Modrina Modrina komentáře u knih

Skleněné domy Skleněné domy Louise Penny

Úžasná vesnička. Úžasní lidé. Úžasný příběh. Úžasná autorka. Úžasné, že jsem to zapomínání dýchat přežila.

22.09.2021 5 z 5

Lotta z Rošťácké uličky Lotta z Rošťácké uličky Astrid Lindgren

Moc pěkná dětská knížka. A když se vám narodí vnučka Lotta, dostane tahle kniha další rozměr. :)

06.09.2021 5 z 5

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

Když vyšly Skleněné domy, s hrůzou jsem si uvědomila, že nemám přečtený Vysoký účet. To jsem musela rychle napravit. Skvělé, opět skvělé. Kam paní Penny na ty nápady chodí... Tentokrát mě víc než u předchozích knih napadalo, že člověk, který nezná celou ságu, ale přečte si jen některou jednotlivou knihu, získá perfektní uzavřený příběh - ale ta úžasná nit, táhnoucí se už od prvního dílu, mu zůstane skrytá. A to je fakt škoda.

26.08.2021 5 z 5

Zpověď bratra Haluina Zpověď bratra Haluina Ellis Peters (p)

Cesty Páně jsou nevyzpytatelné. Tak by mohl znít podtitul téhle knížky. :) Milá oddechovka, potřebujete-li vypnout, sáhněte po ní.

03.08.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

K téhle knize mě přivedla kamarádka, jinak by mě asi minula. Ale jsem hodně ráda, že jsem si ji přečetla. Jak už psali mnozí přede mnou, ani já o tomto regionu moc nevím. Přesto, že čtu zcela jiný žánr, tady si jakékoli pokračování rozhodně velmi ráda přečtu.

31.07.2021 5 z 5

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Autorku mám moc ráda, četla už jsem od ní leccos, ale tady jsem trochu v rozpacích. Zápletku jsem pochopila poměrně brzy, takže překvapení se jaksi nekonalo, navíc jsem pár věci asi nepochopila - např. věnování kempu - věc děje se nijak netýkající, co to mělo být?!? No, Strážkyně majáku to holt nebyla. :)

27.06.2021 3 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

V tomhle příběhu je hodně klasických klišé - ale když člověk nechce moc přemýšlet, navíc je venku vedro, je tohle ideální čtivo. :)

20.06.2021 4 z 5

Dům na konci cesty Dům na konci cesty Veronika Černucká

Taky by mě zajímalo, jak to Taru napadlo. Ale i s touto výtkou můžu knihu jen doporučit, moc dobře se mi četla.

14.06.2021 4 z 5

Když se vosy vyrojí Když se vosy vyrojí Marie Rejfová

Já mám Josefínu prostě ráda. Tyhle příběhy si nehrají na těžkou literaturu, ale přesto mi připadá, že nejsou vyloženě blbé, takže je čtu s potěšením. Doufám, že autorka trpí grafomanií. ;)

02.06.2021 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Klídek, pohoda, ideální čtení pro totální oddech. Na sladké nejsem, takže mě trochu zklamalo, že nebylo dáno víc prostoru pečení chleba a popisu, jak ho ochutnávají se slaninou nebo uleželým sýrem. :) Ale třeba se dočkáme dílu Lahůdky v Praze. ;)

19.05.2021 5 z 5

Anděl v podsvětí Anděl v podsvětí Juraj Červenák

Drsné. Ale skvělé! Naštěstí to podle závěru nebyl závěrečný díl ságy. :)

03.05.2021 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Pro mě zatím nejslabší autorčina kniha. Kodaň a Island jsou minimálně o řád výš. Setkání v Japonsku rozhodně slibovalo rozvinutější děj, připadal mi dost přímočarý bez jediné zákruty. Ale i tak dobré odpočinkové čtení. :)

06.04.2021 3 z 5

Vraždy na Ledňáčkově vrchu Vraždy na Ledňáčkově vrchu Sophie Hannah

Já jsem byla spokojena. Zamotané to bylo tak, že bych začala podezírat sama sebe. Jako vrah se choval snad každý, samozřejmě krom vraha. :) Neotřelé, byť složité. Rozhodně to Poirot byl. :)

21.03.2021 5 z 5

Bretaňský odkaz Bretaňský odkaz Jean-Luc Bannalec (p)

Mně to čtení poslední dobou nějak nejde. Tuhle knížku bych za normálu vdechla, teď mi trvala dost dlouho. Přičetla bych to sobě, ne knížce, nicméně ty předchozí mi nějak sedly líp. Ale po příštím bretaňském případu samozřejmě bleskově sáhnu. :) A ano, epizodky s tchánem a tchyní mě bavily. :)

08.03.2021 4 z 5

Jarmarečník Jarmarečník Vlastimil Vondruška

Ke druhému dílu jsem se dostala dlouho po prvním, ale zaujal mě tolik, že jsem po jeho přečtení okamžitě sáhla po třetím. Ten jsem vdechla. Pan Vondruška je skvělý vypravěč, příběh se čte úplně sám. Ještě že je čtyřka už na dohled. :)

05.02.2021 5 z 5

Vídeňský sen Vídeňský sen Vlastimil Vondruška

Skvělé. Až na pár pravopisných chyb, které doufám neudělal pan Vondruška, nemám, na co bych si postěžovala. :) Ještě že už mám i třetí díl. :)

22.01.2021 5 z 5

Poustevník z Eytonského lesa Poustevník z Eytonského lesa Ellis Peters (p)

Trochu jsem ze začátku měla v postavách a ději hokej, ale ten brzy ustal ajá jsem si knížku užila. Taková poklidná oddechovka. :)

08.01.2021 4 z 5

Zločin na stříbrném plátně Zločin na stříbrném plátně Vilém Křížek

Konec roku mě nezastihl moc v pohodě, to asi způsobilo, že jsem měla dost problém se začíst. K pozornosti jsem se musela dost nutit. Ale ke konci jsem příběh už vyloženě hltala. Další Eliášův příběh si rozhodně přečtu.

01.01.2021 4 z 5

Manželské zrcadlo Manželské zrcadlo Vlastimil Vondruška

Vracení se v čase nemá pro děj žádný význam. A děj se mi dost líbil. Já jsem spokojená, podle mého skvělá oddechovka. :)

04.12.2020 5 z 5

Kuchařka Stařenky Oggové Kuchařka Stařenky Oggové Terry Pratchett

Fantasy není můj šálek kávy, ale občas tam zabrousím, jestli jsem se náhodou nezměnila. :) Ale tohle se mi docela líbilo. Možná některý z receptů i vyzkouším. :)

23.11.2020 4 z 5