MirijamFrankl MirijamFrankl komentáře u knih

Vílí křídla Vílí křídla Renata Štulcová

Jak tak koukám,Rafaelka se dostala do nejzobrazovanějších knih...což je jedině správně!
Celá řada je prostě boží.

03.04.2017 5 z 5

Ghúlmošky navždy Ghúlmošky navždy Gitty Daneshvari

V desíti nebo jedenácti letech totálně hotová,napětí stoprocentní.Dnes už bych si asi nepřečetla,ale neodsuzuji ji,protože prostě není pro můj věk.

30.03.2017 5 z 5

Deníky Poliny Žerebcovové - Děvčátko uprostřed čečenské války Deníky Poliny Žerebcovové - Děvčátko uprostřed čečenské války Polina Žerebcova

Kvalitně napsané,děsivé svědectví.Hodně jsem se toho dozvěděla o kavkazské historii a kultuře.Jen se to dost těžko četlo a často jsem se ztratila v jejích známých.

12.03.2017 4 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Jako obvykle čtivé,jenom mi chyběly společné chvilky hraničářů.

15.01.2017 5 z 5

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

Moc hezké čtení ve vánočním čase.

26.12.2016 4 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Kniha se mi líbila,postavy byly sympatické a děj měl spád a npostrádal logiku.
Osodu jistých postav mě hrozně dojaly,ti,kteří četli,asi vědí.

11.12.2016 5 z 5

Titanic: Deník dívky z roku 1912 Titanic: Deník dívky z roku 1912 Ellen Emerson White

Výborná,čtivá kniha,Margaret jsem si hned oblíbila a líbil se mi romantický podtext knížky(hlavně ta pasáž-no nebud prozrazovat,kdo četl, ví).
ZAjímavý pohked třináctileté dospívající dívky.

30.10.2016 5 z 5

Jak se vám líbí Jak se vám líbí William Shakespeare

Hra se mi opravdu líbila a šašek byl výborný,avšak chvíli mi trvalo,než jsem se zorientovala v ději.

13.10.2016 4 z 5

Vikingové - Záhada rohatých přileb Vikingové - Záhada rohatých přileb Veronika Válková

Nádherná kniha,Bára je velice sympatická a uvěřitelná.Už se nemůžu dočkat nové knihy.
Psáno moc příjemným stylem.

09.10.2016 5 z 5

Polibek Polibek Jacqueline Wilson

Vynikající kniha o dospívání.Hrdinové jsou přesně v tom správném věku.Hrzoně by mě zajímalo,jak se to bude vyvíjet dál!

01.10.2016 5 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

První díl se mi líbil o trošičku víc.Ale pořád skvělé,Tysona jsem si zamilovala a i Clarisse byla zábavná.

28.08.2016 4 z 5

Rudolf II. - Spiknutí na císařském dvoře Rudolf II. - Spiknutí na císařském dvoře Veronika Válková

Fajn knížka,ale Bára se v cele sérii chová na devět deset.
Pro me bylo hodne zvláštní,ze ve dvanácti neměla prsa.Jako já vím,ze většina dívek je v tím veku jeste nemá,jenže já začala normální podprsenku nosit v jedenácti.
Zajímavý pohled.
Doporučuji tak v desíti letech.

21.08.2016 3 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Moc hezké vyprávění o nelidskosti a o tom,jak malá Lenik rodině přišla.
Krásné popisy dětských her,akorát by mohla byt o meč delší.

21.08.2016 4 z 5

Kněžka Kněžka Michael Scott

Velmi dobre zakončení série.Vazne jsem si oblíbila Nitena,Darovou a Johanku.
A doslov me potěšil.

18.08.2016 5 z 5

Válečník Válečník Michael Scott

Moc hrzky napsaná kniha.
Vazne, dobry jazyk,dej inspirovaný různými mytologiemi.
Už se těším na Kněžku.

31.07.2016 5 z 5

Král Karel IV. - Osudový turnaj Král Karel IV. - Osudový turnaj Veronika Válková

Jedna z nejlepších knih paní Válkové.Jenom mě štvala ta pasáž na začátku,jak rodiče Báře říkali,že je dítě.Bára dítě být nechec(přestože se chová poněkud dětinsky),ale když je řeč o tom,že by mohla být v pubertě,to zase také ne.Myslím,že by ji autorka mohla nechat vyspět,protože v šestce jsme vážně žádnou takovou dívku neměli.

23.07.2016 4 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Skvělá kniha!
Zpočátku jsem si myslela,že mě to moc nezaujme,ale pak mne děj strhl.Mistrovsky napsané,docela vtipné, a ten konec.
Už se nemůžu dočkat dalších dílů.

14.07.2016 5 z 5

Perličky dětství Perličky dětství Věra Gissingová

Moc se mi líbila,hlavně ten začátek, cesta do Anglie a začátky v Británii. Také se mi líbila velšská škola.Ale některým věcem v knížce jsem bohužel neporozuměla.
Přesto dám pět hvězdiček,poněvadž si kniha probojovala cestu do mého srdce.

21.06.2016 5 z 5

Jedenáct – Neobyčejný deník obyčejné holky Jedenáct – Neobyčejný deník obyčejné holky Lauren Myracle

Trochu jednoduché,ale stejně fajn kniha.není to tak dávno,co mi bylo jedenáct,a pamatuji,že se mi líbilo,že to nebylo nic nadpřirozeného,prostě normální život.

11.06.2016 3 z 5

Nejdelší velrybí píseň Nejdelší velrybí píseň Jacqueline Wilson

Velmi emotivní a dobře napsána kniha.

23.04.2016 5 z 5