Pohádka o zlobivé kryse

Unikátní comicsové dílo, ve kterém sledujeme osudy dívky Heleny na cestě do nového života v překrásném kraji Lake District. Helena utekla z domova, protože ji vlastní otec zneužíval, a její příběh se tak podobá životním osudům slavné autorky pohádek Beatrix Potterové. Tato kniha je velmi citlivá a čtivá. Pro svou velkou autenticitu a profesionální přístup autora pomáhá již více než deset let zneužívaným dětem po celém světě. Používá ji řada škol, univerzit a center pro zneužívané děti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/69_/6991/pohadka-o-zlobive-kryse-pevna-vazba-6991.jpg 4.249
Literatura světová, Komiksy
Vydáno:, Comics Centrum

The Tale of One Bad Rat

Kniha Pohádka o zlobivé kryse

Lenna75
16.02.2017

Příjemně nakreslený psychologický komiks o dívce, která má problémy doma a proto musí utéct. Následně žije jen se svou malou krysou, která ji nikdy neopustí. DOPORUČUJI!

Alma-Nacida
11.11.2013

Smekám, napsat záslužný počin tak, aby byla kniha čtivá, napínavá, dojemná, to se autorovi opravdu povedlo. Doporučuji!

RaptoR
31.01.2013

Pohádka o zlobivé kryse neobsahuje pompézní bojové scény, temné mocnosti zla nebo alespoň jediného mimozemšťana. A přesto je neuvěřitelně čtivá.
Brian Talbot má dokonalý vypravěčský talent, díky kterému vás komiks chytne a nepustí. Celou dobu budete sledovat cestu dívky Heleny, která se snaží vyrovnat se zneužíváním ze strany otce. Cenami ověnčený příběh si můžete konečně vychutnat i u nás.

Xeelee

Citlivě napsanej a nakreslenej psychologickej komiks o vyrovnávání se se sexuálním zneužíváním. Je sice přizpůsobenej tak, aby ho snadno mohli číst i komiksu neznalí čtenáři (většina stránek vychází z klasických devíti panelů, výrazné obrysy, přehledně uspořádané bubliny…), ale pod povrchem Talbot velmi experimentuje. Všimněte si, že se červená barva objevuje jen v místech, kde je Helena v ohrožení, a věci, které by měly být červené, jsou přebarveny. Celej příběh je brán z podhledu, což má zase psychologickej vliv na čtenáře. Co se týká kresby, tak městské lokace i přírodní scenérie jsou kreslené podle fotografií a i postavy mají své předobrazy v reálném světě. Mimochodem, Talbotova přednáška na Komiksfestu 2008 byla skvělá.

V příběhu se prolíná osud Heleny, která bojuje s démony v sobě a snaží se pochopit/vyrovnat se s tím co se jí stalo, a život v anglicky hovořících zemích velmi známé autorky knížek pro děti Beatrix Potterové. Vše je pak rámované její autobiografickou Pohádkou o zlobivé kryse, která se ke konci objeví i v komiksu. Za zmínku stojí i výborná práce Comics Centra. Pevná vazba je po všech stránkách kvalitnější než originál, viděnej v nakladatelství. Vydáno krátce poté, co jsem si v jedné chovatelské stanici zamluvil dva potkánky :-)