spíš neumí vysvětlit, proč se tak většina žen necítí a jak se má zpátky napojit na svůj zdroj.
Pokud vás zajímají dlouhotrvající naplněné vztahy - psychicky i fyzicky (nenapadá mě, proč jinak byste po této knize sahali), začala bych jinde. Knihou Sexuální praktiky Quodoushka, přednáškami a knihami od psychologa Petra Knotka s pseudonymem Pjér la Šé'z (třeba: https://www.youtube.com/watch?v=gUWApqfB3FQ ) a rozhovory s Janou Radovou o vědomé sexualitě (25 dílů zde: https://www.svobodny-vysilac.cz/page/3/?s=vědomá+sexualita ). Pak už je možné zcela chápat i Deidovy knihy. Hodně štěstí ;)

slev
01.04.2019odpad!

Láska, láska, láska,láska, láska....asi tak po třetině knihu odkládám. Pořád dokola se opakující fráze. Pana Deidu bych opravdu potkat nechtěla...celé to působí tak nějak slizce.

Zuziiik
11.01.2019

Zajímavá kniha

jaroiva
14.09.2018odpad!

Tuhle knižní lásku vyvěrající z hloubky srdce fakt nedám celou ...
Každé druhé laskavé slovo láska mi už v první láskyplné třetině lezlo hluboce a s láskou na nervy.
Odevzdávám se plně a hluboce svým pocitům a lásce k sobě a knihu zavírám v laskavé čtvtině.

Sorry vole, Error! Tady jsem fakt šlápla s výběrem vedle. S potěšením odhazuji v dál... Zkusím ještě Cestu pravého muže, jestli to nebude lepší, psané nějak normálněji.

EDIT po dočtení Cesty pravého muže:
ta mužská verze je psaná normálně, to se i dá číst. Doporučuju raději sáhnout po ní. Tahle ženská je fakt divná.

Mnich, který prodal své ferrari
Mnich, který prodal své ferrari