mirinda973 mirinda973 komentáře u knih

Poslední slib Poslední slib Kathryn Hughes

Krásný příběh, odpočinkové čtení. Jen bych trošičku dotáhla ten uspěchaný konec, zasloužil by si víc....
4,5*

21.10.2022 5 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Jsem trošku zklamaná Dopisy ztraceným a Na co slova nestačí mají prostě laťku hodně vysoko.
Styl psaní má autorka stejný jako ve výše zmíněných knihách, ale tak nějak ten příběh nebyl to WAAAAUUUU jako u knih předešlých.
Každopádně 3,5 * za fajn čtení

02.06.2022 3 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

To byla ta nejzvláštnější knížka, co jsem četla. Jedna z těch, u kterých Vám na chvíli utečou myšlenky a musíte se vrátit zpět.
Začátek mě úplně neuchvátil a chvíli mi trvalo si zvyknout na časté závorky (u Noaha obrazy u Jude myšlenky a hovory s mrtvými), ale pak.....krásný.
Některé myšlenky se mi tak líbily, že jsem si je hodila i na papír :o)
Za mě super

05.05.2022 5 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Napínavé to bezpochyby bylo, příběhy 5 lidí/párů Vás nutí číst a číst, abyste zjistili, co se s nimi stane. Dokonce jsem chvíli i sympatizovala s vrahem. To se mnou všechno knížka dělala. Ale jinak hoooodně přitažené za vlasy:o), taková fantasy pro dospělé.
Největší zklamání Nick/Sally. Na to jak zajímavě se jejich příběh rozvíjel a kam směřoval, byl konec fádní a těžko uvěřitelný.

25.04.2022 3 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Do knížky jsem se začetla hned. Byla napínavá a stránky rychle ubíhaly, ale konec mě trošku zklamal....konečné rozuzlení na pár stránkách. Za mě trošku odfláknuté, proto o hvězdu míň za lehké zklamání z konce

25.02.2022 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Kam až může sahat fantazie autorů knížek? Colleen nezná hranice:o). Obdivuji její originální nápady na témata... První půlka byla tisíckrát omleté téma a teprve ve druhé jsem poznala autorčino psaní plné zvratů a překvapení. Ale tak nějak u mě pořád vyhrává Námi to končí a díky tomu mám autorku v oblíbených. Takhle kniha není špatná, ale znovu ji už číst nemusím.

29.03.2021 3 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Za mě zklamání. Stokrát omleté téma...touží po sobě, ale kostlivci z minulosti jim brání být spolu (tentokrát mají kostlivce oba hlavní hrdinové). Ani nejmenší emoci ve mně knížka nevyvolala a co mi vadilo úplně nejvíc byla přezdívka Brepta. Myslím, že už za týden si na ni ani nevzpomenu a že by se mi chtělo do dalších dílů, se říct nedá. Ale co...nikdy neříkej nikdy

07.01.2021 2 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Mám autorku i její styl ráda. Ale tenhle příběh už byl přeslazený až moc. Ridge nemluví několik let, ale co by neudělal pro Sydney...S Maggie jim to klape 5 let a nepozastaví se nad jejich vztahem, až když pozná Sydney....Konec už jsem přeskakovala, hrozně se táhl a nechtěla jsem si kazit celkový dojem. Asi si dám od romantiky chvilku pauzu a přečtu si nějakou detektivku:o)

02.10.2020 3 z 5

Obhájce Obhájce Victor Methos

To nebylo špatné. Taková jednohubka, do které se vešlo vše a nebyla ošizená.

22.04.2024 4 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Super poslech, hlavně díky M. Stránskému, který má naprosto fenomenální hlas pro namlouvání, ale také díky Lisbet, o které celý 2. díl je. Možná i lepší než díl první. Některé scény jsou trošku neuvěřitelné, ale díky rychlé dějové lince, kde se pořád něco děje, vše odpuštěno. Hned jdu na 3. díl...

09.04.2024 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Miluju tuhle sérii, ale s tímhle dílem jsem se tak nějak trošku prala. Čtivost a napětí opět nechybí, ale tak do půlky to bylo o ničem a pak najednou cvak a Kim a jejímu týmu vše docvakne... Ani ta zápletka/vrah mi nepřišel věrohodný a dost přehnaný. Tentokrát dávám 3,5 hvězdička. Ale rozhodně si přečtu další díly

19.03.2024 3 z 5

Víš, že nemusíš? Víš, že nemusíš? Dagmar Digma Čechová

Špatné to určitě nebylo. Ale spíš takové nemastné neslané.
Líbilo se mi, jak se střídá vyprávění dvou hlavních postav a navazuje na sebe.
Určitě ještě nějakou knížku od autorky ještě zkusím
3,5*

03.01.2024 3 z 5

Co jsme si nikdy neřekli Co jsme si nikdy neřekli Yasmin Rahman

Nemůžu si pomoct, ale knížka ve mně nevyvolala nic z toho, co čtu v předchozích komentářích. Téma jistě závažné a smutné, nicméně knížka byla slabý odvar pocitů, které jsem čekala, že ve mně vyvolá.
Ani jedna z hlavních postav ve mně nevzbudila sympatie, abych si mohla s úlevou oddechnout, že vše dobře dopadlo.

09.03.2023 3 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel Brooke Harris

Nechala jsem se nalákat vysokým hodnocením a pořád čekala, kdy to přijde...kdy přijde ten pocit waaau, musím číst dál. Nepřišel ani na chvíli. Číst jsem se nutila a žádná z hlavních postav se mi nezaryla pod kůži.
Děj se odehrává ve dvou časových pásmech a obzvlášť postavy ze současnosti nebyli nic jiného než fňukny. Ano odchází babička - smutné, ale těch slz, dojímání a tolik pochopení od všech i úplně cizích lidí mě úplně otrávilo. Takže za mě určitě ne

29.03.2022 1 z 5

Není všem dnům konec Není všem dnům konec Věra Řeháčková

Z téhle knížky mám rozporuplné pocity. Témata určitě zajímavá - drogy, první lásky, domácí násilí, ale tak nějak mi nesedl styl psaní autorky jejíž knížky se mi jinak líbí. Děj se občas přesunul úplně mimo, že jsem se nechytala, přeskoky v časech kdy se děj odehrává v současnosti a najednou snad ani nedokončenou větou se přesune do jiné doby. Trošku mi přišlo jako kdyby to psala nějaká nevyzrálá náctiletá slečna. Za mě tentokrát tuhle knížku ne

06.08.2021 2 z 5

Letní rozhodnutí Letní rozhodnutí Nele Neuhaus

Moc hezká knížka. Rozjezd byl trošku pomalejší, ale závěr dceru (11 let) tak nadchnul, že jsme musely číst a číst a číst. Určitě skvělé čtení pro náctileté dospívající slečny.

14.05.2021 4 z 5

Nevěsta ze zámoří Nevěsta ze zámoří Hana Marie Körnerová (p)

Kdyby to byla první knížka od autorky asi by se mi líbila víc. Ale její Kukačky a Heřmánkové údolí jsou bezkonkurenčně nejlepší a těžko se jim něco vyrovná.
Knížka nebyla špatná, napětí, romantika. Četla se hezky, taková oddechovka

10.05.2021 3 z 5

Přes všechny překážky Přes všechny překážky Nele Neuhaus

Moc hezký příběh vhodný pro malé/mladé slečny. Četla jsem s 11-ti letou dcerou a té se knížka moc líbila. Hezký příběh o 13-ti leté dívce, která žije od narození na koňské farmě. Nechybí napětí, láska a všední i nevšední strasti a radosti.

14.04.2021 5 z 5

Matkou na půl úvazku Matkou na půl úvazku Věra Řeháčková

Na román celkem neobvyklé téma a to nadpřirozeno. V této knížce je, ale velmi hezky a čtivě napsáno. Mně jako mámě se hlavní autorka zajídala a její chladné chování a city k dceři mě pobuřovaly. Ale tak to má být...knížka, při které necítíte emoce Vám nic nedá. Doporučuji

05.02.2021 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Ač mám autorku moc ráda a vždy se na její knížky těším, tahle mě zklamala. Pro mě nuda, konec to lehce zachránil, ale jinak nic moc

21.08.2020 2 z 5