minde minde komentáře u knih

Plamen duše Plamen duše Barbara Wood

Další skvělá kniha od Barbary Wood, která se nedá jen tak odložit. Knížku jsem si koupila na knižním jarmarku za pár kaček. Když jsem se tak narychlo probírala těma knížkama, vědéla jsem, že když sáhnu po Woodové, že mě nezklame :-)

31.03.2014 5 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

No konečně jsem dočetla Tanec s draky. Ne že by mi to tak dlouho trvalo, ale šetřila jsem si tuhle knihu, a mezi tím jsem četla i něco jiného. Toho čeho jsem se bála je tady...konec :-( a teď jen čekat...Ještě to tak blbě dopadlo...otevřené konce..ach jo. Ale lepší jak Hostina pro vrány, hodně se tam toho událo.
Sakriš já už chci další díl!!!!!!!!!! :-)

11.03.2014 5 z 5

Krokodýl na písčině Krokodýl na písčině Elizabeth Peters (p)

Knizka me moc bavila, o to vic, kdyz je o egyptologii. I kdyz je dej trochu predvidatelny, moc jsem si dej uzivala, jako bych byla soucasti pribehu :-)

23.02.2014 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Knížka ve mě zanechala tak hluboké emoce...a ještě dlouho bude ve mě doznívat ten smutek, ale i radost zároveň. Je to opravdu nádherná knížka. Zasáhne vás jednak krutost druhé světové války, ale i příběh prostých lidí, příběh dívky, který je na jedné straně smutný, a zároveň i úsměvný....A také sama vypravěčka, kterou je Smrt. Určitě se k té knížce budu vracet.

02.02.2014 5 z 5

Ve stínu zlaté hory Ve stínu zlaté hory Colleen McCullough

Moc krásný příběh, který bych ráda taky někdy viděla zfilmovaný jako Ptáci v trní.

29.11.2013 5 z 5

Tam, kde padají andělé Tam, kde padají andělé Dorota Terakowska

Moc pěkná a milá knížka, která zahřeje u srdce, a při které se tak trochu zamyslite... a uvědomite si co je v životě důležité.

08.11.2013 5 z 5

Hořké tajemství Hořké tajemství Barbara Wood

Je fakt, že kniha není pro každého...Kdo je zaujatý proti katolické církvi, bude mít asi ještě větší averzi proti církvi a náboženství vůbec.
Na mě kniha působila jako malý zázrak...že každý by si měl stát za svým tomu čemu věří a nenechat se odradit ostatními.
Nemohla jsem jinak, než dát 5 hvězdiček. Kdybych nemusela do práce a neměla další povinnosti...přečetla bych knížku na jeden zátah :-)

01.11.2013 5 z 5

Poutnice Poutnice Joan Elizabeth Goodmann

Knížku jsem přečetla, ale klidně mohla mít více stránek, třeba by pak děj byl zajímavější a propracovanější.

30.10.2013 3 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Film-seriál Ptáci v trní jsem už viděla tolikrát, že jsem si myslela, že mě už ta kniha nebude tolik bavit, ale právě naopak...nemohla jsem se od čtení odtrhnout, jako bych ten příběh vůbec neznala :-)

14.10.2013 5 z 5

Nebe opravdu je... Nebe opravdu je... Todd Burpo

Příběh sám o sobě je hodně poutavý, nedovolí vám přestat číst. Ať už jste věřící nebo ne...knížka ve vás nechá takový krásný milý pocit. A s jistotou říct, jestli je tohle všechno pravda...to už si každý musí posoudit sám. Ale třeba opravdu i takhle k nám někdy promlouvá Bůh....

30.06.2013 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Narnie má prostě své zvláštní kouzlo, a klidně to kouzlo můžou objevit nejenom děti, ale i dospělí :)

Můj kamarád Shiloh Můj kamarád Shiloh Phyllis Reynolds Naylor

K téhle knížce jsem se dostala náhodou. Můj starší syn ji měl jako povinnou četbu v čítance, a měli za úkol si ji přečíst. Vůbec se mu do toho nechtělo,a tak jsme si ji společně nahlas četli a mladší 6-tiletý syn taky poslouchal. Nakonec to dopadlo tak, že mladší syn, který ještě neumí číst, vyžadoval, abych mu tuhle knížku každý večer před spaním četla..a potom další dva díly. Oba jsme se do Shiloha zamilovali :)

Pod africkým sluncem Pod africkým sluncem Barbara Wood

Moc pěkná kniha, B. Woodová mě opět nezklamala. Afrika je zde krásně vylíčena, při čtení z ní úplně cítíte sálat to teplé africké slunce :-)

Sedm démonů Sedm démonů Barbara Wood

Skvělá, napínavá knížka. Úplně mě vtáhla do děje, jako bych byla součástí příběhu...a celou dobu jsem se bála, že tam spolu s hrdiny někde v hrobce uvíznu, spadnu a nedostanu se ven...:)

Eragon Eragon Christopher Paolini

Příběhy o dracích mě předtím nijak zvlášť nezajímaly. Všude, kde se objevil nějaký drak, jsem o knihu/film ztratila zájem. A tak ani nevím co mě přimělo koupit si Eragona. Začetla jsem se...příběh mezi chlapcem a jeho drakem mě uchvátil a Safira mě natolik okouzlila, že jsem si taky přála mít takového draka :) Od té doby je pro mě dobrá fantasy kniha taková, kde se vyskytují draci :)

25.06.2013 5 z 5

Dům u nemocnice / (Až bude padat hvězda) Dům u nemocnice / (Až bude padat hvězda) Valja Stýblová

Knížku jsem dostala pod stromeček asi v 11-letech , zavřela jsem se s ní v pokojíčku a nevylezla, dokud jsem ji nedočetla :-)

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Mám ráda historii Starověkého Egypta, cokoliv co se týká Egypta...co se mi dostane pod ruku si přečtu :-) Ale Sinuhet se mi nějakým záhadným způsobem vyhýbal, ani nevím proč, i když jsem o této knize ze všech stran slyšela. Pořád jsem si říkala, že si Sinuheta jednou přečtu, a uvidím, jestli je to tak skvělá kniha.
Jednoho krásného dne jsem si konečně šla pro Sinuheta do knihovny. Když jsem knihu začala číst, nějakou dobu mi trvalo, než jsem si zvykla na zvláštní způsob vyprávění, které autor používá, ale pak mě kniha chytla...příběh mě začal bavit víc a víc...a mě začal být ten příběh hodně povědomý, jako bych už to někdy četla....Až skoro v půlce knihy jsem si uvědomila, že jsem už Egypťana Sinuheta dávno četla, a o to víc jsem si tu knihu užívala...:-)

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Je už to hodně dávno co jsem četla tuhle knihu, někdy na střední škole. Koupila mi ji mamka, že se mi bude určitě líbit. A taky že ano. Chytla mě hned od začátku, četla jsem ji i ve škole pod lavicí, nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Film jsem také později viděla, ale už to není ono.

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Hostina pro vrány byla po Bouři mečů taková oddychovka, ale rozhodně nebyla nudná. Užívala jsem si to stejně, jako ostatní předchozí díly. Nejvíc mě baví pozorovat jak se některé postavy od začátku ságy postupně mění...nejsou takoví jak byli na začátku nebo jsme si mysleli, že jsou takoví....Taky mi tady chyběly dějové linie Deanerys, Tyriona, Brana...ale o to víc se na ně těším v další knize..:-)

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Když jsem konečně dočetla Bouři mečů, ještě dlouho jsem se z toho nemohla vzpamatovat :-) Neskutečné, člověk si tak v klidu čte, pohodička, ticho před bouří...a najednou: "cože!? to snad ne...!" Párkrát jsem fakt měla chuť knihu zavřít a už nečíst dál...ale sami víte, že to nejde, že se vám ta kniha sama pořád otvírá a přitahuje oči ke stránkám :-))