Pilátova žena

Pilátova žena https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15208/pilatova-zena-15208.jpg 4 30 8

Historický román o Claudii, choti Pontia Piláta, se odehrává v biblickém starověku a evokuje dobu počátků křesťanství. Román je psán jako fiktivní osobní výpověď zestárlé Claudie Proculy. Přes dětství a mládí se dostáváme k sňatku s centurionem Pilátem, s nímž odchází z Říma do Judeje a seznamuje se zde s Ježíšovým učením. Chování mladé ženy je ovlivněno jejími věšteckými schopnostmi; přestože předpoví také Kristovu smrt, ona ani Pilát mu už nemohou nijak pomoci. Nahlédneme i do problémů Claudiina manželství a do dvorů dvou panovníků - Tiberia a Heroda. Autorčina fantazie horlivě kombinuje a domýšlí i to, co je v historických pramenech jen lehce naznačeno. Osoby známé z Bible či starověkých dějin se tak čtenáři často jeví v novém, intimnějším světle.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Domino

Pilate’s wife

Barunka1984
04.01.2020 1 z 5

Je to sice román, ale data by mohla dodržovat. Píše, že Tiberius se ujal vlády když byl Germanicus malý. Tiberius se ujal vlády roku 14 našeho letopočtu a Germanicus se narodil roku 15 před naším letopočtem. Některé události které Claudia Procula s Pilátem Pontským udájeně prožila v Římě prožít nemohla protože v té době byly už Judeji. Píše, že Germanikovi synové, Drusus Caesar a Nero Caesar, zemřeli před Ježíšem. Ale Drusus Caesar zemřel roku 33 našeho letopočtu tedy ve stejném roce jako Ježíš. Nerus Caesara zemřel roku 31 našeho letopočtu tedy jen dva roky před Ježíšem. Zato smrt Germanica se podle ní odehrála po roce 22 našeho letopočtu, ale on zemřel roku 19 našeho letopočtu.

Olinka832
04.10.2018 5 z 5

Pro mě jedna z nejhezčích historických knih o ženách. Jediné, co bych textu vytkla je občasné opakování obratů...vět..."mé malé sistrum" atd. Ale příběh je velice čtivý a napínavý.

Mirka2778
11.07.2018 3 z 5

Lovestory zasazená do obecně známých "skutečností"+ spousta omáčky. Napsané poměrně dobře, ale občas z toho vylézá ctrlC, ctrlV.

Evišťátko
21.01.2018 3 z 5

Neříkám že tento román není v něčem zajímavý, jsou v něm místa, která z něj dělají něco víc než jen průměrnou historickou fikci. Přesto jsem po přečtení jeho úvodu čekala propracovanější dílo.

alepav
09.02.2016 3 z 5

Čtivý historický román. Když pominu romantické pasáže, tak velice dobře napsaný.

jaja1989
13.03.2015 1 z 5

ja mam historicky romany rada, ale tenhle stal za prd

verunka32
23.11.2013 5 z 5

Výborný historický román.

elli09
08.03.2013 5 z 5

Výborná kniha, dej Vás priamo vtiahne do starovekého Ríma akoby tam práve boli.

biblické postavy biblické události

Autorovy knížky