MirijamFrankl MirijamFrankl komentáře u knih

Dvanáct – Druhý díl neobyčejného deníku obyčejné holky Dvanáct – Druhý díl neobyčejného deníku obyčejné holky Lauren Myracle

Knížka se mi líbia,Viki byla sympatická a často jsem se s ní ztotožnila.
Nebylo to nic přemrštěně náročného,hezký oddech od dystropie a fantasy.

09.05.2016 5 z 5

Zlatí úhoři Zlatí úhoři Ota Pavel

Zajímavá a velmi dojemná četba.

16.04.2016 5 z 5

Za Marie Terezie: Zamilovaný dragoun Za Marie Terezie: Zamilovaný dragoun Veronika Válková

Moc hezká knížka,už se těším na pokračování.

14.03.2016 5 z 5

Skvěle napsaná a hlavně vymyšlená kniha. Obdivuji i český překlad.

26.01.2016 5 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Skvělá knížka, už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

18.11.2015 5 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Krásná knížka, ačkoliv jsem se do ní tu a tam zamotala. Anne byla vskutku klubkem rozporů. Jen mi vadilo, že byl občas deník o ničem. A někdy mě nebavilo piplání v pocitech Anne. Ale jenom zřídka.

15.10.2015 4 z 5

Mrtvé město Mrtvé město Erin Hunter

Pěkné.

04.10.2015 4 z 5

Kronika ohně Kronika ohně John Stephens

Některé pasáže se mi nelíbily, od jiných jsem se nedokázala odtrhnout.

16.08.2015 4 z 5

Půlnoc Půlnoc Jacqueline Wilson

Krásná, realisticky pohádková knížka. Bylo nádherné číst ji v září na távě (-: .

24.07.2015 5 z 5

Hvězdička Hvězdička Jacqueline Wilson

Velice krásná knížka po které snadno kloužete očima a i když je Elvíra malá, dovedete ji pochopit a nířákte si: ,,Bože, to je trapné děcko."
Doporučuji.

24.07.2015 4 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Zajímavé ale místy jsem se do toho zamotala. Alyssa je zajímavá osoba.

26.05.2015 4 z 5

Miláčkové Miláčkové Jacqueline Wilson

Chci si to přečíst.

20.05.2015

Vzdušné zámky Vzdušné zámky Jacqueline Wilson

Ještě jsem nesebrala odvahu číst ji.

20.05.2015

Mach a Šebestová na prázdninách Mach a Šebestová na prázdninách Miloš Macourek

Můj nejoblíbenější díl. To si musí přečíst každý.

Rohy faunů Rohy faunů Renata Štulcová

Třetí díl je možná můj oblíbený. Hlavní hrdinové se zmítají v neklidné bouři dospívání a to je dostává do spousty úsměvných i nepříjemných situací, které s nimi jako jejich vrstevnice velmi prožívám. Přidejte originální svět, pár napjatých scének a prostopášného profesora a bezva oddechovka je k mání!

Lily a zářiví draci Lily a zářiví draci Holly Webb

Úžasná kniha plná napětí, líbí se mi děti, které jsou utlačovány, stíhány osudem, v nichž je potlačována moc. I když pravda, více než Lily se podobám padavce Georgie.

Psychologie dítěte Psychologie dítěte Jean Piaget

Vědecky nesmírně důležité dílo, Piaget byl jistě průkopník, ale čert aby tomu rozuměl (-:
Napadá mě, zda to není i tím, že autor byl logik, často používal postupy a slovník tohoto oboru, což pro "nelogiky" může být oříšek.

15.07.2022

Psychologie téměř pro každého Psychologie téměř pro každého Milan Nakonečný

Jazyk pana Nakonečného je sice poněkud složitý )zvláště ve filozofických pasážích jsem se zcela neorientovala), celkově se však jedná o přínosnou knihu, která mi přiblížila, nastínila základy obecné psychologie a některých jejích témat. Možná nedoporučuji na první seznámení s psychologií (např. pro studenty SŠ nebo jakéhokoliv jiného laika, není-li zvyklý na velmi akademický jazyk), ale v rámci přípravy na VŠ bych ji jako jednu z knih do seznamu zařadila.

29.06.2021 4 z 5

Osvobození Osvobození Imogen Kealey

Na knize bylo hodně znát, že příběh se stane předlohou pro film, ale to podle mého vůbec nevadilo. Ba naopak, četl se snadno, jednotlivé scény čtenáři doslova rozkvétaly před očima. Některé detaily byly možná přeci jen příliš viditelně "filmové", na první pohled domyšlené autory, dle mého názoru však šlo o napínavou četbu, u níž jsem si odpočinula a pobavila se, takže já knihu doporučuji.

22.12.2020 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Tuhle knihu jsem začínala číst s nemalými očekáváními. Po pár dnech poměrně příjemného počtení rozhodně nejsem zklamaná, ale neodvážila bych se tvrdit, že Město z kostí je bezchybné.
Svět lovců stínů se mi opravdu líbí. Líbí se mi elegantní promíchání různých mytologií a kultů. Líbí se mi jeho zákonitosti, ačkoliv doufám, že v příštích dílech se s nimi lépe seznámíme.
Kniha je napsána čtivě a děj vyprávěn velmi živě, informací je však poměrně hodně a není vždy úplné zorientovat se v pojmech, opět ovšem doufám, že v průběhu ságy se toto změní. Samotný přáběh je plný akce a dějových zvratů, ačkoliv některé věci (např. vztah mezi Valentýnem a Clary) se dají odhadnout velice brzy.
Co mi možná ale dělalo problém, byly postavy, se kterými jsem se alespoň na začátku knihy nedokázala zžít. Clary mi přošla trochu nemastná neslaná (a nechápala jsem, že ji nidky ani nenapadlo, kdo by mohl být její otec), Jace a Lightwoodovi 90% knihy nesmírně protivní, časem si mě získal Luke. Na druhou stranu, podle epiloguu to vypadá, že v dalších dílech se můžeme těšit na trochu víc feel-good pocitu, trochu lepší rovnováhu mezi laskavým a břitkým humorem.
Myslím, že kniha má určitě velký potenciál a doufám, že ho autorka v příštích dílech naplnila.

29.07.2019 4 z 5