mirec88 mirec88 komentáře u knih

Ďábel Ďábel Donald Ray Pollock

Toto bol veru silný thriller. Po rovnomennom filme som si myslel, že už ma nemá čo prekvapiť, ale veru ma tam dosť veci prekvapilo, najmä vykreslenie a psychológia postáv, samotná zápletka a tá náhoda. Inak film sa dosť verne drží knihy, čo kvitujem. Výborná, ale strašná kniha. Niektoré výjavy ma budú mátať aj v snoch. Slabším povahám neodporúčam.

14.10.2022 5 z 5

Tomie Tomie Džundži Itó

Džundži Itó a jeho ďalší strašidelný horor. Respektíve hororisko, lebo tento masívny omnibus má skoro 750 strán. Ja som ho prečítal vo vlaku na trase Košice -Bratislava a späť a bolo to veru úžasné čítanie. Tento súbor poviedok o zvodnej, ale nebezpečnej femme fatale Tomie si ma získal. A to veľmi. So zatajeným dychom som sledoval, kam až zájde Itó do akých neprebádaných vôd a bál som sa veru. Riadne strašidelné a dobré to bolo. A keď som potom vo vlaku zaspal, tak sa mi snívalo o Tomie a vystrašil som sa veru... Takže účel si komiks splnil. Preto plný počet...

06.10.2022 5 z 5

Šitíčko Šitíčko Marjane Satrapi

Výborná a veľmi vtipná jednohubka na pár minút. Viackrát mi komiks spôsobil výbuch smiechu, ale mohlo to byť trocha dlhšie. Najlepší bol biely sajrajt :-)

01.10.2022 5 z 5

Vtedy v Hollywoode Vtedy v Hollywoode Quentin Tarantino

Tak toto bola perfektná, úderná kniha, na ktorej som si zgustol. Nemám rád tú časť Tarantinovej tvorby, ktorá je prehnane násilná aj preto som sa rozhodol v knižnici si požičať túto knihu, lebo vo filme, ktorý je jej predlohou, je to násilie predsa len miernejšie oproti iným jeho filmom. Prekvapivo, kniha násilná nie je vôbec. Vulgárna je to áno, ale u Tarantina som si na to nejako zvykol. Ale ten príbeh v knihe bol presne podľa môjho gusta, veľmi sa mi páčil a bol taký pohodový, čierno-humorný a proste paráda. Samozrejme som si k titulným hrdinom automaticky priradil hercov z filmu a ešte asi v strede čítania som si vychutnal po 3 rokoch znovu film. Bravo! A čo ma ešte udivuje je ten siahodlhý zoznam filmov od 40. po 70. roky, ktorý som si opísal a budem na ČSFD skúmať, ktorý z nich si stiahnem a pozriem. Odporúčam.

29.09.2022 5 z 5

Batman: Zrození démona: Kniha druhá Batman: Zrození démona: Kniha druhá Dennis O'Neil

Po druhom prečítaní tohto komiksu musím a chcem zvýšiť na 5 hviezdičiek. Je to výborný, krásny komiks, hlavne po stránke kresby, vlastne maľby, lebo tento komiks bol celý maľovaný a stojí to za to. Čo sa týka scenára, ten je fakt úžasný, až som sa zadivil koľko vrstiev "obyčajný" retro komiks obsahuje a koľko myšlienok. O nesmrteľnosti, o smrti a zrode. Prvýkrát som tento komiks tak nedocenil, teraz áno, že som plne presvedčený, že mu patrí 5 hviezdičiek. Odporúčam. A tou kresbou sa budete kochať dlho.

26.09.2022 5 z 5

Batman: Zrození démona: Kniha první Batman: Zrození démona: Kniha první Dennis O'Neil

Ra's al Ghula mám rád. Niekedy je oponentom Batmana, niekedy spojencom, zvlášť ohľadom na vzťah Talie k Batmanovi. Tu bol v prvom príbehu Ra's spojencom, v druhom nepriateľom. Oba grafické romány sa mi páčili a hoci je na nich vidieť zub času, mne sa páčili. Páčila sa mi akcia, zápletka aj vzťah Batmana a Talie, a Batmana aj al Ghula. Bonusový príbeh sa mi tiež páčil. Nebyť občasnej nudy, tak by to malo 5 hviezdičiek. Inak odporúčam.

25.09.2022 4 z 5

Klece Klece Dave McKean

Úplne iný, ťažko pochopiteľný, viacvrstvový, intelektuálny komiks, ktorý si ma získal. Viacero myšlienok bolo výborných a tá premisa o Bohu sa mi celkom pozdávala, hoci ja som silný veriaci, ale taký iný pohľad na Boha ako bol tu vykreslený - dalo sa. O každom názore sa dá rozprávať a keby som stretol osobne Davea McKeana, tak by sme sa veru mali o čom baviť. Jediné, čo mi nesadlo, bola kresba, preto jedna hviezdička dole.

20.09.2022 4 z 5

V sieti pavúka V sieti pavúka Roman Horňák

Veľmi, ale veľmi emocionálne silná kniha. Pri istej pasáži som doslova plakal, keď hlavní vyšetrovatelia dali vedieť rodičom, že ich milovaná dcéra a navyše mama 4-ročnej dcérky zomrela. To bolo prosto také emotívne, že ma to zobralo. Inak je príbeh veľmi krutý, opisy vrážd sú detailne rozobraté a ešte čo robil vrah s obeťami bolo dosť silné kafe aj na mňa. Inak v poradí siedma kniha od môjho obľúbeného Romana Horňáka bola fakt že super, skvelo napísaná, napínavá a krátke kapitoly ma nútili čítať ďalej a ďalej. Neodporúčam ale slabším povahám. Inak parádna kriminálka.

15.09.2022 5 z 5

Noe Noe Sebastian Fitzek

No ty kokos. Veľmi mrazivý thriller, najmä v období dnešnej pandémie. Je až neuveriteľné, aká aktuálna kniha je. Všetky konšpiračné teórie o ktorých sa hovorí v tejto beletrii, sú dnes pretriasané medzi ľuďmi. Fakt sila, že to autor napísal v roku 2013. Klobúk dole. Inak odhliadnuc od toho, nebol to štandardný psychothriller ako bežné fitzekovky, ale aj tak sa mi veľmi páčil. Odporúčam každému a ako autor píše v doslove ak sa správanie jednotlivca zmení, určite to k niečomu povedie.

07.09.2022 5 z 5

Batman: Epilog Batman: Epilog Scott Snyder

Ja nezdieľam všeobecné rozhorčenie z ukončenia tejto vynikajúcej série, ktorá ale bola ako tu moja obľúbená Lenka.Vílka písala ako na hojdačke. Raz hore, raz dole. Ale celkovo sa mi viac páčila séria New52 ako nepáčila. Aj tieto príbehy, ktoré sa odohrávajú každá v inej dobe a na inom mieste sa mi páčili. Podľa mňa je to epilóg ako sa patrí. Na 5 hviezdičiek to isto nie je, ale poctivé, silné 4 si to isto zaslúži.

02.09.2022 4 z 5

To najhoršie v nás To najhoršie v nás Viktória Dominová Drgoncová

Tak toto bolo prekvapenie ako hrom. Taký dobrý thriller som dlho nečítal. Mladá slovenská spisovateľka Vikina Dominová si ma týmto úplne získala a ten zvrat na záver vynikajúci až mi tuhla krv v žilách. Odporúčam nielen ženám ako sa píše tu, ale aj mužom. Fakt výborný thriller. Klobúk dole, fakt super. Odporúčam každému a dúfam, že sa dostane do povedomia viacerým ľuďom.

30.08.2022 5 z 5

Captain America: Zimní voják. Část 2 Captain America: Zimní voják. Část 2 Ed Brubaker

Vynikajúce zavŕšenie perfektného politického thrilleru, ktorý fakt stojí za prečítanie. Rýchlo sa číta, dej ide dopredu, je svieži, nekompromisný, drsný (ostatne je to Brubaker, takže drsnosť je namieste). Sfilmovanie tohto komiksu bol fakt dobrý nápad, je to jedna z najlepších marveloviek, aké natočili. Ale späť ku komiksu. Nečakajte extrémne akčné finále, ale kľudný posledný zošit, kde viac ide o myšlienku ako o akciu. A to sa mi páčilo, to kvitujem. Jednoznačne odporúčam.

06.08.2022 5 z 5

Xerxés: Pád domu Dareiova a vzestup Alexandrův Xerxés: Pád domu Dareiova a vzestup Alexandrův Frank Miller

No. Tento komiks je krásne nakreslené... nič. Bohužiaľ je to tak. Oproti 300 je to rapídny skok dole, scenár to v podstate nemá žiadny, dej takisto, skáče sa z jedného časového obdobia do druhého, ale tá kresba je nádherná. Fakt klobúk dole. Bohužiaľ po dočítaní som mal pocit absolútnej prázdnoty. Kde sa to môže rovnať s krásnou myšlienkou 300? Tu nie je myšlienka žiadna alebo som ju nenašiel. Tie dve hviezdy sú len za kresbu... Frank Miller v tomto sklamal.

05.08.2022 2 z 5

Hledaný: Hal Jordan Hledaný: Hal Jordan Geoff Johns

Nechápal som súvislostiam, bol to ťažký komiks na pochopenie, ale inak som sa bavil. Ani všetkých členov Ligy spravodlivosti som tu nepoznal, proste to bolo chabé. Druhá časť bola už tiež fajn, zaujímavá, ale tiež som nechápal, že kedy spolu chodili, za akých okolností a tak. Viac ako priemer to nebude.

03.08.2022 3 z 5

Batman: Můj Temný princ Batman: Můj Temný princ Enrico Marini

Úžasný komiks. Veľmi zaujímavý dejovo, akciou, kresbou, samo Jokerom a Harley Quinn, ktorá má narodeniny a tu prichádza moment zápletky, čo neprezradím. Je tam ešte jedna zaujímavá vec, čo tu už na jednej strane bolo, ale v úplne inom zmysle slova. A ten záver? Tak to bola bomba. Vôbec neviem, čo si mám o tom myslieť! Fakt vynikajúca jednohubka. A trocha mi ten komiks pripomenul aj film Temný rytier.

01.08.2022 5 z 5

300 300 Frank Miller

Úplná bomba. Komiks, ktorý by si mal prečítať každý fanúšik dobrého komiksu a komiksu vôbec. Ja som ho už 3.x prečítal, tentokrát v novom vydaní a určite sa k nemu budem ešte vracať. Je to o odvahe, hrdinstve, sebaobetovaní, sláve, statočnosti a o sebaúcte. Je to úžasný historický príbeh, ktorý nikdy neomrzí. Film od Zacka Snydera odporúčam tiež. Výborné spracovanie.

27.07.2022 5 z 5

Doomboy Doomboy Tony Sandoval

Nádhera. Síce ja metal nepočúvam, ale toto si ma úplne získalo. Tony Sandoval vie písať krátke, ale krásne komiksy a takisto ako Vodný had aj tento komiks prečítate rýchlo, ale o to viac vo vás budú vrieť emócie, ktoré sa derú na povrch. Proste krásny umelecký komiks, ktorý má hlbokú myšlienku, ako človek miluje niekoho aj po smrti a čo všetko preňho spraví. Úžasné niečo. Odporúčam každému.

26.07.2022 5 z 5

Odpor Odpor Stephen King

Hodnotenie prvej polovice knihy jednoznačne 5 hviezdičiek. Toľko motívov, postáv, psychologického zobrazenia, postapokalyptická budúcnosť, epidémia super chrípky, ktorá v dnešnej covidovej dobe je mi veľmi blízka. Je to ťažšia kniha (ako váhou, tak aj myšlienkami) a číta sa nie najľahšie, no je fakt výborná. Musím ju zatiaľ, žiaľ vrátiť do knižnice. Svedectví je vynikajúca a hlboká kniha. Už sa teším na stretnutie s temným mužom a čo bude ďalej...

25.07.2022 5 z 5

Talent na smrť Talent na smrť M. J. Arlidge

Tak to bol smutný koniec vynikajúcej Arlidgeovky. Fakt som bol trošku na pochybách, či bude od neho dobrá iná kniha ako séria s Helen Graceovou. Ale moje obavy boli našťastie prázdne. Opäť je to skvelo vystavaný detektívny thriller, ktorý sa mi veľmi páčil, ale neodporúčam ho slabším povahám. Je tu napríklad vyrezávanie jazyka a podobné chuťovky. Ja som si zgustol. Inak odporúčam každému.

24.06.2022 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Bože môj, toto bola nuda... Dal som tomu šancu do strany 50 a u mňa je pravidlo, že keď ma do 50. strany nezaujme kniha, tak ju zavriem a už sa k nej nevrátim. O to viac ma to mrzí, že som sa na knihu vyslovene tešil, lebo film, ktorý som videl pred dosť rokmi sa mi páčil. Ešte dobre, že som si to len požičal z knižnice. Takže, ďakujem, neprosím.

11.06.2022