miloslava3256 miloslava3256 komentáře u knih

Zachraň mě Zachraň mě Stacey Kennedy

Úžasná odpočinková jednohubka. Řádně peprné scény v klubu, vše pokaždé vyřešeno pro všechny strany.

02.06.2023 4 z 5

Hotel času Hotel času Emilly Ross

Můj první horor. První dojem po dočtení - wtf? Cože? Proč? Jak? :D jsem zvyklá na jiný styl, ale k tomuto žánru to sedlo! Od začátku upoutala, nechce se vás pustit, jednotlivé zvraty byly vždy nečekaný, málem bych si okusovala nehty. Stále doufáte jak to skončí, že přeci tak bude něco dobrého (tedy aspoň já :D). Moc se mi i líbí obálka knihy. Stále mne nutí kniha se v mysli vracet do příběhu, fakt se vám zažere do mysli.

01.06.2023 5 z 5

Kontroverzní princezna Kontroverzní princezna Jodi Ellen Malpas

(SPOILER) Druhá kniha od autorky. Čtivé, návykové. Sice začátek mi přišel zdlouhavý v tom smyslu, že stále bojovaly dvě strany. Na druhou stranu hodně rychlý spád ve vztahu, a úplně nejbrutálnější zápletka a denní a snad všechno možné byly poslední kapitoly, kdy u toho sedíte a okusujete si nehty. Fajn pohled jak můžou kolikrát tradice působit problémy a úplně by nebylo fajn v 21. Století, aby to stále takto pokračovalo.

25.05.2023 5 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

(SPOILER) Od prvního momentu si mně absolutně získala! Až do posledních řádků jsem byla napjatá jak to dopadne s hlavními postavami. Líbí se mi náhled do děje v nakladatelství, jak i tam jsou různé intriky a boje. Habibi, přezdívka zní jak nějaký medvídek, ale toto opravdu nebyl medvídek :D, který se pohybuje kolem drog, prostituce, alkohol a podsvětí. Pestrý slovník, mnoho peprných momentů a vtípků, kousavý humor, skvělá kombinace. A velkým překvapením pro mně byla Cassie, jak byla její postava postavená, co si prožila a jaké to mělo důsledky. Opravdu skvělá zápletka. Neodolám, vložím jeden úryvek z knihy:

" ,,Vidíte toho potetovaného chlapíka v bazénu?" Číšník překvapeně zamrkal a pohlédl na Harryho, který na nás pohlížel. Na mou otázku mlčky přikývl. ,,Tak toho si dám jako dezert. Mám speciální dietu, víte?" Zazubila jsem se na něj a chvíli poté jsem se hlasitě rozesmála jeho reakci. ,,T-tak v p-pořádku, kdybyste něco potřebovala..." ani nedopověděl a celý červený odešel k baru na opačném konci."

19.05.2023 5 z 5

Srážka Srážka Alexander Stainforth (p)

(SPOILER) Teda až díky této knize jsem si uvědomila, že je to český autor. MM romance mám moc ráda, je to dost "ojedinělé" zboží :D Boss a Alfa Boss od autora se mi rozhodně líbil víc, tady mi něco nesedlo. Trošku předvídatelný děj, že ten kdo ho srazí, pak dorazí na složení kuchyně a vše se bude dít kolem něj a i to, že to ukončil kvůli bezpečí/vydírání - já spíš čekala tu nakladatelku, takže toto mně překvapilo. Překvapila mně i rychlost, jak si našli cestu k sobě. Knížka je taková jednohubka na večer.

12.05.2023 4 z 5

Sladká nevědomost Sladká nevědomost Danielle Lori

Skvělý, moje gusto! Drsný mafián, don a holka romantička. Napětí, drama, drsná erotika, zamotané zápletky. Jen mně trošku mrzelo, že nebylo víc částí za Nica. Toto dílo si klidně někdy zopakuji ;)

10.05.2023 5 z 5

Maddox Maddox Melanie Moreland

(SPOILER) Opět skvělý díl, trošku předvídatelný, ale jak je to psané, tak mi to nevadilo. Styl Maddoga se mi fakt líbil, upjatý účetní, ale za zavřenými dveřmi WAU. Už na začátku jsem si říkala co bude tady "za průšvih", bylo fajn, že to tentokrát schytal mužský. Prolínání s předchozími postavami a nenápadné sdělování, kam se posunuli miluji. Konec jsem fakt předpokládala, bylo to poznat na hony daleko, že se z toho stane svatební boom a baby boom na druhou :D

09.04.2023 4 z 5

Přiznání Přiznání Kristen Callihan

Poslední knihu serie jsem si velmi užila. Napětí, vtip, určité trapasy. Jediné co bych vytkla, ale to se objevuje ve všech jejích knihách je, že 4/5 knihy má určitý spád a najednou během 1/5 se vše vyřeší rychlostí blesku. Určitě by si kniha zasloužila rozepsání této části.

14.03.2023 5 z 5

Poslední tanec Poslední tanec Nicole Böhm

(SPOILER) Tak tady jsem byla zvědavá, jak celý příběh bude zpracovaný. Námět pro mně nový. Opravdu jsem si lámala hlavu, jak by to mohlo reálně fungovat. Jak se holka zamiluje do kluka z ulice. Vážně netuším jak tyto sféry fungují a o to víc mně zajímalo jak to bude zpracované. Když se příběh točí kolem školy (ikdyž umělecká, ale škola), tak jsem si kladla otázku co Jaz a nějaké základní vzdělání? škoda, že to neproběhlo v nějakém dialogu. Líbila se mi jeho hrdost, a na čem trval, aby ho "nesemlela ulice". Gillian ta zase "zápasila" s bolavou minulostí a bylo fajn, že právě to ji u závěru pomohlo.
Co mně na knize fakt mrzí je konec, moc rychle posunuté a najednou vše "vyřešené". Na to, jak se dočtu jak se s tím jednotlivě popasovaly, co musely ještě vyřešit atd atd. Bylo tam hodně otázek po kterých jsem toužila mít vysvětlené a co nakonec nepřišlo.

09.06.2024 4 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

PROČ? tatínek a maminka??! bože to brutálně sráží kvalitu knihy. A je to fakt blbým překladem a nebo je to tak i v originále??? dospělý mluví o otci v negativním směru a s oslovením tatínek???? jinak klasický zápletka, bohatý krasavec a chudá ctižádostivá studentka. První třetina mi přišla o ničem, až pak příběh začal mít zajímavé dění.

18.05.2024 3 z 5

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Tento díl se mi líbil nejvíc. Ten věkový konflikt, vyzrálost jedince vůči svým vrstevníkům. Morální dilema vůči mladé dívce. Otočená role kdo se o koho stará a "forma" výchovy. Opravdu zajímavý koktejl ala povedený. Příjemná oddechovka na víkendové nenáročné čtení.

21.03.2024 3 z 5

Poslední svobodný miliardář Poslední svobodný miliardář Pippa Grant

Tak tohle byla sranda :D ten pes byl dokonalý. První stránky mi přišly takový nijaký, ale hned vzápětí se rozjela taková super komedie. Obálka mi úplně nesedí, spíš bych brala zralejšího modela :D byly momenty co časové děje na mne hodně skákaly, ale v celkovém náhledu je to velmi povedená sranda.

26.01.2024

Hrátky v zákulisí Hrátky v zákulisí Olivia Cunning

Množství sexu mi v knize až vadilo, opravdu snad 2/3 je sex. Některé scény byly fakt výborný, že máte pocit že se z toho zblatníte. Jednoduchý příběh, trochu temná minulost co si musela hlavní postava vytrpět a bojuje se stínem.

11.01.2024 4 z 5

Princ Princ Devney Perry

Tento díl mi přišel zajímavější než předchozí. Tím jak Luke co by policajt bojoval s vnitřním nastavením, co je čistě správné a co ne, co je šedé atd. Opět téma domácího násilí a větší podíl kolem motorkářského gangů než v třetím díle. Skvělý děj, postavy a zápletky.

23.11.2023 5 z 5

Princezna Princezna Devney Perry

Tentokrát se kniha trošku dál posune od motorkářského světa, příběh zlomené dívky a muže. Opět lákavě vyobrazeno, děj, postavy, zápletky, vše vás pohltí. Temné prostředí je jen naznačeno a uvádí nás do problematiky domácího násilí.

23.11.2023 5 z 5

Král Král Devney Perry

Skvělý příběh, na začátku absolutně neslučitelné povahy hlavních postav. Nastíněné prostředí motorkářských gangů a pravda ze strany novinařiny. Takže až tak dark bych to nehodnotila. 4,5 * jediné velké mínus bylo, že hlavní detektivní zápletka je vyřešená až ve druhém díle, kdy vám vše zapadne tam kde má. A pravý vrah matky Genevie vás dostane! Ale až v druhém díle.

15.11.2023 5 z 5

Léto porušených pravidel Léto porušených pravidel K.L. Walther

Kniha velmi dobře literárně napsaná, barvité okolí, děj i postavy. Opravdu letní pohoda, ale něco mi tam chybělo. Závěr mi přišel takový nudný. Dá se říct, příběh o první lásce, žádné extra drama. Kdybych knihu neposlouchala, tak bych ji asi odložila, ale! jako kulisa byla velmi dobrá.

29.10.2023 3 z 5

Bouřlivák Bouřlivák Samantha Towle

(SPOILER) Od autorky je toto poslední série co jsem četla. Asi nejslabší. Celá kniha z jejího pohledu a na závěr kapitola od něj, škoda, mám ráda když se to prolíná. Ale začátek byl velmi vtipný, to mne bavilo. Byla jsem zvědavá jak zpracuje téma, kdy je jeden ve vztahu s někým jiným ... To mohlo být více rozepsáno. Střed knihy byl docela nudný, přišlo mi že se mění jen lokace ale jinak stále to stejné. A slovník co se týká sexu si zasloužil obohatit, číst stále dokola 'mužství' mne fakt ubíjelo. Co jsem ocenila tak hned vysvětlené poznámky ať k písničkám nebo jiným věcem. Konec knihy byl emočně náročný, škoda že to nebyl i střed trochu jinak zpracovaný. Na závěr fakt průměr, a trocha vítací k pobavení.

'Měla jsem trochu jiný život než ostatní děti. Když je rodiče učili zpívat Ovčáky čtveráky, mě táta
učil Satisfaction2 od Rolling Stones.'

23.10.2023 3 z 5

Trable Trable Samantha Towle

Opět silné téma, především na zamyšlení problematiky domácího násilí a jak následně dané osoby se s tím vypořádají. Sice některé pasáže mi přišli, že se opakovalo a nebo příběh neposouval, ale v celkovým sledu to byla milá oddechovka. Potěšilo mně, že konstrukce příběhu nebyla stejná jako u Rivira Wilda, ale jiná. Ideální knížka na studený víkend.

18.10.2023 4 z 5

Vládci chaosu Vládci chaosu Amo Jones

U nás poslední kniha Amo, uf!! vážně ona si umí pohrát s vaší myslí. Celá druhá serie co jsem četla, fakt hodně dark ... žádné sladké jednoduché zápletky, nebo děje, ale tvrdé intriky, tajemství, krev, drogy, sex ...

tady se vracíte a přemýšlíte - cožeto???- Vládci chaosu opravdu odpovídají i chaosu, ale tento styl tak nějak k autorce patří a je to nekolikátá kniha. Hlavně miluji ty zápletky a zvraty.

Pouštím se do poslední serie v CZ, ale udělala jsem jednu chybu, koukla na názvy sérii v originále, sakra já asi začnu číst v ENG

01.10.2023 5 z 5