Ze zoufalství

Mathew Pittmen se chystá spáchat dokonale připravenou sebevraždu, protože mu zemřel syn Jeremy a manželka ho opustila. Vyrovnal své dluhy, napsal vysvětlující dopis a závěť, požádal o legální držení zbraně a právě se chystá stisknout spoušť. Jeho myšlenky přeruší zvonění telefonu...

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27875/ze-zoufalstvi-Tmt-27875.jpg 4.382
Originální název:

Desperate Measures (1994)

Žánr:
Literatura světová, Horory
Vydáno:
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Přidat komentář
Mirka2778
11. července

Dobře napsáno, ale příběh jsem od tohohle spisovatele četla už lepší.

hana4834
28. března

řekla bych že toto je nejlepší dílo Morrella

Klamm
08.04.2017

Skvělý název a obal!
Obsahem je docela dobré schéma, oddychového politického thrilleru, protkaného melancholií nad ztrátou syna. Akce mi tam nepřišly zas až tak bravurně popsané, oproti jiných Morrellovkám. Nicméně, opět vhodný námět pro béčkový filmeček s Brucem Willisem v hlavní roli.
80%

hankapimi
07.07.2013

Knížky Davida Morrella mám ráda, kromě překvapivých zvratů v ději a přibývajích mrtvol se autor v této knize věnuje také velmi pečlivému vykreslení duševního stavu hlavní postavy Mathewa Pittmena. Od promyšlené a pečlivě připravené sebevraždy, přes boj o vlastní život při úsilí dopídit se pravdy, až k překvapivé touze zůstat naživu, Happy End a rozvíjející se nový vztah....
Nicméně Bratrstvo růže a Bratrstvo kamene se mi líbilo víc...

čef
23.08.2012

Román pro mužské čtenářstvo - lásky poskrovnu, mrtvol a akce více než dost. Žádná velká hlubinná psychologie, jen několik neobtěžujících náznaků. Takže vše jak je deklarováno - thriller pro chvíle pohody!

Caelos

Davida Morella jsem objevil poměrně nedávno, ale i tak jsem už stihl přečíst podstatnou část jeho tvorby. Většina se jich vyznačuje napínavým dějem, akcí a překvapivými zvraty. Ze zoufalství je imho slabší kousek, Matt Pitman mi k srdci příliš nepřirostl. Pořád se ale jedná o nadprůměrný krimithriller.

pajonek

.......další bomba z pera davida morrella - tenhle thriller si zaslouží plné bodové ohodnocení