Psychologie téměř pro každého

Psychologie téměř pro každého https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23693/psychologie-temer-pro-kazdeho-23693.jpg 4 12 2

Práce významného představitele české vědy a univerzitního pedagoga profesora Milana Nakonečného shrnuje nejzajímavější témata obecné psychologie. Její uspořádání je vedeno snahou podat tolik psychologických znalostí, kolik je k přemýšlení o světě, životě i o sobě samém vhodné skoro pro každého. Problém existence duše, co jsou instinkty a archetypy, jaký je vztah mezi psychikou a mozkem, co jsou emoce a proč jednáme tak, jak jednáme, co je naše já a naše povaha, co naše inteligence, jak fungují sociální vztahy - to jsou jen některá z témat, jimž se tato publikace věnuje.... celý text

Péťa Z.
Péťa Z.
29.12.2022 4 z 5

Knihu jsem dostala ještě před nástupem na střední školu k Vánocům. Byla pro mne v té době opravdu oříškem. Oprášila jsem ji znovu až na vysoké, kde mi posloužila jako jedna z několika studijních materiálů.

MirijamFrankl
MirijamFrankl
29.06.2021 4 z 5

Jazyk pana Nakonečného je sice poněkud složitý )zvláště ve filozofických pasážích jsem se zcela neorientovala), celkově se však jedná o přínosnou knihu, která mi přiblížila, nastínila základy obecné psychologie a některých jejích témat. Možná nedoporučuji na první seznámení s psychologií (např. pro studenty SŠ nebo jakéhokoliv jiného laika, není-li zvyklý na velmi akademický jazyk), ale v rámci přípravy na VŠ bych ji jako jednu z knih do seznamu zařadila.

Kniha Psychologie téměř pro každého je v