Dobrodružství Luthera Arkwrighta

Dobrodružství Luthera Arkwrighta https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/6989/bmid_dobrodruzstvi-luthera-arkwrighta-R5H-6989.jpg 4 39 4

Luther Arkwright série

Napínavý román v obrazech o devíti kapitolách. Jedno ze základních děl moderního komiksu vychází ve světové premiéře v restaurované podobě a ve zvětšeném formátu. Příběh Luthera Arkwrighta, člověka schopného procházet paralelními světy, nabízí nevšední mix akce, sci-fi a mystiky.

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Comics Centrum

The Adventures of Luther Arkwright , 1997

Disease
31.05.2023 3 z 5

Fajn kresba, i když vzhledem k černobílosti občas trochu nepřehledná. Příběh mě ale příliš nezaujal, je to spíš takový náčrtek, co by bylo kdyby.

R47
01.02.2021 5 z 5

Přesně ten typ příběhu, který může fungovat jen jako komiks.

Terva
10.05.2019 3 z 5

Luther Arkwright
je synem osudu...
jeho nástrojem,
ovlivňujícím samotný běh dějin...
tak bylo předpovězeno...

PARA 00-72-87 PETROHRAD, NE 29. ZÁŘÍ 1984, 10:35 (07:35 GMT)
Tuhle knihu jsem si asi před sedmi lety půjčil. Moc mi čtení nešlo. Příběh je zmatečný, neustále se zde přeskakuje mezi paralelami a různými časy i městy a ačkoliv jsem obrovský fanda cestováním časem, tohle jsem moc nedával. Často jsem se musel vracet a mnohdy jsem i zabloudil. Navíc kresba je také někdy dost nepřehledná a chaotická. Ale podstata příběhu tady je a ta se mi líbila. Zpracování už je horší, leč myšlenka geniální.

Malá ochutnávka:
PARA 00-39-21 LONDÝN, HYDE PARK, NE 29. BŘEZNA 1981, 07:00
….za oběť plamenů padla také francouzskou vládou zapůjčená nevyčíslitelně cenná tapisérie z Bayeux. Přestože se jednalo o ve své době pouhý propagandistický komiksový strip, jenž měl ospravedlnit neospravedlnitelný vpád Viléma Dobyvatele do Anglie....byla dokonalou ukázkou středověké dovednosti a překrásným uměleckým dílem...

PARA 01-32-69 SEVERNÍ AMERIKA, PRUDKÉ OTŘESY NA ZLOMU SAN ANDREAS
Kresba není nic extra. Minimum celostránkových kreseb, vše je spíše soustředěno na řadu roztříštěných obdélníků na pozadí žijících stránek. Čtenář tak má více času se věnovat ději. A u těchto příběhů je to dost potřeba. Jak jsem již psal, cesty časem jsou nevyzpytatelné a je třeba pozorně je studovat. Zajímavá kresba se nachází na straně 10 čtvrtého příběhu, nazvaného „Černé úterý“. Je jedna z mála celostránkových, kterou Bryan Talbot nakreslil v roce 1989. Čítá spousty detailů a vyžaduje si více pozorni ke zkoumání. Asi nejlepší kresba v tomto příběhu.

Citát: I kráčel mezi nimi a oni jej nepoznali.

Kapis
03.10.2013 5 z 5

Tak jsem si to po čtyřech letech přečetl znovu, mnohem důkladněji a pozorněji. Dokonce i s komplet povídáním na konci (s výjimkou té části o restauraci, protože to známe všichni nazpaměť) a jeví se mi toto dílo ještě epochálnější, ještě úžasnější a komplexnější. Sama myšlenka mnohovesmíru asi není tak originální, ale komiks rozhodně je. Přímo mě fascinuje kniha 1984 a zde jsem měl stejné pocity. Totalitními systémy ovládany svět, říznutý filozofičnem, míchaný v různých paralelách a časových přeskocích není úplně lehké čtení, když si na to člověk ale dá čas a nesnaží se to číst po příchodu z hospody "před spaním," je to zážitek. Skvěle logicky sestavený a jako puzzle do sebe zapadající. Vzpomínky na mládí promíchány s budoucností, střídání kresebních stylů, spousta bonusů a nejlepší světové vydání stavějí tento kousek hodně vysoko na mém pomyslném žebříčku komiksů. Talbot se definitivně zařadil po bok mých nejoblíbenějších komiksových tvůrců. Když si uvědomím, že to začal psát před více než 30 lety, musím jen smeknout před jeho rozhledem a nadčasovostí díla. Tím, že pracuje s mnohovesmírem, není vůbec svázán výkladem naší historie, o které má stejně jasno, že ji “píšou vítězové“ a může proplétat skutečné historické události se spekulacemi, konspiracemi a čistou fantazií s tím, že nikdo na to nemůže říct ani zbla.

Moc se mi líbí celkový koncept nadvlády Rozkolníků, s jejich vůdcem Světlonošem (jak je označován Lucifer a někteří lidé tak označují hlavu supertajného spolku, co prý šéfuje náš svět, tzv. Iluminátů), kteří řídí lidi v paralelním mnohovesmíru přes elitní tajné spolky, fanatické a náboženské vůdce se schopností parapsychicky ovládat davy, aby byl naplněn “Velký plán“. Skoro mi to zní povědomě. Taky logické promísení dalších světových událostí s rozkolnickou fikcí, např. výrony falešných mesiášů, které opravdu skončily někdy v tom 12.-14. století a čarodějnické procesy o dvě stě let později atd.. Našlo by se toho hodně. Talbot touhle knihou zkrátka posunul komiks na úplně jinou úroveň a to především komplikovaným a promyšleným příběhem. Je to věc, ke které se rád za pár let opět vrátím. Jo a obálky od Valkyrie Press jsou mnohem lepší než od Dark Horse.

Bryan Talbot
britská, 1952