misa.lemperova misa.lemperova komentáře u knih

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Tuhle knihu jsem si vytáhla u maturity a dodnes si pamatuji, že učitelka literatury na mě vrhla pohled říkající “Tak tohle nedáš”. Vytřela jsem jí zrak, protože tahle klasika byla jeden z mých favoritů na mém seznamu povinné četby a od zkoušky mě museli prakticky vyhodit s plným počtem bodů, protože bych byla schopná o ní mluvit ještě hodně dlouho :-D
Jinými slovy tím chci říct, že tahle kniha je perfektní a mám ji moc ráda. Líbí se mi pohled na svět u hlavních postav a celkově hlavní myšlenka knihy. Než jsem ji začala v těch svých cca 15 letech číst, vůbec by mě nenapadlo, že mě zrovna tahle kniha tolik vezme. Rozhodně doporučuji! Skvělé je i filmové zpracování pod názvem Přelet nad kukaččím hnízdem.

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Nádherná kniha, kterou mám hrozně ráda už od dětství, kdy jsem ji četla poprvé. Můžu se k ní znovu a znovu vracet a pořád je stejně skvělá. Nestárnoucí klasika, kterou si prostě musí přečíst každý!

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Moje oblíbená kniha, moc dobře se mi četla. Do Gatsbyho se člověk hned zamiluje :-) Je ale pravda, že se nemusí líbit každému. Ale troufám si tvrdit, že v tomto případě se mi asi víc líbilo filmové zpracování, což jako knihomol často neříkám! :-)

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tohle je přesně ten příběh, přesně ta kniha, na kterou člověk nikdy nezapomene. Je velmi citlivě a čtivě napsaná, nejde se od ní odtrhnout, musela jsem číst dál a dál. Příběh je krásný, silný a smutný. Hana by rozhodně měla patřit mezi “povinnou četbu”, nutí k přemýšlení a hodně čtenáři dá.
Tato Kniha s velkým “K” bude v mé knihovně zastávat čestné místo. Děkuji, paní autorko!

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Tak tohle je přesně ta kniha, která člověka pohladí na duši, když to nejvíc potřebuje. Příběh je krásný, až pohádkový. Určitě se k ní vrátím, až mi bude smutno a všechno budu vidět černě. Obrečela jsem film i knihu, pro romantické duše ideální čtení!

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Nádherné čtení, rozhodně doporučuji!!!
Po přečtení si člověk uvědomí, že ačkoliv dnešní doba také není vždy jednoduchá, pořád můžeme být rádi za to, co máme. Neustále si na něco stěžujeme, ale neuvědomujeme si, že to, co my teď máme, o tom se dříve lidem často ani nesnilo.
Autorka prostě umí. Má můj obdiv, tato kniha je její prvotina, přitom je vážně skvělá. Zatím jsem četla jenom Hanu a teď Slepou mapu, ale další knihy od ní mám doma a čekají na mě.
Nemůžu hodnotit jinak, než 5/5* :)

02.01.2021 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Podle mě je Alchymista taková ta “zásadní” kniha. Tolik myšlenek, co si z ní člověk odnese... Jsou v ní také velmi krásné a známé citáty, jako např.: “Člověk miluje proto, že miluje. Není k tomu žádný důvod.”, “Všichni vědí naprosto přesně, jak mají žít druzí. Zato nikdy nevědí, jak mají žít oni sami.”, “Když něco chceš, celý Vesmír se spojí, abys toho dosáhl.” a další... Pokud někdo váhá, zda číst nebo nečíst, za mě tahle kniha určitě stojí za to. Nemusí sednout každému, ale je v ní určité poselství. Může pomoci vhodnému čtenáři v pochopení a zamýšlení se nad životem.

31.10.2020 5 z 5

Kdes byla včera v noci Kdes byla včera v noci Lynn Crosbie

Milovníky Nirvany a Kurta Cobaina některé úryvky určitě vezmou za srdce :-) Příběh sám o sobě je občas zmatený, což jsem ale očekávala, když v hlavní roli vystupují drogy a láska. Po přečtení jsem z knihy měla dobrý pocit, nic podobného jsem ještě nečetla. Rozhodně nelituju, že jsem si tuto knihu pořídila a přečetla, má skrytou myšlenku a také krásnou obálku! :-)

13.08.2020 5 z 5