Mirka2778 Mirka2778 komentáře u knih

Ze zoufalství Ze zoufalství David Morrell

Dobře napsáno, ale příběh jsem od tohohle spisovatele četla už lepší.

Mít a nemít Mít a nemít Ernest Hemingway

Dá se zbohatnout, anebo alespoň slušně přežít mezi Kubou a Key West? Dočetla jsem to.
Můj problém s Hemingwayem. Asi na něj nejsem naladěná.

Zelené pahorky africké Zelené pahorky africké Ernest Hemingway

Spisovatel se vydal na lov divokých zvířat spolu s manželkou (Naše malá chudinka), lovcem, stopařem Mkolou, vedoucím výpravy Tátou-panem Phillipsem.
Dobré, ale většina zvířat která lovili myslím nemají ani v zoo. Naštěstí jsem měla po ruce atlas s fotografiemi a tak jsem měla představu co to zrovna loví.

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Inkvizice pořádá hon na čarodějnice. Jsou mučeni a zabíjeni nevinní lidé, kteří mají odvahu se postavit nespravedlnosti, nebo alespoň mají majetek k zabavení.
Opakuji se, ale žijeme v nádherné, pohodlné době a málo si toho vážíme.

Pátá kolona Pátá kolona Ernest Hemingway

Tohle mě nebavilo. Třeba to chce ještě pár let, než si ji přečtu s chutí?

11.07.2018

Pilátova žena Pilátova žena Antoinette May

Lovestory zasazená do obecně známých "skutečností"+ spousta omáčky. Napsané poměrně dobře, ale občas z toho vylézá ctrlC, ctrlV.

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Jedna hvězdička za autora, kterého mám poměrně oblíbeného a do odpadu určitě nepíše. Jinak tahle knížka opravdu nebyla pro mě, nepochopila jsem ji, vůbec.

11.07.2018 1 z 5

Černý obelisk Černý obelisk Erich Maria Remarque (p)

Rok 1923, v Německu je inflace, která doslova zabíjí, a živí tím vznik a podporu fašistů. Styl knihy není jen depresivní a tak knihu doporučuji! Sama si ji
určitě ještě někdy přečtu.

11.07.2018 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Nicholas Sparks

Čtitelné, ale hodně předvídatelné a závěr zbytečně přehnaný. K druhému čtení nevhodné.

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Nájemného vraha s přezdívkou tanečník je potřeba najít a zastavit dříve, než zabije všechny svědky. Knihu jsem četla na doporučení a nebyla špatná.

Profesionální žena Profesionální žena Vladimír Páral

Obyčejná servírka bez vzdělání a bez zázemí dokáže cokoli, když ví co chce a má motivaci.

Kulhavý Orfeus Kulhavý Orfeus Jan Otčenášek

Tahle kniha na mě udělala silný dojem. Dvacetileté "děti" jejich starosti a skoro žádná radost, (anebo draze zaplacená) v období protektorátu.
Čtenář si uvědomí jaká je to výsada žít v míru.

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

První křesťané v Římě a velký hon na ně. Římský občan Vinicius se zamiluje do zajatkyně Lygie, která je navíc křesťanka. Pár let počkám a přečtu si ji zas.

11.07.2018 4 z 5

Strážce obzoru Strážce obzoru Elizabeth Peters (p)

Oddychovka, která neurazí. Součást série.

11.07.2018 4 z 5

Červený a černý Červený a černý Stendhal (p)

Julián Sorel je velkým obdivovatelem Napoleona, ale v jeho době je toto smýšlení naprosto nevhodné, váhá mezi kariérou duchovní a vojenskou. Ke svému postupu k cíli využívá své milenky, které se ochotně zneužívat nechávají.

Zatraceně slavná Zatraceně slavná Joan Collins

Nic moc. Ale dá se to přečíst. Pokud máte na výběr, sáhněte po knize od sestry.

Poklad Poklad Lincoln Child

Typický případ, kdy po týdnu už netuším, že jsem tuto knihu snad měla někdy v ruce. Zapomenutelné.

Krvavá královna Krvavá královna Jeanne Kalogridis

Tohle jsem se ani nesnažila dočíst.

Poprvé Poprvé Joy Fielding

Nuda hrozná. Tahle autorka mě neoslovila.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Saturnin. Tituly Kniha století a Kniha mého srdce si jistě zaslouží. Ne snad že by to byla ta nejlepší česká kniha, co byla napsána. Ale spíš pro to, že si ji snad každý Čech dokáže přečíst.
Komukoli udělá radost. Máme rádi Saturninovu metodičnost a preciznost. Jeho zaměstnavateli fandíme při tenise, lovu lvů i v šachu. Smějeme se, nebo i posmíváme tetě Kateřině a Miloušovi.
Čekáme na glosy doktora Vlacha.
Asi nejsem sama kdo má stejně rád i televizní zpracování a tak se mi stává, že si nejsem jista kdy cituji knížku a kdy film.
Navíc jsem shlédla i dvě divadelní zpracování, jedno dobré a jedno luxusní.
Díky pane Jirotko!

11.07.2018 5 z 5