Miunka15 Miunka15 komentáře u knih

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Klasické dílo, které mě ale neomrzí. Jane mě nutila přemýšlet, co si od ní vzít do naší doby. Že píle, pracovitost, poctivost a pokora nikdy nevyjdou z módy. Že je někdy lepší mlčet a poslouchat. Že vědomosti ti nikdo nevezme.

01.01.2024 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Přiznám se, že jsem se knih Dana Browna zamilovala. Ten spád od začátku do konce. Nejde přestat číst. Jen mě naštvalo, jak zprznili ty filmy.

14.12.2023 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Pro mne je HP prostě srdcovka

12.04.2023 5 z 5

HP je moje láska. Můžu číst opakovaně a neomrzí mě.

11.10.2023 5 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Příběh je napsán tak, že vám nesmí utéct ani slůvko. Občas jsem se i nasmála, snad to tak autor zamýšlel Jen názor na hlavní postavy se mi měnil co pár stránek. Nevím, jestli budu číst znovu, ale určitě na ní nezapomenu.

22.07.2023 5 z 5

Spřádači snů Spřádači snů Barbara Erskine

Barbara mě snad nikdy nemůže zklamat. Četla jsem od ní všechny knihy a miluji její styl psaní. A navíc mě tahle kniha vtáhla do děje hned na začátku.

25.02.2023 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Celou sérii ze Stmívání jsem četla několikrát. Dobře se čte, baví mě a to nejsem náctiletá. Jedničku mám nejraději.

01.02.2023 4 z 5

Skvělá kniha. Zažila jsem tolik AHA momentů, že jsem je přestala počítat. Jediné, co mě mrzí je, že jsem ji nechala v knihovně bez přečtení tak dlouho. Budu se k ní určitě vracet a pořídím si pokračování.

07.08.2023 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Velice inspirativní člověk. Dal mi hodně podnětů k zamyšlení.

04.04.2023 4 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Sérii Stmívání mám přečtenou několikrát a nikdy nezklame.

13.02.2023 4 z 5

Přečteno prakticky na jeden zátah. Dana sleduji už nějaký čas a ráda jsem nahlídla za oponu jeho veřejného života. A přiznám, že jsem několikrát slzu ukápla. Jsem zaujatá, přiznávám.

20.10.2022 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Tak nádherná kniha se četla sama. Určitě se ní zase jednou vrátím.

24.09.2022 5 z 5

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Příběh jsem už slyšela namluvený, ale kniha je kniha navíc moje výhoda je, že jsem zapomněla, jak příběh dopadl, takže mě znovu vtáhl. Za mne super oddechovka

25.07.2023 3 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Přečteno po několikáté a vždy mě čtení těší.

05.02.2023 4 z 5

Med z bodláčí Med z bodláčí Sara Paborn

Jak už bylo napsáno, kniha se do poloviny táhne. A ten konec mě taky moc nebavil, mám raději víc uzavřené příběhy.

21.10.2022 2 z 5

O duhových vílách a kometě NE O duhových vílách a kometě NE Marie Adamovská

Inspirativní a poučná knížka pro děti,kterou by si měl přečíst leckterý dospělý.

12.04.2024 5 z 5

Tři muži ve člunu (komiks) Tři muži ve člunu (komiks) Jaroslav Pospíšil

Četla jsem jen z důvodu, že se mi hodila do knižní výzvy a fakt mě nebavila. Možná je to tím, že nemusím komiksy.

20.04.2023 1 z 5

Pejsek a cesta na Měsíc Pejsek a cesta na Měsíc Ondřej Pechník

Synovi se příběh moc líbil, za sebe kladně hodnotím ilustrace.

15.02.2023 5 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Série stmívání jsem četla několikrát a stále mě baví.

01.02.2023 4 z 5