Miricius Miricius komentáře u knih

Fake Fake Robert T. Kiyosaki

Jak píšou ostatní - obrázky se opakují, některé jsou v knize i desetkrát. Text se taky pořád opakuje.

03.01.2023 3 z 5

I Vy máte druhou šanci. Jde o vaše peníze, váš život a náš svět I Vy máte druhou šanci. Jde o vaše peníze, váš život a náš svět Robert T. Kiyosaki

Kniha je trošku náročná na čítanie, ale myšlienky v nej stoja za zamyslenie.
Čo sa českého prekladu týka, za zamyslenie stojí aj práca korektora (ak to vôbec nejaký aspoň videl). V knihe je množstvo chýb, ale našťastie len preklepov a gramatických nezrovnalostí, ktoré nemajú veľký vplyv na posolstvo knihy.

25.09.2021 5 z 5

WordPress - Vlastní web bez programování WordPress - Vlastní web bez programování Lucie Šestáková

Kniha je vhodná pre začiatočníkov vo WordPresse , ale svoje si tam určite nájdu aj pokorčilí užívatelia. Kniha je členená tématicky, takže si rýchlo nájdete, čo potrebujete. Popisuje aj množstvo pluginov, ktoré pri svojej práci môžete využiť.
Čo mi však trochu vadilo - kniha je plná gramatických chýb, či už preklepov, nesprávneho skloňovania, omylom pridaných alebo zdvojených slov, zopár preklepov bolo aj v názvoch pluginov (prehodené písmenká). Našťastie sú to len estetické chyby a nemajú vplyv na podané informácie. Ale aj napriek tomu by to nabudúce chcelo trochu viac korektúry.

20.02.2021 5 z 5

Jez slaninu, neběhej Jez slaninu, neběhej Grant Petersen

Moc radikálne názory, autor je zaslepený "svojou pravdou". Ignoruje množstvo faktov, ktoré sa mu nehodia. Kniha ale stojí za prečítanie, niečo sa z nej dá využiť.

16.12.2020 2 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Táto kniha mi veľmi pripomína knihu Mysterium Tremendum. Ani nie tak obsahom, ale propagáciou. Poučený zo zmieňovanej knihy som absolútne prehliadal všetky (rádoby?) odkazy na skutočné udalosti a knihu som čítal ako klasický vedecko-fantastický horor. Preto 5 hviezdičiek (ale rozmuniem aj hodnoteniam s minimom hviezdičiek). Nečítal som jedíný odkaz, nepozrel jediné video. Prečítal som len prvých 5 hodnotení na DK.
Začiatok knihy ma veľmi bavil, námet mi prišiel zaujímavý, stred trošku menej, ale stále sa to dobre čítalo a koniec opäť zuajímavý, i keď dosť pripomínal Blair Witch (čo sa autor snažil vyvrátiť :D )

17.02.2019 5 z 5

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Po prvých dvoch poviedkach ma kniha moc nezaujala, ale hovoril som si, že ďalšie budú možno lepšie. Keď som ale videl, že prvé dve patria medzi tie lepšie hodnotené, knihu som odložil.
Pri všetkej úcte k Tomovi musím konštatovať, že táto kniha ma neohromila :)

10.01.2019

Žiadne výhovorky! Umenie sebadisciplíny Žiadne výhovorky! Umenie sebadisciplíny Brian Tracy

Nesúhlasím s Ms.Iris. Je to skvelá kniha. Ale uznávam, že takýchto kníh je na trhu veľa, dajú sa nájsť aj ďalšie kvalitné kúsky. Túto na prečítanie rozhodne odporúčam.

08.12.2018 5 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Po 150-tich stranách bol dej stále vláčny, nič sa nedialo, široko ďaleko žiadny upír, tak som knihu proste odložil. Naveky.

13.04.2018

Sedm kamenů Sedm kamenů Alaksej Šein

Za mňa taký slabší priemer. Dej knihy dve hviezdičky, jedna bonusová hviezdička za obálku. Pri tejto knihe v mojom prípade platilo, že obálka predala knihu. Mal by som si nastaviť tabuľkové zobrazenie, ušetrím nejaké peniaze :)

08.11.2017 3 z 5

Zázračný úklid v hlavě – Kouzlo nehrocení Zázračný úklid v hlavě – Kouzlo nehrocení Sarah Knight

Je to taký babský pokec pri vínečku, než že by Vám knižka niečo dala...

11.08.2017 1 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Márne som hľadal prvky sci-fi - pravdepodobne to bude kozmodrom na Petříne. Pretože hovoriaceho pavúka som zažil už vo Včielke Maje (Tekla). Takže zaradenie medzi sci-fi literatúru nepokladám za správny krok. Ale už podľa popisu je jasné, že o tom táto kniha nie je. Je to skôr cesta do hlubin astronautovy duše. Nie som žiadny filozof, ale myslím, že z filozofického a psychologického hľadiska je táto kniha len mierne okorenená. Napriek tomu je kniha celkom čtivá a ako pohodové čítanie do upršaného dňa sa dá doporučiť. No a nezáživný koniec už nejako pretrpíte, keďže vám už do konca knihy moc stránok chýbať nebude :)

06.08.2017 2 z 5

Štýl písania "humor za každú cenu" ma moc neoslňuje, ale po pár úvodných stránkách sa autor v tomto smere aspoň trochu ukľudnil. Nie je to najlepší cestopis, aký som čítal, ale musím priznať, že ma zaujal a prečítal som ho s chuťou celkom rýchlo.
S kľudným svedomím by som ohodnotil štyrmi hviezdami, ale za odvahu vydať sa do zeme, kde sa ani anglicky nedohovorí a nemá ani kde spať, pridávam ďaľšiu hviezdu. Oceňujem, že nepísal o prefláknutých pamiatkách, ale o bežných ľuďoch a spolupatričnosti medzi nimi. Tiež rád chodím peši, ale toto by som nedal...
P.S. a už mám kúpenú aj vstupenku na projekciu :)

25.04.2017 5 z 5

Snuff Snuff Chuck Palahniuk

Po sto stranách som knihu vrátil a išiel ju vrátiť do knižnice. Kniha nemá skoro žiadny dej, ale na druhú stranu od pornofilmu tiež nikto neočakáva dej.
Hviezdičky nedávam, možno by som zmenil názor, keby to dočítam až do konca. Ale ja nie som z tých, čo kvôli posledným piatim dobrým stránkam číta nezaujímavých 170 strán.

28.03.2017

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Táto kniha mi bola doporučená, preto som ani nečítal anotáciu a ponoril sa rovno do knihy, aby som sa nechal prekvapiť, čo mi prinesie. Podľa názvu som očakával dej, ktorý sa bude točiť okolo kupoly a snahy obyvateľov mesta o jej odstránenie. Ale chyba lávky. Problém kupoly je len na pozadí, riešia sa vzájomné vzťahy medzi obyvateľmí, politika, medziľudské konflikty, arogancia, vzájomná nenávisť, a pod. Kniha by sa kľudne mohla volať Život v mestečku Chester's Mill. Takéto knihy ma moc nebavia, radím ich medzi mainstream. Napriek tomu je kniha písaná pútavo, vydržím ju čítať aj niekoľko hodín v kuse, takže určite odo mňa nebudete počuť, že ju nedoporučujem. Pre mňa je to zlatá stredná cesta, takže tri hviezdičky.

23.12.2016 3 z 5

Habitat Habitat Boris Leto

Moc nemusím nasilu vymyslené rádoby vtipné prirovnania, ktorých je táto knih dost plná. Ale musím priznať, že akciami preplnený dej a zamotaná zápletka to prebila a odvrátila moju pozornosť od nechceného. V druhej polovici síce akcie ubudlo, autor sa sústredil viac na popis politickej situácie, ale kniha sa stále dobre čítala. Koniec ma prekvapil, pre mňa bol nečakaný, ale ťažko povedať, či je predzvesťou ďalšieho dielu.

12.12.2016 4 z 5

Rukojmí Rukojmí Stefanie Pintoff

Tuto knihu mi poslal Knižní klub sám od seba, pretože som si v kvartáli nič neobjednal. Dobierku som zaplatil, ale bol som naštvaný, prečo mi posielajú niečo, čo som nechcel. Ale po prečítení knihy som sa ukľudníl, bol to dobrý výber.
Kniha ma chytila hneď zo začiatku. Po prvej štvrtine síce napätie trochu opadlo, ale koniec to dorazil, knihu som nechcel pustiť z rúk.

05.12.2016 5 z 5

Začiatok knihy ma bavil, bol som v očakávaní, kam bude dej smerovať. Keď som to ale zistil, tak mi prišlo, že dej stagnoval a čaro neznámeho sa vytratilo. Nedá sa povedať, že by ma to nebavilo, ale čakal som od toho viac. Zatiaľ nemám chuť kupovať ďalšie knihy, možno zmením názor po zhliadnutí filmu.

01.12.2016 3 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Od knihy som sa nemohol odtrhnúť. A nie je to len tým, že v 80. rokoch som vyrastal, hral som prvé hry na svojom prvom počítačí Atari 800 XL, naučil sa na ňom programovať a vytvoril svoje prvé textové hry.
Kniha zaujme nielen Husákove deti a fanúšikov osembitov, pretože je písana pútavo, vtiahne Vás do deja hneď od začiatku a nechce Vás pustiť.

25.11.2016 5 z 5

Poviedky ma moc nezaujali. Námet a príbehy sú síce celkom zaujímavé, ale dej sa tiahne a rozuzlenie nie je postupné, ale príde až na posledných pár stránkach. Je tak nečakané, že čítajúci nemá šancu toto rozuzlenie "vytušiť", pretože v deji nie sú indície, ktoré by ho naň naviedli. Myšlienkové postupy vysvetlí H. Poirot až po zatknutí delikventa.
Neviem, či je tento štýl typický pre Agathu Christie, žiadnu jej inú knihu som nečítal. Nechcem nikoho odradzovať od jej diel, toto je len moje subjektívne hodnotenie.

24.11.2016 2 z 5

Rozhřešení vraždou Rozhřešení vraždou Peter Tremayne (p)

Na 43. stránke som sa zhrozil nad hustotou nových postáv, ktoré majú takmer zhodné mená (Penda - Paed, Alhfrith - Alhflaed, Eanflaed - Ecgfrith, ...). Ale našťastie tieto postavy nevstupujú do deja, to by som mal z toho guláš a knihu určite odložil.
Dej nebol nijak závratný, ale celkom zaujímavý a čítalo sa mi to celkom dobre. Rozsah knihy je tak akurát, pri väčšom počte strán by ma to asi začalo nudiť a kniha by putovala do odložených.

14.11.2016 4 z 5