mirec88 mirec88 komentáře u knih

Spider-Man Spider-Man Joseph Michael Straczynski

Spidey je proste skvelý. Keďže retro mám veľmi rád a tu je remasterované prvé číslo, kde Spidey vystupuje, tak ma to dostalo. Aj súboj proti Sinister Six mal grády a novšia časť od Straczynského bola taktiež bomba. Vynikajúci komiksový prierez súvisiaci s jeho narodeninami. A komiksy o tete May a krajčírovi superhrdinov boli tiež zaujímavé. Prosto paráda.

01.06.2020 5 z 5

Conan: Dcera pána mrazu a další povídky Conan: Dcera pána mrazu a další povídky Kurt Busiek

Vynikajúci začiatok novodobého príbehu o Conanovi. Skvelé.

01.06.2020 5 z 5

Power Man Power Man Chris Claremont

Luke Cage čo k nemu povedať? Ako predstavenie hrdinu fajn, páčil sa mi najmä prvý príbeh, pretože retro mám rád, tak aj toto sa mi páčilo. Tá zápletka s robotmi bola humorná a vzťah medzi Iron Fistom a Lukeom Cageom bol proste výborne napísaný. A čo sa týka druhého príbehu, ten už nebol taký dobrý, hlavne kresba mi nesadla, prišla mi veľmi zvláštna.

01.06.2020 4 z 5

Ententýky Ententýky M. J. Arlidge

Prvotina M.J.Arlidgeho bola trošku slabšia ako ostatné jeho diela, ale nedá sa povedať, že by sa mi nepáčila. Práve naopak. Silné 4 hviezdičky a námet spejúci k smutnému neodvratnému finále, ktoré prekvapí. Úžasná kniha, ale na 5 to ešte nie je.

20.05.2020 4 z 5

Smečka z Bagdádu Smečka z Bagdádu Brian K. Vaughan

Skvelý komiks ktorý má okrem nádhernej kresby aj úžasný scenár a pár ťažšie prekusnuteľných vecí. A ten záver... Je to komiks na základe skutočných udalostí a jednoznačne ho odporúčam.

08.04.2020 5 z 5

Strach z lietania Strach z lietania Sebastian Fitzek

Proste Fitzek je môj autor. Jeho knihy som už prečítal všetky, ktoré v slovenčine vyšli okrem jednej a preto k nim dávam komentáre. A teraz už k samotnej knihe.

Aj táto kniha využíva skvelé momenty typické pre psychothrillery, ale tu sa neodohráva jeden, ale dva príbehy, ktoré sú oba napínavé, skvelo vypointované a neskutočných zvratov je tu fakt veľa a záver dáva knihe čerešničku na torte. Odporúčam.

27.03.2020 5 z 5

Měsíc mého života Měsíc mého života Ondřej Neff

Ondreja Neffa som nepoznal. Ale videl som v knižnici Rock mého života a zaujala ma obálka. Tak som si povedal, že si musím najprv prečítať prvý diel. A ten mal aj výborné miesta, aj slabšie. Deda Čuchák je skvelo napísaná postava. Celkovo dobré sci-fi a som veľmi zvedavý na pokračovanie.

10.03.2020 3 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

Pokračovanie Hry so slovenským názvom Šum je ešte lepšie ako prvý diel a som veľmi zvedavý ako sa skončí v treťom dieli.

07.03.2020 5 z 5

Nespoutaný Nespoutaný Cullen Bunn

Tak ja toto úplne žeriem. Od tejto série som toho nečakal veľa, o to viac som od toho dostal. Veľmi dobre vygradované poviedky vzájomne prepojené a oproti filmu Venom 2 Carnage tu je Carnage fakt desivý, strašidelný, hororový a celá séria proste stojí za to a ja si budem musieť v dohľadnej dobe zohnať zvyšné diely, lebo toto je proste niečo unikátne a vynikajúce. Jednoznačná špička novodobého Marvelu! Odporúčam.

14.06.2024 5 z 5

Propast Propast Donny Cates

Dvojke dávam 5 hviezdičiek a to hlavne kvôli tomu, že sa tu k slovu nedostáva v prvom rade akcia, ale fakt skvelo prepracovaná psychológia postáv, vnútro jednotlivých osobností a viac sa tu sústredí na emocionálnu vlnu. A to mi sedelo a mám to radšej ako bezduchú akciu. Ja som už skoro doma a vo vlaku mi veru veľmi príjemne ubehla cesta s týmto skvelým komiksom. Odporúčam, doma idem na tretí diel a ostatné si určite zoženiem.

14.06.2024 5 z 5

Rex Rex Donny Cates

Tak toto bol skvelý úvod do série, od ktorej som nečakal nič a dostal som veľmi veľa. Skvelý, temný príbeh a na to, že tu bol aj Spidey (Miles Morales), tak to nebolo humorné a ten koniec doslova láka po druhom dieli, ktorý bude čítať cestou domov z práce. Pecka fakt, ale plné hodnotenie si nechám do ďalších častí.

14.06.2024 4 z 5

Lobo versus Maska a další řežba Lobo versus Maska a další řežba Alan Grant

Na jedno prečítanie fajn, bolo to zábavné, šialené, humorné, ale žiaľ na môj vkus príliš krvavé a brutálne. Takéto násilie nemám rád a nebolo to pre mňa, preto dve hviezdičky. Zajtra už nebudem vedieť o čom ten komiks bol. Aspoň viem prečo Loba nečítam. A Maska tu bola faktže načisto šialená oproti filmu.

13.06.2024 2 z 5

Muž, ktorý hľadal svoj tieň Muž, ktorý hľadal svoj tieň David Lagercrantz

Opäť skvelá Lisbeth a Mikael. Páčil sa mi ich príbeh, či už pobyt vo väzení, alebo samotná zápletka a taktiež vzťah medzi Lisbrth a Mikaelom. Veľmi sa utužuje. Som zvedavý čo bude v poslednom dieli.

18.10.2020 4 z 5

Superman/Batman: Supergirl Superman/Batman: Supergirl Jeph Loeb

Priemerné po každej stránke. Neurazili, nenadchlo, ale na jedno prečítanie fajn. Ale čakal som viac.

12.10.2020 3 z 5

JLA: Spravedlnost: Kniha první JLA: Spravedlnost: Kniha první Alex Ross

Jednoducho nádhera. Alex Ross opäť nesklamal, maľuje fakt nádherne a príbeh je tiež super. Už sa teším na druhý diel.

10.10.2020 5 z 5

Hra na mačku a myš Hra na mačku a myš M. J. Arlidge

Ach, Helen. Si fakt silná osobnosť. Pri tvojej odvahe a bojovnosti by hocikto iný mohol len blednúť závisťou. Dá sa povedať, že je to 2.časť knihy Keď čert nespí a Arlidge opäť nesklamal. Skvelé.

23.08.2020 5 z 5

Irčan aneb Tak vy malujete kvartýry Irčan aneb Tak vy malujete kvartýry Charles Brandt

Nemám čo vytknúť tejto super knihe. Film má veľmi zaujal, páčil sa mi, ale kniha je ešte lepšia. Ide viac do hĺbky a človek sa veľmi rýchlo dostane do sveta mafiánov a im podobných indivíduí. Som rád za túto knihu.

03.08.2020 5 z 5

Fantastic Four Fantastic Four Marv Wolfman

Odhliadnuc od prvých 4 zošitov bola Sága o Doctorovi Doomovi perfektná. Hoci textu tu bolo akokeby som čítal román, ale mne to nevadí, lebo retro mám rád a tak nejako to k tomu patrí.

09.06.2020 4 z 5

Captain Marvel Captain Marvel Roy Thomas

Toto bolo veľmi slabé. Také tápanie v tme. Hmmm.

08.06.2020 2 z 5

Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první Jeph Loeb

Iný komiks ako je bežný superhrdinský. A práve kvôli tomu je super. Batman tu vystupuje v úlohe detektíva a veľmi mu pasuje takáto úloha. Zaujímavá kresba, ktorá asi nesadne každému, aj ja som si na ňu musel chvíľku zvykať, ale už po pár stranách som sa dal schytiť jej úžasnosťou. Už sa teším na druhý diel.

10.04.2020 5 z 5