MisaK81 MisaK81 komentáře u knih

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Přesto, že je to dětská kniha, v dětství mi, nevím proč, unikla. Přitom vím jistě, že by se mi moc líbila. Líbila se mi dokonce i teď. Musím však přiznat, že mě ke čtení kromě knižní výzvy nasměroval také televizní seriál Anne with E. Nedrží se stoprocentně knižní předlohy, ale co zůstalo je bezprostřední upovídaná hlavní hrdinka. Určitě doporučuji dospívajícím dívkám, věčným snílkům a romantikům.

20.04.2020 4 z 5

Sestra s perlou Sestra s perlou Lucinda Riley

Kniha mě opět úplně pohltila a oba příběhy, současný i minulý, byly skvělé. Jen bych si možná přála jiný konec pro Cee a Esa, ale to je jen můj názor.

24.02.2020 5 z 5

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

I ve třetím díle ságy Sedm sester drží autorka laťku velmi vysoko. Pokud se vám líbily předchozí knihy, budete nadšení i z této. U mě navíc získává procenta navíc historickou linkou odehrávající se tentokrát v Anglii. Všechny milovnice Austenové budou nadšeny.

09.02.2020 5 z 5

Nikolina cesta Nikolina cesta Michaela Fišarová

Přečteno za jeden den. Od Nikoliny cesty jsem se prostě nemohla odtrhnout. Místy jsem trnula strachy, hodně fandila a naštěstí to má dobrý konec.

29.01.2020 5 z 5

Milostný dopis Milostný dopis Lucinda Riley

Skvělá kniha. Příběh se mi líbil, zápletka byla originální, rozuzlení spletité a postupné. Rozhodně doporučuji!

27.01.2020 5 z 5

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

Jako všechny Folletovy romány je i tento skvěle propracovaný. Kdo má rád historii, jistě se rád přenese do doby náboženských válek z pohledu anglického i francouzského dvora. Doporučuji!

04.01.2020 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Moc se mi do knihy nechtělo, měla jsem přečtené všechny předchozí díly, přesto na mě čekala v knihovně více jak rok. Nicméně příběhy Lisbet jsou jako jízda na kole, hned jste jako doma. Líbilo se mi, že tento díl byl méně krvavý, přesto mě zaujal jak příběh, tak i rozuzlení.

09.08.2019 4 z 5

Učitelka klavíru Učitelka klavíru Janice Y.K. Lee

Zajímavá kniha, zprvu se tváří jako obyčejná romantická oddychovka, ale postupně se z ní stává docela velké drama.

28.07.2019 4 z 5

Dr@hý příteli Dr@hý příteli Anne-Laure Bondoux

Když to porovnám s podobně vyprávenou knihou Dobrý proti severáku, tady mi trochu chyběl konec, ale předpokládám, že to byl záměr. Jinak zápletka dobrá.

30.06.2019 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Přečteno za jeden večer. Perfektně napsáno.

28.06.2019 5 z 5

Kar Kar Miloš Urban

Za mě ne. Nedokázala jsem se začíst, napínavé to bylo chvilku na konci. Jinak všichni zúčastnění byli dost podivné figury. Doporučit knihu lze asi jen karlovarskému rodákovi, jenž se bude orientovat v nesčetných popisech zdejších míst.

27.06.2019

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Ač jsem si po prvním díle říkala, že stačilo. Přečetla jsem i díl druhý a po tom vygradovaném závěru musím nutně vědět, co bude dál.

15.06.2019 4 z 5

Meda Mládková – Můj úžasný život Meda Mládková – Můj úžasný život Ondřej Kundra

Kniha se mi líbila. Je neuvěřitelné, co zvládne člověk, pokud má vůli a nezalekne se překážek. Kniha mě také inspirovala k návštěvě Muzea Kampa a zhlédnutí divadelní hry k příležitosti 100. narozenin MM. Myslím, že by si kniha i vzhledem k dlouhověkosti paní Medy zasloužila pokračování.

13.05.2019 5 z 5

Hráčka Go Hráčka Go Shan Sa

Zvláštní věc. Nevyhovovaly mi ty krátké kapitoly. Nicméně to beru jako zajímavou sondu do jiné kultury a doby. Pro milovníky happyendů kniha není vhodná.

01.05.2019 3 z 5

O ženách a o lásce O ženách a o lásce Edith Holá

Zajímavé téma, první polovinu jsem přečetla jedním dechem, ta druhá už mě tolik nebavila a jak už zde bylo řečeno, té ezoteriky tam bylo až moc.

21.04.2019 2 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Kniha byla napínavá od začátku do konce, neustále bylo co objevovat a poslední tajemství (ne)padlo opravdu s poslední stránkou. Moc se mi líbilo prolínání příběhů a postupné nacházení vztahů mezi postavami. Opravdu moc doporučuji.

19.04.2019 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Tahle kniha ve mně zanechala dost rozporuplné pocity. Moc jsem se nedokázala ztotožnit s chováním hlavní hrdinky, co se jejích pokusů o vztah/y týče. Na druhou stranu její bolestná rodinná ztráta s pocity a jednáním všech okolo je neuvěřitelně přesně popsaná. Kdo to sám nezažil, nikdy nepochopí a já to bohužel se svojí maminkou zažila nedávno a téměř přesně stejně. Nebylo to pro mě lehké čtení, vše se mi vracelo. Kniha je velmi čtivá, na dva až tři večery.

23.02.2019 3 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Tak trochu růžová knihovna o tom, jak chudá dívka ke štěstí přišla. Čte se to dobře, chystám se na druhý díl, kde do děje zasáhne 1. světová válka.

27.01.2019 3 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Knihy tohoto autorského dua jsem vždy četla ráda a jedním dechem. U tohoto kusu mi však už trochu vadila brutalita. Dvojice pachatelů to “kosí” takovým způsobem, že to až hezké není. Ale možná je to jen tím, že stárnu:-).

14.01.2019 3 z 5

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

Začátkem jsem se zoufale nemohla prokousat, ale poslední čtvrtina knihy, kdy do děje výrazněji zasáhne mladá krev, už byla poměrně čtivá. Nicméně ač autorka s každým dílem vytrvale navyšuje počet stran, originalitě prvního dílu se nevyrovná. Také by mohla ubrat u té erotické linky, místy je to už moc.

03.01.2019 3 z 5