Podzimní příběh

Podzimní příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71401/podzimni-pribeh-71401.jpg 4 18 4

Lesbická love story od americké autorky Karen Williamsové se vyznačuje mimořádným vtipem, nadhledem a hravostí. Hřejivý příběh venkovské veterinářky Kate a její tajemné milenky Allegry je v podstatě dobrodružná pohádka pro dospělé, ale ne vždy si tím je čtenář jist. Světy, v nichž se hrdinky pohybují, jsou odlišné víc, než je zdrávo. To je zdrojem nejen silného napětí s detektivními prvky, ale hlavně zdravé nejistoty v tom, co je a co není normální. Sympatickou dvojici obklopuje početná, osvobodivě různorodá společnost žen, nadpřirozených bytostí a hlavně Katiných zvířat. Mumraj začíná na hallowenském večírku a po promilované noci se Kate v dálce rýsuje cesta k sobě a ke své ženě.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , LePress

Love Spell , 1993

Bafy
19.07.2023 4 z 5

Chvílemi jsem si říkala "a to jako vážně?" A chvílemi byla překvapená jaké "pravdy či poselství" v knize jsou. Příběh je pro někoho pohádka, fantasy či nesmysl .... ale co kdyby. To že něco nevidíme neznamená, že to neexistuje :-) Příběh je i velmi vtipný a ve výsledku je hlavně o Lásce, respektu a toleranci...

RMarkéta
16.12.2021 5 z 5

Takový malý a milý halloweenský příběh. Pohádka pro dospělé, která dokáže zpříjemnit chvíle v dnešní době postavené na hlavu. Prostě čtení na dobrou noc. Upřímně, nedokázala jsem odolat a musela jsem si přečíst konec, protože by mi moje dušička nedala pokoj a bylo by se mnou k nevydržení. Za normálních okolností to nedělám a poctivě dojdu až na konec, ať je jakýkoliv. S barvou kůže jsem nikdy žádný problém neměla a nemám. Tak čarodějka Elphaba z muzikálu Wicked (Čarodějka) je taky zelená.

MissBlack
26.11.2014 4 z 5

Nádherný, opravdu nádherný příběh, o tom námětu ani nemluvě.
Miluji podzim, takže mě přečtení lákalo docela dost a byla jsem skutečně ráda, že je v knize přírodě věnováno dost.
Pokud jde o děj, byla jsem opravdu nadšená. Skoro polovina knihy se odehrává jen o halloweenské noci a mělo to úžasnou atmosféru. A ten konec? Fantazie! Byla jsem celá nedočkavá, jak se všechno vysvětlí a tak a nebyla jsem ani trošku zklamaná, naopak. Skloubení reality a pohádky bylo úchvatné. Opravdu magické a mnohem krásnější, než jak jsou teď všude ti upíři, vlkodlaci a kdoví co v našem světě.
Rozhodně doporučuji a souhlasím s komentářem níž, předčilo to i mé očekávání.

Adelica-Opica
13.04.2013 4 z 5

ze začátku mi byla představa čarodějky se zelenou kůží proti srsti,ale příběh předčil má očekávání :-)

Autorovy knížky

2007  86%Podzimní příběh