Pachatelé dobrých skutků 1: Puntíkáři

Jak to dopadá, když se dva rošťáci rozhodnou pomáhat bližním. Michal Souček a Filip Fiala jsou kamarádi na život a na smrt.

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13902/puntikari-13902.jpg 4.482

Pachatelé dobrých skutků 1.

Pro děti a mládež
Vydáno, Mladá fronta

Kniha Pachatelé dobrých skutků 1: Puntíkáři

Dvořmen
14.12.2020

Michal Souček a jeho kamarád Filip Fialka chtějí páchat dobré skutky. Většinou se říká dělat dobré skutky, a ne páchat dobré skutky. Když něco dělají, a myslí to dobře, většinou se to obrátí proti nim. Lidi jejich činy vidí jako špatnou věc, kromě táty Michala, který díky poznámkám v žákovské knížce svého syna dostává kreativní nápady na reklamy.
Knihu jako samu o sobě ohodnotit nemůžu, protože mám E-knihu a ne fyzickou normální knihu. V E-knize byly nejspíš ilustrace z knížky, které jsou namalované tak, že si dokážu představit, že jsem v příběhu a vidím, co se děje. Knížku bych rozhodně doporučil a myslím si, že bych doporučil i ostatní knížky z této série i přesto, že jsem je zatím nečetl.

Greena
22.09.2020

V první třídě se potkají kluci Michal Souček a Filip Fialka. Časem se z nich stanou kamarádi na život a na smrt. Vymyslí plán! Budou páchat dobré skutky. Co ve vás vzbuzuje slovo: páchat!? Ve mě hned podezření, že to budou pěkné lumpárny.
A proč jsou zrovna puntíkáři? Je to proto, že za svoje skutky zaslouží spíš černé puntíky, než medaile.
Kniha je skvěle napsaná, Miloš Kratochvíl umí děti zaujmout. V kombinaci s ilustracemi Milana Starého se jedná o skvělé počtení. Kniha je pouze prvním dílem, takže se můžete pustit i do dalšího čtení o těch dobrých skutcích.
Také jste jako děti udělali nějaký dobrý skutek, který byl na druhou stranu pěknou lumpárnou? Já teda ano…

Vojtrman
26.06.2020

Tato knížka je zábavná a napínavá,,,dobře se čte a doporučuji tuto knížku

musska
03.03.2020

Kniha je především o přátelství dvou kluků a jak se někdy musí porvat a pak společně zasmát. Četli jsme ji s nadšením a těšíme se na další díly, snad se do knihovny brzy vrátí.

MatteoReader
05.01.2020

Dva kamarádi, Michal a Filip, společně podnikají dobrodružství a snaží se dělat dobré skutky, které se jim občas nepovedou. Vtipná, trošku bláznivá, moc se mi líbila. Těším se na další díl.

Anetidlo
30.12.2019

Občas je složité činit dobré skutky, když se Vám vše vymkne z ruky. Tohle se dozvídají dva malí uličníci. Fajn, vtipné počtení.

jenda88
05.06.2019

Tato kniha byla velmi srandovní.

ferda16
20.05.2019

Moc hezká knížka - pěkná čeština pro děti. Příběhy "hodných uličníků". Co dodat? Kéž by takových knížek bylo více!!!!