MinaHawke MinaHawke komentáře u knih

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Musím se přiznat, že jsem nejdříve viděla film, který mám moc ráda a je můj oblíbený. Řekla jsem si, že zkusím knihu a mohu říct, že toho absolutně nelituji, právě naopak. Kniha je sice tenoučká, ale moc hezká. Takže vřele doporučuji.

15.07.2018 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Zvláštní příběh, ale pokud se má proměna v brouka brát jako metafora třeba pro nějakou závažnou nemoc nebo nějaké postižení, tak mi to alespoň přijde, tak by to ukazovalo, jak se lidé dokáží zachovat. A mnohdy to není zrovna hezky.

12.07.2018 4 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Skvělá knížka, skvělý pan Werich. Miluju jí.

10.09.2016 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Sabrina Jeffries

Kniha se mi líbila, i když jsem jí četla jako druhou, tak i tady mi byl Daniel sympatický. A Griff a Rosalinda, tak těm jsem fandila ;)

03.11.2022 4 z 5

O veselé mašince O veselé mašince Jan Čarek

Moc hezká knížka. Máme vydání z roku 1971, měla ji moje mamka, potom já a teď můj syn. Synovi se moc líbí.

30.09.2022 5 z 5

Krtek a zelená hvězda Krtek a zelená hvězda Hana Doskočilová

Krtečka mám ráda pořád i syn ho má rád.

26.05.2022 5 z 5

Divá Bára Divá Bára Božena Němcová

Jak je někdo jen trochu odlišný, tak je hned špatný. Lidé tak smýšleli (naštěstí ne všichni) v dřívějších dobách, ale bohužel někdo se tím řídí i dnes.

17.11.2021 5 z 5

Pes baskervillský (komiks) Pes baskervillský (komiks) Jan Štěpánek

Pes baskervillský je můj nejoblíbenější román se Sherlockem Holmesem. Takže když jsem zjistila, že je nový komiks, musela jsem ho mít. Kresba se mi líbila, jen mě mrzí, že příběh je "osekaný".

29.09.2021 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Další super kingovka. První jsem viděla filmy, ale to nevadí.

14.11.2020 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Zábavná kniha, ve které se určitě najde mnoho z nás.

23.10.2020 4 z 5

Máj / Kytice Máj / Kytice Karel Jaromír Erben

Líbí se mi toto vydání, že v jedné knize jsou dvě. Musím říct, že se mi líbí Máj i Kytice.

20.10.2020 5 z 5

Nevěsta jeho bratra Nevěsta jeho bratra Rachael Anderson

Opět velmi milý příběh. Abigail je velmi dobrá přítelkyně Prudence a ta by ráda dohodila své přítelkyni manžela. Proto Abigail manželé Knaveovi vezmou do Londýna, aby ji uvedli do společnosti.
Nemohu se dočkat třetího dílu.

02.07.2020 5 z 5

Slepý bankéř Slepý bankéř Steven Moffat

Na druhý díl jsem se těšila a mé očekávání splnil. Moc se mi líbí kresba a díky komiksu jsem si připomněla seriál.

04.07.2019 5 z 5

Vzestup slečny Notleyové Vzestup slečny Notleyové Rachael Anderson

Druhý díl série Tanglewood se mi líbil. Sice byl trochu jiný než první, ale i tak byl hezký. Cora i Jonathan byli oba velmi sympatičtí. Už se těším na další díl.

03.07.2019 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Má první kniha od Nesba a musím říct, že se mi vážně líbila. Napínavé až do konce.

21.01.2018 5 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Sabrina Jeffries

Knihu jsem dostala a když jsem už byla v půlce knížky, tak jsem zjistila, že je to druhý díl ze série ;( ale nevadí a teď si půjdu přečíst první díl ;)
Příběh se mi moc líbil i hlavní postavy Heleny a Daniela.

02.11.2022 5 z 5

Mach a Šebestová Mach a Šebestová Miloš Macourek

Kdo by neznal Macha a Šebestovou se psem Jonatánem a jejich veselé příhody.

25.08.2021 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Druhá kniha s povídkami o Geraltovi a starých známých a nebo i nových známých se mi moc líbila.

03.03.2020 5 z 5

Chci jen dítě Chci jen dítě Susan Elizabeth Phillips

Tak to bylo něco. Knížka mě zaujala už svou anotací a po jejím přečtení jsem spokojená. Příběh i jeho postavy, obojí bylo velmi dobré.

02.11.2019 4 z 5

Z masa a ohně Z masa a ohně Aleksandra Motyka

Na nový komiks s Geraltem jsem se těšila a čekání se vyplatilo, protože se mi líbil. Kresba je hezká a příběh je také dobrý.

21.08.2019 5 z 5