Kdes byla včera v noci

Originální dílo „fan fiction“ Kdes byla včera v noci, napsané emocionálně evokativním jazykem Lynn Crosbieové, je imaginativním, dojemným a černohumorným románem o neústupnosti lásky. Evelyn Grayová je osamělá šestnáctiletá holka z maloměsta nedaleko Seattlu. Spolužáci ji šikanují, a tak většinu času tráví ve svém pokoji a povídá si s plakátem Kurta Cobaina. Její matka je alkoholová troska seattleské grungeové scény, jejíž vzpomínky, knihy a hudba podnítí Evelynin zájem o Kurta Cobaina – lásku tak hrozně silnou, že mrtvého zpěváka přivolá zpět mezi živé. Ti dva rychle propadnou jeden druhému a drogám. Proslaví se jako hudebníci, které provázejí skandály, navzdory vzájemné oddanosti je sžírá vášeň, žárlivost a násilí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/345592/kdes-byla-vcera-v-noci-PnL-345592.jpg 3.810

Where Did You Sleep Last Night (2015)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, XYZ (ČR)

Kniha Kdes byla včera v noci

MíšaS.

Co si budeme nalhávat i já jsem kdysi dávno jela na vlně Nirvany a Kurta Cobaina. Takže jako fanouška mě tato kniha zaujala, a tak jsem si ji chtěla přečíst. Přiznám se, že jsem se nemohla pořádně začíst a četla jsem ji po delší dobu. Ale zase na druhou stranu musím ocenit autorčin styl a podání příběhu, u kterého si na první pohled můžete říct, že je to pí....na o feťácích, ale opak je pravdou. Je to o tom, že i když jsou dva lidé pro sebe stvoření, tak někdy prostě nemohou být spolu, protože se navzájem ničí a i když na to oni sami po čase přijdou, tak se prostě nemohou ovládnout a raději se nechají zničit, než aby živořili bez citu.
Takže slovy klasika -- Je lepší shořet než vyhasnout. KC.

carolyn.g
10.11.2017

Takže,.. Tahle knížka skrývá tolik myšlenek,.. myšlenek které mi nachvilku vyrvaly srdce z těla a nechali ho poletovat, v dobrém slova smyslu.. Jinak řečeno vzala mi dech. Jestli si představujete takovou tu typickou fanfikci plnou lásky pro náctileté slečny,.. jste opravdu na omylu. Ze začátku bylo opravdu složité se začíst,.. ale pak jsem to četla jak po másle,.. za pár dní přečteno. Knížka je opravdu napsaná velmi originálním a zajímavým způsobem.. Nutilo mě se to vždy pořádně zamyslet, jak to bylo vlastně myšleno.. :D Ke knížce se chystám zase za pár dní vrátit a znova jí přečíst,.. možná ještě přijdu na něco co jsem neobjevila.. :) Opravdu doporučuju hlavně lidem, kteří milují hudbu, převážně spíš punkovou a rockovou,.. jsou spoutáni s uměním a schopností umět milovat.. Protože potom je pro vás tahle knížka jak dělaná. Miluju autorku a miluju Kurta Cobaina.. kterým se nechala autorka inspirovat a napsala v podobě jeho života knížku o dvou zamilovaných lidech.

zdencaaa
27.08.2017

"Krásné jako náhodné setkání šicího stroje a deštníku na pitevním stole." ...Prostě krása! Pro všechny zamilované do Kurta Cobaina povinnost.