MíšaS. Online MíšaS. komentáře u knih

Hodná holka Hodná holka Mary Kubica

Moc mě to nebavilo. Hlavní zápletku jsem odhadla po třetině knihy a za půlkou už mě to vůbec nebavilo. Dočetla jsem, ale strhujícím thrillerem bych to nenazvala.

10.08.2018 3 z 5

Osm týdnů v blázinci Osm týdnů v blázinci Eva Lohmann

Témata, která jsou v knize otevírána (deprese, anorexie, bulímie, změna pohlaví,...) si zaslouží určitě lepší zpracování. CHápu, že tohle má být kniha pro masy a ne odbornou veřejnost, ale když jsem knihu četla, tak mi místy přišlo jakoby sama autorka knihu potápěla a zesměšňovala.

08.08.2018 2 z 5

Čtenářský klub Jane Austenové Čtenářský klub Jane Austenové Karen Joy Fowler

Kniha mě velmi zklamala. Z Jane Austen tam bylo pár citátů a nějaké rádoby moudra od členek klubu. Jediná sympatická postava byl Grigg.

01.08.2018 1 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Ze začátku jsem byla nadšená, a těšila na další děj, ale jakmile jsem pochopila o co to tam vlastně jde, strašně mě to zklamalo a ten konec je příšerný.

29.07.2018 3 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Krásná alegorie na dnešní dobu a společnost.

20.07.2018 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Nuda, nuda, nuda. Doufám, že třetí díl bude zase bomba, protože tohle bylo kafe dvoják...

04.07.2018 1 z 5

Absolutní strach Absolutní strach Lisa Jackson

Kniha je čtivá, příběh zajímavý. Já jsem spokojená, uvažuji o vypůjčení dalších knih od autorky.

27.06.2018 3 z 5

Jakubovy housle Jakubovy housle Daniela Mičanová

Při čtení jsem si uvědomila, že jsem kdysi četla první díl, aniž bych věděla, že je to nějaký první díl a tohle je čtvrtý, takže jsem se trochu ztrácela v ději a postavách, přeci jen už to bude nějakých 10 let... . Nevím jestli to bylo tím, ale kniha se mi nečetla moc dobře. Přišlo mi to takové hloupé. Ale mám splněnou výzvu, tak jsem spokojená.
Možná, za čas, si vypůjčím celou tetralogii, pokud tedy není víc dílů, podle toho konce, a přejedu to celé znovu a budu víc v obraze :)

23.05.2018 3 z 5

Doors - jejich vlastními slovy Doors - jejich vlastními slovy Andrew Grayham Doe

Starý dobrý DVEŘE...

18.05.2018 5 z 5

Zbožňuju Vánoce Zbožňuju Vánoce Lindsey Kelk

Škoda papíru, taková kravina...

16.05.2018 odpad!

Jonathan Strange & pan Norrell Jonathan Strange & pan Norrell Susanna Clarke

Mezi ostatními hodnotiteli patřím někam doprostřed.
Kniha se mi líbila, obdivuji spisovatelku za všechny informace, které si pro knihu vymyslela a pospojovala je s reálnými osobnostmi, ale na druhou stranu byla tato spousta informací na škodu rychlosti děje a jeho atraktivnosti.
Nevadí mi dlouhé, obsáhlé knihy, ale tady toho bylo opravdu hodně. A ty předlouhé poznámky pod čarou...
Brala jsem to ovšem jako předzvěst budoucího děje - seznámit se dopodrobna s povahami mágů a jejich názory a těšila se na gradaci děje.
Za polovinou je kniha již svižnější, ale přišlo mi, že se vše vyřešilo vlastně jen tak - náhodou, stylem pokus - omyl, uvidíme, co bude.
A vlastně je otevřený konec. Měl být druhý díl?

23.04.2018 3 z 5

Naše hrady Naše hrady Vladimír Liška

Kniha se mi líbila, se všemi příběhy a pověstmi, jen jsem si posteskla, že tam není více obrázků a hlavně mi bylo líto, že ty obrázky nejsou barevné. Ale v dnešní době internetu si najdete vše, co chcete vidět :)

31.12.2017 4 z 5

Panika Panika Rossella Canevari

Nemá to hlavu ani patu...

09.12.2017 1 z 5

Holubí mambo Holubí mambo C. D. Payne

Skvělá kniha, četla bych jí pořád a pořád a pořád a to už jí vlastním nějakých 10 let :)

16.10.2017 5 z 5

Catherine Catherine April Lindner

Myslím, že se autorka oproti JANE poučila, a tentokrát se nechala Větrnou hůrkou jen inspirovat a nesnažila se násilím vnutit 19. století do 21. století.
I přesto, nebo právě proto, je to pouze obyčejná romance pro náctileté, která má jasnou zápletku a nemusíte čekat na konec knihy, abyste se dozvěděli, jak to bylo a jak to dopadne.
Takže za mě opět ne ... .

12.10.2017 2 z 5

Jane - moderní příběh Jany Eyrové Jane - moderní příběh Jany Eyrové April Lindner

Když pominu fakt, že je to "remake" Jane Eyrové, tak je to vlastně takový slaboduchý románek typu "jak chudá holka ke štěstí přišla"... .
Po dočtení druhé kapitoly jsem věděla, jak kniha bude pokračovat, a jak skončí.
Autorka v poznámce píše, že smyslem této knihy je přimět čtenáře znovu otevřít originál a zjistit o čem to všechno bylo. Tato kniha by mě doopravdy nedonutila originál otevřít, protože bych si musela myslet, že je to nějaká slaboduchost z minulého století.
Charlottina Jana se do života zakousne a nehodlá se vzdát anebo přemítat zbytečně o minulosti, ale Jana v této knize se pořád lituje, že není dost hezká, že jí matka neměla ráda, že jí sestra nemá ráda, bratr jí nemá rád, nemá ve škole žádné kamarády, vlastně je takový stín, který se pohybuje ve svém světě a nikdo si jí nevšímá a ona pořádně neví proč, a ani sama neví, jestli to takhle chce anebo jestli jí to vadí. To se mi doopravdy nelíbí. A to nemluvím o Nicovi, který je protivný, na rozdíl pod pana Rochestera.
Myslím, že je problém i tom, že věci, které fungovali v 19. století ve společnosti, se prostě nedají převést do 21. století. Nezlobte se na mě, ale nemyslím si, že by měl dneska někdo schovanou manželku na půdě a že by se to nezjistilo, zvlášť, když jde o slavnou rockovou hvězdu a ještě ke všemu, když v tom domě žije dalších 5 lidí a pozve si tam na návštěvu ještě celý zbytek kapely s manželkami a přítelkyněmi a manažery apod.
Viděla jsem v knihovně i "remake" Na Větrné hůrce, ale doopravdy se do toho asi nepustím, to si raději rovnou přečtu originál...

28.09.2017 1 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Doufala jsem, že ve třetí knize se příběh trochu rozjede a začne to gradovat, ale nedočkala jsem se.
Když srovnám tuhle trilogii s Drahokamy, tak jim nesahá ani po kotníky.
Četlo se to rychle, ale kdybych to nečetla nic by se nestalo...

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

O něco lepší než první díl, někde v půlce se to celkem rozjede, ale za pár stránek už si zase říkám, proboha, proč to čtu, vždyť to nemá hlavu ani patu.

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Kniha se mi nelíbila. Pletlo se páté přes deváté a přišlo mi, že to nemá hlavu ani patu. Po sérii Drahokamy je tohle docela zklamání.

Pohádková zahrádka Pohádková zahrádka Jana Čapková

Skvělé básničky, lehce zapamatovatelné, malý to miluje.

10.06.2017 4 z 5