MissBlack MissBlack komentáře u knih

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Nemohu říct, že bych byla zklamaná. Pokud jde o celek, tak úžasné, i na poslední stránce mě dovedla autorka překvapit. Lecco jsem čekala, ovšem ten epilog... to ne :D

Nicméně, trošičku mne zklamalo, že nebyly "ukončeny" příběhy ostatních. Zajímalo mě, jak to dopadne s Grace a Falkem, co Charlotte a tak vůbec mi chyběla ta "tečka" v tom jejich současném světě a některá dovysvětlení. Nu, co už, domyslím to sama :D

Taky jste po přečtení trilogie zatoužili po neviditelném démonu chrliče jako "domácím mazlíčkovi"? Xemerius prostě a jednoduše vždycky válel!

17.05.2015 4 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Skvělé pokračování :)
Jak už tu je zmíněno, člověk se toho nedozvěděl moc, zato se vše jen víc zamotalo, což samozřejmě není chyba. Celý příběh se odehrává v malém časovém úseku a druhý díl stále ještě takové to stupňování napětí, de facto Rudá jako rubín v modré barvě a pokud se člověk tam nenudil, nebude ani tady.

17.05.2015 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Je to už pár let, co jsem plánovala tuto knihu přečíst, došlo na ni však až teď.

Nebyla jsem zklamaná, naopak. Líbila se mi - ač je asi pro trošku mladší ročníky. Věřím, že kdyby mi bylo tak do těch patnácti, byla bych doslova nadšená a jistě bych dala o hvězdičku víc. Teď už je to sice trošku jinak, ale je to opravdu milé čtení, které dobře plyne a je zajímavé. Udrželo si to mou pozornost, nenudilo a mnoho otázek zůstává nezodpovězených, takže sáhnu i po dalších dvou dílech :)

07.05.2015 4 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Příliš KRÁTKÁ swingers party! Dala bych si to delší...

Moje první zkušenost s tímto autorem a rozhodně jsem nebyla zklamaná! Snad bych i řekla, že má očekávání byla menší a proto jsem byla velice překvapená tím, jak mě kniha chytla!

Nebyla ani jedna povídka, která by mě nebavila, nezaujala. Všechny se mi líbily moc a to do té míry, že ani nemám favorita, zkrátka všechny na stejném stupínku.
Kniha měla všechno, co slibuje, pobavila jsem se úžasně, napětí i akce tam taky byly pěkně vyvážené. Postavy mi byly velmi sympatické, Kouda mi nejen dýmkou připomínal trošku Sherlocka, taky jsem měla radost, že autor dal dohromady Tomáše a Dominiku (která mě vážně bavila), u "Příliš dlouhé swingers party" jsem si hned říkala, že ti by se k sobě hodili, navíc ten úžasný kontrast. Propojení povídek se mi líbilo a to, že časově nutně hned nenavazovaly bylo fajn.

Velká spokojenost, přečetla bych si s chutí o více případech Advokátní kanceláře JUDr. Zdeňka Koudy :)

29.04.2015 5 z 5

Vědomí konce Vědomí konce Julian Barnes

Dočetla jsem ji zhruba už před 14 dny, ale pořád prostě nevím, co napsat. Pořád nemám pevně uchopené myšlenky ohledně knihy, protože... protože prostě mě to naprosto strhlo. Jako by se splašil kůň, já si tu šílenou jízdu užívala a zároveň jej ale nemohla (a chtěla) zkrotit.

Byla to má první kniha od tohoto autora a nemohla jsem ji pustit z ruky. Když už jsem zrovna nemohla číst, myslela jsem na ni, na postavy, na příběh, na Adriana. Autor dokázal upoutat - a především udržet - mou pozornost jako se to podařilo jen málokterým autorům. Jestli u něčeho použít slovní spojení "zažraná do knihy", tak v tomto případě. Nemám nic, co bych vytkla. Naopak. Myšlenky, překlad, leitmotivy, to všechno se mi ohromně líbilo. Postava Adriana, to rozuzlení, Veronika, popis z pohledu Tonyho, při kterém si čtenář taky připadal, že mu "nic nedochází" a samozřejmě proto to nutkání číst a číst a číst. Pořád.

Opravdu skvělá a promyšlená hra se čtenářem! Byla jsem ohromená a nadšená. Kniha putuje na seznam knih ke koupi.

29.04.2015 5 z 5

Brida Brida Paulo Coelho

Po přečtení U řeky Piedra... a částečném přečtení Veroniky musím říct, že ač Brida v podstatě "nemá příběh", líbila se mi z těch tří nejvíc. Veroniku jsem nebyla schopna dočíst a U řeky Piedra... se mi líbilo. Brida však prozatím byla nejblíž mému srdci, co se tématu týče, bylo tam mnoho skvělých myšlenek (ne že by snad jinde u Coelha ne) a z toho důvodu má pro mě navrch od druhých dvou, resp. od U řeky Piedra... A tedy i mé nejvyšší hodnocení u Coelha.

Jednou jsem kdesi v nějakém komentáři tady četla něco ve smyslu, že Coelho se nečte pro příběhy, ale pro myšlenky. A naprosto s tím souhlasím.

28.03.2015 5 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Doteď vlastně nevím, co si o tom myslet. Nemohu říct, že by se mi to nelíbilo, ale že by mě to nadchlo, to také ne. Napadá jen slovo zvláštní, v dobrém slova smyslu. To, co se odehrávalo v knihovně, mě zaujalo a byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Ale ten konec - nevím. Kladu si podobnou otázku jako Elvien, zda jsem něco nepřehlédla, ale nemohu nic najít. Možná bych byla pro trošku transparentnější konec. Nicméně Podivná knihovna se mi líbilo přeci jen o trochu víc, než Spánek.

14.03.2015 3 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Po velmi dlouhé době kniha, kterou jsem nedokázala dočíst. "U řeky Piedra..." byla fajn a Veronika měla na databázi tak velké hodnocení, proto jsem se tolik těšila, ale bohužel. Nedočetla jsem, skončila jsem ani ne před půlkou knihy. Proto také nebudu hodnotit.
Třeba se k ní časem vrátím.

22.01.2015

Absence hrdiny Absence hrdiny Charles Bukowski

Ach jo.
Tolik jsem se na knihu těšila a poprvé byla tak nějak zklamaná, pokud jde o Buka. Asi mi neseděly ty eseje, bylo jich tam až příliš a bohužel mnohé pro mne osobně nebyly záživné. Povídky byly super, tam jsem byla podstatně spokojenější, ale pořád to hodnotím jako prozatím nejslabší mnou přečtenou knihu od Buka. Většina knih se odehrávala v tom stylu, že většina v nich byla výborná a jen pár povídek/esejů bylo slabších. Tady je to bohužel naopak, jen pár povídek/esejů bylo skutečně výborných. Nicméně za mě: Kristus s grilovací omáčkou, svoboda, emancipace, kecy v kleci, dům hrůzy a příběh sexuálního násilníka.

17.01.2015 2 z 5

Procitnutí slečny Primové Procitnutí slečny Primové Natalia Sanmartin Fenollera

No... Dala bych i pět, ale to bych musela mít ty chybějící 2 strany na konci :D

Začátek byl takový volnější, nicméně potom to začalo být zajímavé a nemohla jsem knihu pustit z rukou, také asi i proto, že jsem doufala, že se časem dozvíme jméno muže z křesla.
Velmi mě bavilo to diskutování slečny Primové a muže z křesla, děti byly kouzelné - debata o panu Darcym, později i s mužem z křesla, byla skvělá! -, ženy z městečka úžasné, Horacio taktéž. Oceňuji ten vývoj postavy slečny Primové, koneckonců o tom kniha je, že, a také jsem si vypsala pár zajímavých myšlenek a názorů, které podle mě měly něco do sebe.

Městečko na mne působilo opravdu úžasně harmonicky, asi by to bylo místo, kde bych dokázala žít a myslím si, že i ráda.
Taky musím ale přiznat, že v některých věcech, pokud jde o umění, literaturu a filozofii, jsem se ztrácela. Nevím, jestli člověk, který to nezná, z toho může mít tak plný prožitek jako člověk, který ano, který ví, "o čem je řeč". Nic to však nemění na tom, že i tak se mi kniha líbila.

A mimochodem, nedovedla jsem si San Ireneo představit v dnešním, aktuálním světě, v mé představě to bylo místo mnoho, mnoho let staré a tu představu jsem získala hned na začátku. Proto mě vždycky zarazilo, když jsem si přečetla věty, kde se kupříkladu vyskytovalo auto :D

12.01.2015 4 z 5

Benedict Cumberbatch Benedict Cumberbatch Nigel Goodall

No jo, Benedict...

Ke knize jsem se dostala v podstatě náhodou, ani jsem netušila, že vyšla, dokud mi na ni kamarádka neposlala odkaz.
Líbilo se mi na ní, jak krásně autor dokázal knihu v podstatě faktickou napsat hezky čtivě, prolnout fakta. Utíkalo mi to, stránky jsem otáčela a najednou byl konec. Asi čtvrtinu knihy (na konci) tvoří rekapitulace Benedictových úspěchů, takže ani samotný text není tak dlouhý, jak by se mohlo zdát a vskutku rychle uteče. Čtenáři kniha také pomůže uvědomit si, že Benedict není jen Sherlock a že než se v této roli objevil, odvedl už kus práce :)

Kniha mě jen víc utvrdila v tom, co jsem si o tomto herci už myslela a po přečtení je mi ještě sympatičtější (pokud to ještě jde). Fanouškům rozhodně doporučuji.

06.01.2015 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Kniha ani nenadchla, ani neurazila. Pravda je, že jsem měla asi také příliš vysoké očekávání, čekala jsem něco silně útočícího na emoce, byť s pokusem napsat to "lehčeji". Vskutku, ony ty některé dialogy byly zábavné, bylo to psáno "bez lítosti", ale rozhodně to nijak neútočilo na mé emoce. Přečetla jsem si to, ale emoční zážitek to pro mne nebyl, nedojalo mě to, přestože existují knihy, které mne dojaly až k slzám a smrt nemusela být tématem po celý čas knihy.

29.12.2014 2 z 5

Pravda je, že ani nevím, jaký mám z knihy pocit, nějaký konkrétní. Rozhodně rozpolcenost a dál? Na jednu stranu se mi to líbilo, právě kvůli těm myšlenkám (pro příběh jsem to nečetla, nějaká dramata jsem nečekala), ale na druhou stranu mi místy už vadilo to neustálé "bohování". Silně rozlišuji slova náboženství a víra a tady na mne toho náboženství bylo opravdu až moc, snad proto, že žádné nevyznávám.
Ale i přesto se mi to v podstatě líbilo. No... ani nevím, jak se správně vyjádřit.

Ještě chci zkusit Veroniku a možná sáhnu i po Alchymistovi.

15.12.2014 3 z 5

Kafe v pět Kafe v pět * antologie

Musím říct, že jsem byla moc příjemně překvapená, hlavně tedy povídkami mladých autorů, které mívaly originální nápady, alespoň mně to tak přišlo.
Je to kniha vskutku k jedné odpolední kávě, ale zato dostane určitě zajímavou příchuť. Pro milovníky kávy takřka povinnost přečíst, káva se tu skloňuje ve všech pádech :)

Opravdu pěkné čtení, a pro mne natolik, že ráda autory i nakladatele finančně podpořím a knihu si v brzké době koupím.

02.12.2014 4 z 5

Podzimní příběh Podzimní příběh Karen Williams

Nádherný, opravdu nádherný příběh, o tom námětu ani nemluvě.
Miluji podzim, takže mě přečtení lákalo docela dost a byla jsem skutečně ráda, že je v knize přírodě věnováno dost.
Pokud jde o děj, byla jsem opravdu nadšená. Skoro polovina knihy se odehrává jen o halloweenské noci a mělo to úžasnou atmosféru. A ten konec? Fantazie! Byla jsem celá nedočkavá, jak se všechno vysvětlí a tak a nebyla jsem ani trošku zklamaná, naopak. Skloubení reality a pohádky bylo úchvatné. Opravdu magické a mnohem krásnější, než jak jsou teď všude ti upíři, vlkodlaci a kdoví co v našem světě.
Rozhodně doporučuji a souhlasím s komentářem níž, předčilo to i mé očekávání.

26.11.2014 4 z 5

Ona je ten tragický typ Ona je ten tragický typ Andrea Vatulíková

Výborná věc. Naprosto. Líbila se mi jak grafická úprava básní, tak (samozřejmě) obsah. Bylo to... a já vlastně ani nevím, nechce se mi to nějak škatulkovat. Zkrátka ač nejsem fanouškem poezie, tohle jsem přečetla velice rychle, nepustilo mě to.

21.11.2014 5 z 5

Závoj smutku Závoj smutku Tommy Donbavand

Prostě Doktor. Co víc dodat? :D

Ne, vážně. Těžko to nějak objektivně soudit, když je člověk velkým fanouškem seriálu. Já byla spokojená, dostala jsem to, co jsem očekávala, mile mě překvapili zajímaví záporáci. Pravda je, že jazyk je jednodušší, nějaké jazykové hrátky ať nikdo nečeká, ale taková ta kniha ani nechce být, takže je hloupost jí to vytýkat. Jak už je pode mnou, čte se to samo, velmi rychle to plyne. Otáčíte jednu stránku za druhou a najednou zjistíte, že půlka je za vámi.

Jota je vytáhla: líbí se mi obal (a parádní vůně!), dále i to, že vazba je pevná a fakt, že o pomoc s překladem požádali i české whovians dokazuje, že tu opravdu byla velká snaha ze strany nakladatelství, což velmi oceňuji.

25.10.2014 3 z 5

Z archívu Sherlocka Holmese Z archívu Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Dala bych i pět, ale je fakt, že některým povídkám něco chybělo, přestože žádná mi nebyla vyloženě protivná a líbily se mi. Ale mám pár, které mě nadchly, které mě dokázaly udržet v napětí po celou dobu a obvykle jsou to ty, u nichž bych takové rozuzlení ani v nejmenší nečekala, a tak překvapivé vyřešení dojem ještě umocnilo. Líbil se mi Upír ze Sussexu, potom Voják bílý jako stěna, Záhada na Thorském mostě, Barvíř na penzi a Šplhající muž. I Lví hříva se mi líbila, konec jsem nečekala a postava Iana Murdocha čtenáře hezky dráždí, i když jsem očekávala, že to nebude on. Účel ale splnila :D

Jsem zvědavá na Poslední poklonu Sherlocka Holmese. Zatím si knihy půjčuji, ale pořád čekám na nějakou, která bude víceméně bez slabších míst, abych si taky s Sherlockem mohla nějakou tu knihu koupit.

23.09.2014 4 z 5

Seznam skandálních snů Seznam skandálních snů Sarah MacLean

V rámci tohoto žánru je to... prostě výtečné, proto dávám pět hvězd. Už dlouho jsem se tolikrát u knihy nezasmála, musím říct, že jednou jsem dokonce až slzela smíchy. Dialogy byly jadrné, sarkastické poznámky trefné, svižně to plynulo. Líbilo se mi, že plnění snů na seznamu bylo obvykle protkáno se setkáním s Ralstonem a nabytí nějaké té "skandální" zkušenosti (všichni víme :D). Jejich vztah mě bavil, Ralston byl samozřejmě správný hrdina historické romance a rovněž se mi líbily ty Calliiny osobnostní protiklady a vývoj obou postav.
Co mě mrzelo, tak to, že tak málo prostoru měl Nicholas, Gabrielovo dvojče. Toho jsem si oblíbila o trochu víc, jeho rozhovory s bratrem či Callie, a ten jeho nadhled, no bavila jsem se dobře :D Všimla jsem si, že i jeho příběh už je napsán, tak uvidíme... Samozřejmě mě zajímá i Juliana, neboť už v tomto díle byly určité náznaky zápletky jejího příběhu.

Jsem spokojená, čekala jsem méně, než jsem dostala a už vůbec by mě nenapadlo, že se tolikrát opravdu od srdce zasměji.

18.09.2014 5 z 5

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

První dvě dějství jsou taková "nevinná", ale ze závěru knihy, kdy postavy přemýšlí o věčném životě, si chtě nechtě každý něco odnese. Právě tato část mě z celé hry pohltila nejvíc. Výborná věc, tato hra.

11.09.2014 4 z 5