misaprosek misaprosek komentáře u knih

Války božích bojovníků Války božích bojovníků Jan Bauer

Jak už jsem o panu Bauerovi napsal, jeho styl je jedinečný a kniha mě nadchla a upravila moje vědomosti o naší historii.

02.01.2020 5 z 5

Edvard Beneš - Drama mezi Hitlerem a Stalinem Edvard Beneš - Drama mezi Hitlerem a Stalinem Antoine Marès

SUPER nevěřím fámám, které popisují Beneše negativně, byl to mistr diplomacie. Kniha je napsána citem a pozorností na maličkosti, které otevírají důležité události.

A pavouk přichází A pavouk přichází James Patterson

Nezklame ani toho, kdo si není jist, opravdu dobré

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Někdy si říkam že to všechno byla jen smyšlená doba, ale byla to skutečnost :(

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

To nejlepší co jsem od Morrisové četl

02.01.2020

Seňor Vivo a drogový baron Seňor Vivo a drogový baron Louis De Bernières

Některé stavy popisovány s legraci nebo tak nějak, to mi docela vadilo ale jinak jsem tomu propadl.

02.01.2020 5 z 5

Každý, kdo unese oštěp...: První a poslední Mussoliniho vítězství, válka o Habeš 1935–1936 Každý, kdo unese oštěp...: První a poslední Mussoliniho vítězství, válka o Habeš 1935–1936 Roman Cílek

Souhlasím s marabartem trochu zklamání, ale najdou se klady. Některé fakta polemická, ale události dobře popsaná.

02.01.2020 4 z 5

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Knížka mě bavila celou dobu, jen umělec dokáže takhle vtáhnout do děje.

01.01.2020

Audience Audience Václav Havel

Mě se divadelní hra líbila. Dnešní doba je divná a odpůrců Havla mnoho, ale naštěstí je tu hodně lidí, kteří nehodnotí bývalého prezidenta, ale dobrého spisovatele. Havel to má dneska těžké, protože politika očerňuje.

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Vrátí do dětských snů všechny generace, mě se kniha líbila tolik, že jsem jí vnutil doma všem k přečtení. Autor je pojem.

Už tě nemiluju Už tě nemiluju * antologie

Dostala se mi kniha do ruky náhodou a považoval jí za ženské čtivo, ale byl jsem překvapen. Mužům doporučuji.

Edvard Beneš, milován i nenáviděn Edvard Beneš, milován i nenáviděn Václav Miko

Docela pecka si troufnout kritizovat našeho prezidenta, ale svoboda projevu dává šanci názorům a myslím, že Beneš nebyl svatoušek.

Inferno Inferno Dan Brown

Nemůžu si pomoct, Brown je jednička. Cestuji s nim po všech místech, které v knize uvádí, dobra oddychovka i napětí.

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Nejlepší co jsem četl od autora

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Jak může dát někdo méně než 3 hvězdy tak to nechápu, ale každý je jiný a tak se to musí brát. Dal bych více hvězd, protože je to dílo.

01.01.2020 5 z 5

Papež a Mussolini - Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě Papež a Mussolini - Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě David Kertzer

římskokatolická církev to ustála, tentokrát.

Temné charisma Adolfa Hitlera Temné charisma Adolfa Hitlera Laurence Rees

Souhlasím s Morsie - Temné charisma mě hodně překvapilo, pozitivně - tedy jestli se dá mluvit o pozitivitě v Hitlerově případě. Zkrátka Hitler měl charisma a to nemůže nikdo pořpřít. Že to byl duševně narušený jedinec, to už je věc druhá - Temné charisma vám všem odkryje mnohem víc.