Conan: Dcera pána mrazu a další povídky

Barbara Conana už omrzel život v jeho rodné Cimmerii, vydává se pryč, aby viděl zázraky světa o kterých mu vyprávěl jeho děd, především o Hyperboreu. Cestou pomůže napadené vesnici a vydává se s jejich bojovníky na trestnou výpravu, setkává se s dcerou pána mrazu. Do Hyperborey se dostává i když za zcela jiných okolností nežli očekával. Nové ilustrované povídky o barbaru Conanovi v komiksové úpravě, které vychází z původního díla R. E. Howarda....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/77_/7718/conan-dcera-pana-mrazu-a-dalsi-povi-yPj-7718.png 4.354

Conan (komiks) 1.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno, Comics Centrum

Conan, Vol. 1: The Frost Giant's Daughter and Other Stories, 2004

Kniha Conan: Dcera pána mrazu a další povídky

jarynek
07.11.2019

Příběh má vše, co bych u Conana čekal - epické bitvy (kde mečem useknutých hlav či končetin je jak hub po krvavém dešti), zrada a na to nevyhnutelně navazující pomsta, spoře oděné ženy, neznámé světy, mezi nimiž Conan putuje v touze za poznáním a slávou, civilizace ovládající a využívající jiné národy. Oproti úvodnímu dílu mne v této knize tolik nechytla kresba, celkem jsme si na ní dlouho zvykal, což se nakonec podařilo. Nejhůře se mi asi zvykalo na samotného Conana, který mi vedle válečníků Vikingského typu na některých obrázcích přišel jak špatný příklad transvestity.

DennisMoore
21.05.2019

Zatímco na kresbu jsem si musel pár stránek zvykat (a doufal jsem, že se Conan co nejdříve zbaví té rohaté přilby, která není nijak zvlášť pěkná), na skvěle podaný Howardův příběh jsem si nemusel zvykat ani vteřinu. Je to typická conanovka se vším všudy a získala si mě tím, jak se stejně jako hlavní hrdina vůbec s ničím nemaže.

Terva
16.05.2019

Utichlo řinčení mečů
a dozněl nářek umírajících.
Nad sněhovou plání
zborcenou krví
se rozhostilo ticho.

Hned na počátku příběhů mě zarazila jedna věc. Šestnácti stránkový Prolog, který je na začátku této knihy, je úplně stejný, jako prolog v knize „Zrozen na bitevním poli“. Už se tak trochu bojím, že tento Prolog bude i na začátku knihy Conan 2 Bůh v míse. Protože už teď je to 32 stránek, tedy 16 barevných listů, které vlastně můžete přeskočit.

Jinak si v tomto svazku můžete přečíst povídky, na sebe navazující příběhy:
Z temných chlumů ***
Dcera pána mrazu *****
Na hřbetu severního větru **
Brány Ráje ****
Popel a prach ***
Den rozloučení *****
Krev za krev ****

Také můžeme zaznamenat změnu kreslíře. V tomto svazku je to Cary Nord. Jeho kresba není tak hrubá, jakou měl Greg Ruth, ale zase má tato kresba jemnější rysy a větší škálu barev. Těžko říci, kdo kreslí lépe, ale mě se líbí původní styl Grega Rutha. Nepodařilo se mi však zjistit, který malíř nakreslil ten Prolog. A bohužel jsem měl pravdu. Čím víc se probojováváte tímto svazkem, zjišťujete, že se kresba moc nestřídá. Nacházel jsem stále stejné směry pohledů tváří, jen barva byla trochu rozdílnější. Kresba je jednotvárná a chybí tomu kreativita. Nejhůře nakreslený příběh má název „Na hřbetu severního větru“. To bylo šíleně odfláknuté.

Malá ochutnávka:
S pomocí štěstí nebo zkušeností si cizinec vybral dokonalé místo.
Hromada kamenů mu chránila levý bok.....
…..hustě zarostlá rokle záda.....
…..zatímco vpředu a vpravo spřádal jeho obrovský meč krvavou pavučinu smrti,
kterou nedokázal nikdo přetnout.

Scénář kolem Conana je dobrý, jeho život, jeho příběhy i jeho dobrodružství – tady je to v pořádku. Kde mi to hodně haprovalo byl příběh „Popel a prach“. Logiku Hyperborejců jsem nechápal. Oni jsou znuděni životem věčným a nesmrtelností a tak spáchají sebevraždu i se svými otroky, aby se dostali mezi bohy a stali se tak ….. nesmrtelnými !!!!!??????

Při čtení této knihy jsem poslouchal skupinu Korpiklaani a jejich album Kulkija z roku 2018

Citát: U Audhambliných ňader!

3DD!3
01.04.2019

Ožívá první povídka přímo od Howarda a kresba Caryho Norda není možná tak dobrá jako ta Ruthova, ale není ani marná. Obrovské bitvy, nádherné ženy a uprostřed Conan sekající svým mečem nepřátele na kusy. Busiekovy se daří držet styl předlohy a krásně doplňuje události kolem původní povídky. Nemůžu se dočkat dalších dílů.

FireOfFilth
11.03.2019

Další kniha z této série pokračuje tam, kde skončil nultý díl. Conan se vydává na sever do Hyperboree. Na vlastní kůži pozná co jsou hyperborani zač. Krásně tu máme popsanou historii této části země.
Příběh je krvavý a drsný. Avšak kresba Caryho Norda není tak surová jako v minulém případě od Grega Rutha. Zvykl jsem si na Norda docela rychle, ale stejně mi furt přijde Ruth lepší volba.
Tento komiks hodnotím o něco hůře než Zrozen na bitevním poli. 4,5*

špulo
09.06.2018

Nie je to úplne ono, ale ani neurazí. Dokonca som si to medzičasom dal druhý krát a bavilo. Veľky súhlas s komentárom od RaptoR...

Atlantis
01.05.2018

Postavu barbara Conana jsem znal jen z doslechu. Nečetl jsem knihy, neviděl filmy. Měl jsem Conana vždy spojeného se spoustou krve, nahých žen, ostrých mečů a sekyr a špetkou magie. A přesně to jsem od Dcery pána mrazu dostal. Conan je prostě naprosto klasické, v dnešní době až béčkové fantasy, kde každý nemusí třicet let intrikovat, aby dosáhl svého. Velice svěží čtení, které je neustále v pohybu.
Hvězdu odebírám hlavně za kresbu, která není ani zdaleka tak detailní, jak bych si přál a bohužel také za české vydání. Komiks je svázaný šňůrkami, což sice možná zabraňuje rozpadnutí hřbetu, ale někdy jsou díry s těmito provázky vedeny přímo skrz textovou bubliny a to je prostě hnus.

Shashlick
19.09.2015

Nevím, prostě mi nějak komiksový styl ke Conanovým příběhům nesedí. Asi zůstanu klasicky u psaného textu.

Conan hrdinská fantasy Dark Horse Comics meč a magie

Kurt Busiek