misa8153 misa8153 komentáře u knih

Pod vodou Pod vodou James Marrison

Prvních zhruba 90 stran jsem se nemohla úplně začíst, ale pak jsem se zase naopak od knihy nemohla odtrhnout a byla zvědavá, jak vše dopadne a příběh se zamotávala víc a víc. Opravdu do poslední chvíle není nic jasne. Skvělá klasická detektivka.

03.09.2017 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Hodnotíme velmi kladně... Za mě byly osudy všech žen zajímavé, nejdříve jsem byla napnutá, co bude to tajemství, a i když mi to došlo pár stran před prozrazenim, tak o to víc mě zajímal další vývoj událostí. Od autorky jsem četla i její první knihu Tři přání a určitě se chystám na další její knihy.

13.06.2017 4 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Tak to byla jízda! Prečteno jedním dechem. Ačkoli běžné tento žánr nečtu, tohle je přesně ta kniha, která se nedá odložit. V některých momentech mi to připomínalo Den Trifidů. Moc doporučuji všem, kteří mají rádi napětí od začátku do konce.

18.12.2019 5 z 5

Vzhůru - Pozoruhodná cesta k vrcholu Mount Everestu Vzhůru - Pozoruhodná cesta k vrcholu Mount Everestu Bear Grylls (p)

Velmi zajímavý příběh mladého nadšeneho dobrodruha. Za mě by kniha mohla mít o pár stránek méně, ale obzvlášť v druhé polovině byla velmi čtivá a moc jsem si Bearovo dobrodružství užila.

14.06.2019 4 z 5

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Vše už bylo napsáno. Silný příběh. Vůbec si neumím představit žít v takové zemi a zažít to, co musela Jon-Mi s matkou zažívat při útěku.

05.02.2019 5 z 5

Skládačka Skládačka Ed McBain

Moje první kniha od tohoto autora, takže nemám srovnání, ale mě to prostě bavilo. Klasická poctivá detektivka s dobrou zápletkou a sympatickymi vyšetřovateli.

08.01.2019 4 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Při prvních stránkách jsem si řekla, jestli jsem nesáhla vedle, ale kniha mě pohltila a prožívala jsem celý příběh Ginny ... obzvlášť od chvíle, kdy mi došlo, jak to vlastně s Mimi pannou bylo. A pak už jsem jen čekala, co se ještě mohlo stát nebo stane dál a jak to celé skončí. Opravdu zajímavá kniha a děkuji za ni.

08.01.2019 5 z 5

Pachatelé dobrých skutků 1: Puntíkáři Pachatelé dobrých skutků 1: Puntíkáři Miloš Kratochvíl

Nam se moc libila. Pohodová a vtipná knížka pro společné večerní čtení. Určitě si půjčíme i další díly a už máme v hledáčku i jiné knihy tohoto autora

19.12.2018 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Kniha má rozhodně spád, čte se jedním dechem - musela jsem číst, dokud nebyl konec. Na můj vkus místy drsnější a místy lehce přitažené za vlasy, ale je to ten typ knihy, u které se to dá prominout.

16.11.2018 4 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Je to jedna z těch knih, ktere by mě minuly nebýt čtenářské výzvy. A jsem vlastne ráda, že jsem se k ní dostala. Film jsem neviděla a pribeh mě zaujal, ale styl psaní mi úplně neseděl.

10.09.2018 3 z 5

Boříkovy nové lapálie Boříkovy nové lapálie Vojtěch Steklač

Musím souhlasit s komentářem triatlet níže. Škoda, že jsem si ho nepřečetla před pujcenim. Přečetla jsem s dětmi 2 kapitoly a knihu vracím.

28.08.2018

Gulliverovy cesty (převyprávění) Gulliverovy cesty (převyprávění) Vratislav Šťovíček

Předčítala jsem synovi, který si ji vybral v knihovně a vůbec mě tato kniha nezaujala. Syna bavila.

28.08.2018 2 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Zdeňka Svěráka mám moc ráda - miluju jeho filmy a jeho humor. Ke knížce jsem se dostala díky vyzve, ale protoze nejsem zrovna vášnivý čtenář povídek, četla jsem spíš z "povinnosti". Každopádně některé povídky zaujaly více, některé ale nudily.

28.08.2018 4 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Četla jsem v rámci výzvy. Autorčin styl psaní mi úplně nesedí, zkoušela jsem předtím její knihu Matka v krizi a tu jsem ani nedocetla. Tato kniha má zajimavou zápletku, četla se poměrně dobře, ale knihy teto autorky už vyhledavat nebudu.

09.08.2018 3 z 5

Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Sophie de Villenoisy

Taková příjemná jednohubka. Přečteno za 3 večery. Čte se dobře. Žádné složité myšlenky nebo zápletky, prostě oddychovka.

20.01.2018 4 z 5

Na zabití Na zabití Peter Swanson

Mám ráda detektivky a tohle byla detektivka, která se dobře četla, měla zajímavou zápletku a zajímavé zvraty. Četala se dobře a úplný závěr se povedl :-)

12.06.2017 4 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Prvních 50 stránek jsem měla pocit, že ani nečtu svou oblíbenou autorku. Nemohla jsem se do příběhu dostat, ale potom mě příběh chytil a já si čtení parádně užila až do konce.

01.07.2019 4 z 5

Naše vlčice Flocke Naše vlčice Flocke Tanja Askani

Moc milá knížka plná krásných fotografií. Knihu si vybrala náhodou dcera, když se mnou byla v knihovně a zaujaly ji fotografie. Pak jsem ji četla společně s dětmi a všem se nám příběh malé vlčice líbil.

08.01.2019 5 z 5

Peklo blízko nebe Peklo blízko nebe Jon Krakauer

Knihu jsem si půjčila poté, co jsem několikrát viděla film Everest. Myslela jsem, že už nic moc nového v knize nenajdu a že ji spíš prolistuji, ale kniha mě chytla. Je opravdu čtivě napsaná, dovysvětluje další okolnosti této tragické události. Jediné, co kritizuji je kvalita vydání z roku 1999 - některé věty se opakují nebo naopak nenavazuje konec a začátek vět při přechodu na další stranu.

27.08.2018 5 z 5

Chlapec stále nezvěstný Chlapec stále nezvěstný John Searles

Prvních zhruba 70 stran mě moc nebavilo a přemyslela jsem, jestli knihu doctu. Nakonec jsem četla dal a příběh začal být zajímavý a já knihu dočetla pak už velmi rychle, protože jsem byla zvědavá na další vývoj.

16.01.2018 3 z 5