minde minde komentáře u knih

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

Trochu slabší, než první díl, ale pořád mě to bavilo. Byla jsem zvědavá, jak to s nimi bude dál. Doufala jsem, že začnou znova někde jinde a na minulost zapomenou. A i když jsem chápala
jak je Cathy zraněná, v duchu jsem ji nadávala jak si komplikuje život. Ale bylo to napínavé až do konce. Tak teď jsem ještě víc zvědavá co bude dál.

08.11.2019 4 z 5

Zlodějka Zlodějka Sarah Waters

Taky jsem četla kvůli výzvě. Hned od začátku mě děj zaujal, i doba, prostředí i zápletka se mi libila.

15.10.2019 4 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Smutný, ale zároveň krásný příběh, který ve mě zanechal zvláštní pocity. Jak se může člověk takhle změnit, co dokážou udělat peníze a bohatství, jak se může matka takhle zachovat ke svým milovaným dětem. Zároveň jsem měla radost ze čtení jak moc mě kniha baví. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout a četla až do rána. Určitě si přečtu i pokračování.

31.08.2019 5 z 5

Podivná hra Podivná hra Zuzana Pospíšilová

Autorku tak trochu znám ze školy, chodila do vedlejší třídy, proto jsem si knihu vybrala do loňské knižní výzvy (autor,který žil ve vašem kraji), ale nestihla jsem ji už přečíst, tak jsem si ji zařadila do letošní. A bylo to hodně dobré, knížku jsem přečetla na jeden zátah, četla jsem v každé volné chvili a konec...šla jsem spát až ve 4 hod.ráno :-) Konec mě překvapil, myslela jsem si že za tím vším je nebo není...? :-)

13.01.2019 5 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Když jsem jako malá poprvé viděla film,byla jsem z Nekonečného příběhu nadšená, a od té doby jsem ho několikrát viděla. Taky jsem o to víc byla zvědavá na knížku. Když už se blížil moment toho, že Bastián dá Dětské císařovně jméno a zachrání Fantázii, byla jsem v polovině knihy, a říkala jsem si co tam dál bude, když už má být konec? Ve filmu na konci se říká: "Bastian ještě prožil mnohá dobrodružství, ale o tom už vypráví jiný příběh..." Takhle první část knihy mě bavila hodně, stejně jako film. Když se pak do Fantázie dostane Bastian, a my se dovídáme o těch jeho dobrodružstvích, je to už trochu slabší a myslím, že to knihu už zbytečně moc natahuje. Ale zase ta proměna, kterou musel Bastian projít, aby poznal sám sebe, svou vlastní hodnotu... to všechno se muselo stát, aby člověk pochopil, že je příjemné čas od času vydat se do Fantázie, ale umět se z ní zase včas vrátit a mít radost ze života :-)

08.11.2018 5 z 5

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

Super, pobavilo me to. Některé ty hlášky fakt stály za to :-) Chudáci knihkupci a taky i knihovníci, co všechno po nich zákazníci někdy chtějí :-)

07.01.2018 5 z 5

Země odpoledního slunce Země odpoledního slunce Barbara Wood

Na Barbaru Wood se můžu vždy spolehnout, nikdy mě nezklame :-) a ani tentokrat.Opět se jí podařilo, díky této knize, odpoutat mě od reality a všedních starostí, a přenést mě tisíce kilometrů do let minulých, kde jsem se ani na chvíli nenudila :-)

22.08.2017 5 z 5

Poklady pod sněhem Poklady pod sněhem Patricia St. John

Knihu jsem četla a čtu svým dětem před spaním, ale vůbec mi to nevadí - mohla bych ji číst opakovaně :-) I dospělý člověk si při čtení této knihy hodně věcí uvědomí a bere jinak.

14.06.2013 5 z 5

Mé dětství v socialismu Mé dětství v socialismu kolektiv autorů

Krásně jsem si zavzpominala na své dětství. Jsem r. 1976, a tehdejší dobu jsem jako dítě vnímala jinak, než teď. Když jste dítě, nepřipadá vám, že jste do něčeho nuceni nebo něco je zakázané, prostě to berete, že to tak je. Bezstarostné dětství, které bych někdy vrátila. Ale jinak žít v té době teď, raději ne. Ta představa v poslední kapitole "mladysoudruh.cssr", v době facebooku a mobilů, kdyby jste byli sledovani co musíte a nemůžete psát do statusů apod. No měla jsem hezké dětství, ale jsem ráda, že moje děti žijí už v této době.

19.05.2021 4 z 5

Anna a král Anna a král Elizabeth Hand

Moc milý příběh, který vás pohladí na duši, a přenese vás odtud na chvíli pryč do dalekých exotických míst.
I když je film přesnou kopií knihy, a to každé slovo, každá věta, tak filmově je to zpracováno líp.

13.03.2021 5 z 5

Hořící kříž Hořící kříž Diana Gabaldon

Tato kniha byla asi zatím nejslabší, některé věci zdlouhavé, ale i tak jsem si Cizinku jako celek opět užila, a už se těším na Ledový dech.

13.08.2020 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Je to už dávno, co jsem Máj četla jako povinnou četbu, a dokonce z něho měla referát. A tak jsem byla zvědavá jak na mě bude působit po tolika letech. Přiznám se, že poezie není můj šálek čaje, a hodně jsem se snažila vnímat ten děj - příběh. Ale asi nejvíc mě bavily ty verše, ty pasáže, které jsem se tenkrát učila nazpaměť a po tolika letech se mi vybavily a já zjistila, že je stále umím zpaměti :-)

15.11.2019 3 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Vážku v jantaru jsem už jednou před seriálem četla, ale celá série Cizinka me tak pohltila, že jsem si knížky v novém vydani musela koupit, a četla to znova. A bavilo mě to stejně jako poprvé možná ještě víc:-)

14.11.2019

Bílá žena Bílá žena Barbara Wood

Sice jsem od Barbary Wood četla lepší knihy, ale Bílá žena se mi líbila. Četla se dobře, nenudila jsem se, a bylo fajn se na chvíli ocitnout na Havajských ostrovech :-)

21.11.2018 4 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Přečetla jsem ji jen kvůli výzvy. Nenáročné oddechové fajn čtení na cestu autobusem nebo vlakem.

11.10.2018 4 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Uf, tak konečně jsem to dnes dočetla. No na to, že má kniha 1000 stran a ještě musím chodit do práce, doma manžel a děti...takže moc času jsem neměla, tak na to jsem to ještě celkem rychle přečetla. Protože jinak se to ani nedalo. Stránky ubíhaly jedna za druhou, já byla čím dál víc zvědavá co bude dál, až byl najednou konec. Skvělé, super, možná zatím nejlepší díl z těch tří co jsem četla, uvidíme co bude dál....Už se těším na další 3. sérii, která se už točí :-)

14.11.2016 5 z 5

Ježíš – lékař těla i duše Ježíš – lékař těla i duše Elias Vella

Úžasná, nádherná kniha. Škoda, že tady je možnost dát jenom 5*, kniha si zaslouží nejméně 10*. Hodně mě oslovila a taky mi hodně dala. Po přečtení jsem si hodně věcí uvědomila, a ujasnila. Přiblížilo mě to více k Pánu Ježíši. A chvílemi jsem měla pocit, jako by ta kniha byla psána přímo na mě.
Určitě doporučuji, a ne jednou...Je dobré se k té knize po čase zase vrátit.

11.07.2016 5 z 5

Kniha mě moc bavila. Taková oddechovka, u které jsem se hodně nasmála :-)

29.09.2015 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Zajímavá a zvláštní kniha. Jsem věřící, kniha se mi líbila, ale mám z ní smíšené pocity...Rozhodně mám teď o čem přemýšlet, a knihu si ještě jednou někdy přečíst.

10.09.2015 5 z 5

Dům u nemocnice / (Až bude padat hvězda) Dům u nemocnice / (Až bude padat hvězda) Valja Stýblová

Knížku jsem dostala pod stromeček asi v 11-letech , zavřela jsem se s ní v pokojíčku a nevylezla, dokud jsem ji nedočetla :-)

25.06.2013