mirec88 mirec88 komentáře u knih

Nejtemnější noc Nejtemnější noc Geoff Johns

V podstate je to non-stop akcia, aká je pri eventoch potreba, ale kto zomrel, zomrie, ožije, zmŕtvychvstane a podobné peripetičky sú veľmi zaujímavé a áno aj veľmi emotívne. Príbeh si ma získal aj použitie niektorých záporných postáv na stranu dobra, aj keď tak uvažujeme... smrť je zlá pre všetkých, tak je logické, že proti nej budú bojovať aj záporne postavy. Kresba bola niečo neskutočné. Jedna z najkrajších ak nie najkrajšia v superhrdinskom komikse. Tie dvojstránky, panely, hra s "kamerou" a správne nakreslené emotívne okamihy boli fakt bombové. Škoda, že tu Crew nedali, ako som to už občas videl, zloženú 4-stránku, ktorá sa v jednom okamihu priam žiada. Ivan Reis sa tu fakt vyšvihol medzi hviezdy. Dúfam, že Crew raz vydá aj pokračovanie Najjasnejší deň. Odporúčam.

30.10.2023 5 z 5

Fantom Fantom Warren Ellis

Oproti prvému dielu je toto výrazné zlepšenie. Páčil sa mi komplikovanejší dej, zaujímavé postavy, konečne bondgirl, dobrá akcia, menej brutality, aj keď je aj tu ale v znesiteľnejšej miere a až na finále, ktoré bolo odbyté, tak nemám výhrady a kľudne môžem tento komiks odporučiť. Príjemná jednohubka prečítaná za hodinu.

01.05.2023 4 z 5

S velkou mocí... S velkou mocí... David Lapham

Ako čo toto malo byť??? Horší origin postavy som ešte nezažil. To ako sa tu správa Peter je proste nezlučiteľné s jeho postavou ako ho poznám z väčšiny komiksov a filmov. Tu je jednoducho a slabo napísaný ako nejaký narcis ktorého zaujímajú len sláva, moc, peniaze a ženy. A tá kresba mi tiež nesedela. Peter aj strýko Ben tu vyzerajú fakt divne. Ďakujem, ale toto už nikdy viac.

27.02.2023 1 z 5

Konce světa Konce světa Scott Snyder

Oproti prvému dielu trošku slabšie, ale stále rozhodne nadpriemerné, hlavne ma prekvapila totožnosť hlavného záporáka, zápletka a tie rôzne konce sveta. Áno, jeden z nich je aj vírus, čo dnes po covide je aktuálne viac ako nikdy doteraz. Klobúk dole pred Scottom Snyderom, stále dokáže zaujať. Teším sa na vyvrcholenie série a som rád, že je taká krátka.

15.02.2023 4 z 5

Ultimate Spider-Man: Venom Ultimate Spider-Man: Venom Brian Michael Bendis

V podstate takmer až do konca jeden z tých priemernejších komiksov aké som čítal, ale posledný zošit bol taký hlboký, hlavne pri stretnutí Petra s jednou postavou, že to vytiahlo na štvrtú hviezdičku. Inak akčný príbeh, jednorazovka bez nejakých hlbších vysvetlení najmä pôvodu toho slizu. Áno, vieme, že za to všetko môžu Petrov a Eddieho otec, ale prečo a ako sa z tohto komiksu nedozviete. Škoda. Kto čaká len akčnú jazdu, bude spokojný. Ale ja čakám aj nejaké odpovede na otázky. Zato Venom a jeho kresba stála za to. Ale to nestačí. Takže výsledok priemer, ale posledný zošit na 4. hviezdičku.

29.12.2022 4 z 5

Solomon Kane: Ďáblův hrad Solomon Kane: Ďáblův hrad Scott Allie

Kresba bola úžasná, to klobúk dole. A nakoľko ja pomaly, ale isto opúšťam vody hororu kvôli istému zlomu vo svojom živote, tak ma už ani príbeh nebavil. Horor proste už nie je šálka mojej kávy. Ale zase Conan, čo je skôr fantasy sa mi stále páči, je to srdcovka. Ale Solomon Kane si ma nezískal.

27.12.2022 2 z 5

Obchádza nás temnota Obchádza nás temnota Ivan Kučera

Tak to bola jazda! Okrem dvoch poviedok, ktoré boli priemerné, boli všetky na 4 alebo 5 hviezdičiek. Páčila sa mi na týchto hororových poviedkach okrem samotného deja hlavne atmosféra, ktorá bola vypiplaná a bola mrazivá a fakt som sa bál! Výborná ukážka slovenského hororu. Nebyť tých dvoch priemerných poviedok, tak to má 5 hviezdičiek. Odporúčam.

03.12.2022 4 z 5

Pohádka o zlobivé kryse Pohádka o zlobivé kryse Bryan Talbot

Toto bol veru silný príbeh. Dostal sa mi pod kožu. Téma zneužívania detí je fakt častokrát opomínaná a tento komiks by si mal prečítať každý a mal by sa aj v našich a českých školách povinne predkladať! Nebude vám dvakrát príjemne pri niektorých scénach a výjavoch a hlavne rozhovor Heleny a jej otca stojí za to. Zvláštnu zmienku si tu zaslúžia krysy, ktoré ako je tu pekne ukázané vôbec nie sú také zlé aké o nich kolujú chýry. Dozvedel som sa tu fakt veľmi zaujímavé veci o nich. Odporúčam, hoci to nie je príjemné čítanie, ale taká nie je ani realita.

26.11.2022 5 z 5

Tomie Tomie Džundži Itó

Džundži Itó a jeho ďalší strašidelný horor. Respektíve hororisko, lebo tento masívny omnibus má skoro 750 strán. Ja som ho prečítal vo vlaku na trase Košice -Bratislava a späť a bolo to veru úžasné čítanie. Tento súbor poviedok o zvodnej, ale nebezpečnej femme fatale Tomie si ma získal. A to veľmi. So zatajeným dychom som sledoval, kam až zájde Itó do akých neprebádaných vôd a bál som sa veru. Riadne strašidelné a dobré to bolo. A keď som potom vo vlaku zaspal, tak sa mi snívalo o Tomie a vystrašil som sa veru... Takže účel si komiks splnil. Preto plný počet...

06.10.2022 5 z 5

Odpor Odpor Stephen King

Hodnotenie prvej polovice knihy jednoznačne 5 hviezdičiek. Toľko motívov, postáv, psychologického zobrazenia, postapokalyptická budúcnosť, epidémia super chrípky, ktorá v dnešnej covidovej dobe je mi veľmi blízka. Je to ťažšia kniha (ako váhou, tak aj myšlienkami) a číta sa nie najľahšie, no je fakt výborná. Musím ju zatiaľ, žiaľ vrátiť do knižnice. Svedectví je vynikajúca a hlboká kniha. Už sa teším na stretnutie s temným mužom a čo bude ďalej...

25.07.2022 5 z 5

Kozí ľudia Kozí ľudia Ivan Kučera

Takmer na 5 hviezdičiek. Prvá časť odohrávajúca sa počas 2. svetovej vojny bola hustá, silná káva s nervydrásajúcim hororom, s Nemcami, Hitlerom, diviakmi a samozrejme s Kozími ľuďmi. Bola vynikajúca, strašidelná a veľmi ma dostala, bola šokujúca. Jednoznačne 5 hviezdičiek. Čo sa týka druhej časti, tá začala dobre, až sa dostala do priemeru. Čo sa týka zvratu, ten sa mi páčil, bol až neuveriteľný a v konečnom dôsledku tragický a smutný, ale naviac mi tam vadilo priveľa nadávok aj to vyvrcholenie a samotný záver mi prišiel taký nemastný-neslaný. Takže 3 hviezdičky. Spriemerujem to a vyjdú mi pekné 4 hviezdičky. Ale neodporúčam veľmi citlivým jedincom a osobám, ktoré nemajú radi prílišnú brutalitu a scény znásilnenia. Ostatne je na to upozorňované v úvode.

18.02.2022 4 z 5

Batman: Temné vítězství: Kniha druhá Batman: Temné vítězství: Kniha druhá Jeph Loeb

Tak toto bolo ešte lepšie ako prvý diel a ani jeden z mojich tipov kto je vrahom nevyšiel, práve naopak bol som veľmi prekvapený. Určite ešte lepšie prekvapenie ako to v Dlouhom Halloweene. Tu by som dal aj pomyselnú 6. hviezdičku, lebo toto bol fakt komiks zo zmysluplným dejom, nečakanými odhaleniami a ten záver, nuž paráda. A objaví sa aj jedna zaujímavá postava a to Robin. Two-face potešil, veľmi mi bol v tomto príbehu sympatický. Jednoznačne oba diely odporúčam.

11.11.2021 5 z 5

Auris Auris Vincent Kliesch

Tak to bola jazda! Skvelý thriller, ktorý od Fitzeka čakám a tentoraz aj od Kliescha, čo je pre mňa nový autor. A vzhľadom na to, že u nás nič iné zatiaľ nevyšlo, tak isto aj pre mnohých iných. A táto spolupráca vyšla ba výbornú. Zvratov tu bolo ako je zvykom u Fitzeka dosť, ale nie tak veľa ako v iných jeho knihách. V podstate až na konci bolo viacero zvratov, ktoré vám predchádzajúce dianie prinesú do úplne iného svetla. Paráda a odporúčam.

27.08.2021 5 z 5

Táto trilógia si ma úplne získala, nakoľko sci-fi milujem a filmy sa dosť podobali knihe, tiež sa mi páčili, ale kniha je kniha. Proste, skvele vystavaný dystopický svet, akurát ma prekvapil osud jednej postavy, ale nechcem spoilerovať. Samotný záver bol úžasný, výborné a napínavé ukončenie.

06.03.2020 5 z 5

Chlapec pri dverách Chlapec pri dverách Alex Dahl

Hlavnú postavu som z celej duše nenávidel, celá kniha mi neprišla ako thriller, skôr dráma a to poriadne hlboká. Veľmi som súcitil s chlapcom, chudák za nič nemohol a dopadol ako dopadol. Záver potešil.

06.03.2020 4 z 5

Pár od susedov Pár od susedov Shari Lapena

Výborný thriller, rozhodne nadpriemerný. Páčila sa mi zápletka, aj zvraty, bolo ich tu požehnane, aj postavy boli fajn psychologicky vykreslené a odzačiatku až dokonca sa napätie stupňuje a nebyť poslednej kapitoly a úplného záveru, tak má Pár od susedov odo mňa plný počet, ale to, čo bolo v poslednej kapitole, sa mi nepáčilo. Malo to skončiť predposlednou kapitolou a bol by to uspokojujúci koniec. Takto je výsledný dojem Bohužiaľ oveľa horší. Súhlasím s mojou obľúbenou 85098211, že koniec to skazil. Inak by to bol plný počet, thriller ako taký bol fakt super.

03.06.2024 4 z 5

All you need is kill - Stačí jen zabíjet All you need is kill - Stačí jen zabíjet Rjósuke Takeuči

Perfektná manga. Páčila sa mi viac ako film Na hrane zajtrajška s Tomom Cruisom, ktorý som videl pred pár rokmi. Uhranula ma kresba, ústredná zápletka aj samotný záver. Získali si ma obe hlavné postavy, akcia bola skvelá a neskutočne mi sadla aj vzťahy boli hlboko prepracované ako aj postavy. Mimimovia boli fakt nepríjemní a riadne potvory vzhľadom na to, čo bolo ich cieľom, ale to nebudem spoilerovať. Záver oproti filmu veľmi prekvapil a aj vďaka nemu sa to radí medzi výnimočné a najlepšie komiksy aké som čítal.

24.05.2024 5 z 5

Inkognito Inkognito Ed Brubaker

Inkognito bola rozhodne nadpriemerná záležitosť od môjho obľúbeného dua Eda Brubakera a Seana Phillipsa, ale po peckách ako Criminal, Velvet, Zabij, nebo budeš zabit, bolo toto trochu slabšie. Chýba mi tu niečo, čo by sa radilo medzi to najlepšie od nich. Ale inak oproti mnohým iným komiksom, je to rozhodne super. Páčila sa mi táto drsná, nekompromisná variácia na Marvel a organizácie ako S.H.I.E.L.D. a Hydra a to, že tu boli superzloduchovia. Zápletka bola tiež super, zvraty boli výborné, len ten koniec bol taký nijaký. Ale aj napriek tomu, že dávam "len" 4 hviezdičky, tak ho aj tak odporúčam. Otvorí vám totižto nové obzory a to od dobrého komiksu rád očakávam. A kresba je už tradične špinavo krásna. Určite choďte do toho.

09.05.2024 4 z 5

Wolverine: Zrození Wolverine: Zrození Paul Jenkins

Dva skvelé Legendy Marvelu prečítať v jeden voľný deň, to fakt stojí zato. Po Občanské válce som si večer užil pri mojej obľúbenej hudobnej relácii 80-koví nedeľní Noční jazdci na Rádiu Kiks Wolverine: Zrození. A bola to pecka. Prvá polovica je absolútna bomba, ktorá patrí medzi to najlepšie, čo Marvel vytvoril, v druhej to už trochu škrípalo, ale ako celok to bolo absolútne uspokojivé s nečakaným koncom. Kresba bola nádherná, veľmi mi sedela k tomuto príbehu zo starej doby a dvojstránku, kde Logan uteká s vlkmi v kanadských lesoch, by som si vyvesil na stenu. Čo obzvlášť potešilo bolo vyše 40 strán bonusov, ktoré ešte viac priblížili tento Wolverinov origin. Odporúčam túto skvelú záležitosť a takisto ako u Občanské války, aj tu sa jedná u mňa o re-reading, keďže pred pár rokmi som to čítal v UKK. Ale toto vydanie je podstatne na vyššej úrovni.

05.05.2024 5 z 5

A zrodí se hvězdy... A zrodí se hvězdy... Joseph Michael Straczynski

Tak toto bolo Dielo s veľkým D. Taký uhrančivý príbeh plný hlbokých myšlienok a so skvelým dejom, ktorý bol či už akčný alebo aj pomalší, vždy mal čo povedať a veľmi hlboko zasiahol moje srdce. Párkrát som si poplakal, občas som bol užasnutý a celým 1008-stranovým príbehom sa vznášala taká zvláštna neopakovateľná atmosféra, či to bol scenár pána Straczynského alebo jeho žiačky, stálo to zato. Je to v podstate príbeh 113 výnimočných ľudí od ich zrodenia až po ich smrť a niečo naviac. Skvelý epos, ktorý sa radí medzi to najlepšie, čo som v rámci komiksového žánru čítal a niečo unikátne. Jednoznačne každému odporúčam.

20.04.2024 5 z 5