Poslední tanec přehled

Poslední tanec
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532285/bmid_posledni-tanec-66150f2c57495.jpg 4 26 26

Poslední... série

< 2. díl

Emotivní příběh o lásce a tanci z elektrizujícího New Yorku. Gillian vždy toužila po jediném: stát se tanečnicí. Nyní však zastupuje svého nemocného otce na pozici ředitelky proslulé New York Music & Stage Academy. Zdá se, že její život je naplánovaný a není v něm místo pro velké sny. Jednoho dne jí však cestu zkříží Jaz, mladý pouliční tanečník bez prostředků, ale s neuvěřitelným talentem – a ona si uvědomí, že nikdy není pozdě bojovat za své sny.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

One last dance , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poslední tanec. Přihlašte se a napište ho.

TerryDee
27.06.2024 4 z 5

Příběh pojednává o tanci, ale také o nových šancích a snech. A ze není nikdy pozdě bojovat za to, co má člověk rád.

"Nedopusť, aby cokoliv vstoupilo mezi tebe a tvou vášeň. A už vůbec ne bolest. Nepustí tě, dokud se s ní nevypořádáš. Neutíkej před ní."

Gillian vždy toužila stát se tanečnicí. Ale život jí dal do cesty mnohé nástrahy a kopance. Vše to korunovalo, když její otec onemocněl a ona musela nastoupit na pozici ředitelky proslulé newyorkské umělecké školy. Její život jakoby šel stranou a veškerou svou energii věnovala škole.

Jednoho dne jí však cestu zkříží Jaz, mladý pouliční tanečník bez prostředků, ale s neuvěřitelným talentem. A i když mu život neustlal na růžích, tak ho to nezlomilo, a že nepodlehl žádným nástrahám. Zkrátka to byl dobrák se srdcem na dlani.

A i když oba dva pochází z odlišných světů, mají něco společného. A tím je právě tanec. Skrze tanec se oboum začal pozvolna měnit život.

"Tanči srdcem, děvenko. Tenhle svět tu je pro tebe. Stačí vstoupit a nechat se vést."

Pokud máte rádi slowburn romance, tak tohle je příběh pro vás. Jakože je to hodně slow. O tom žádná. A autorka dokázala zajímavým a poutavým způsobem vylíčit nelehký život na ulici.

"Kam ses v myšlenkách zatoulala?"
"Všude a nikde."

Hodnocení: 4/ 5

Za poskytnutí e-knihy k recenzi děkuji @endlessbibliophile z @humbook a @humbookblogeri #spoluprace #humbookblogeri

Knihajeradost
22.06.2024 4 z 5

(SPOILER) E-knihu jsem dostala v rámci #spoluprace s #humbookblogeri a velmi pěkně za ni děkuji @humbook

Gillian zastupovala svého otce na pozici ředitelky umělecké školy. V práci měla hodně starostí a trápila se tím.

Jaz vyrůstal na ulici. Živil se pouličním tancem. Byl strašně moc hodný a měl můj velký obdiv.

On tancem žil, ona ho v sobě pohřbila. Před čím Gillian utíká? Dokáže se vyrovnat s tím, co se jí, v minulosti, stalo?
Ona má všechno, přesto není se svým životem spokojená. On nemá nic a svůj život miluje. Jejich světy jsou úplně rozdílné. Jak společně zvládnou své odlišné životy? Půjde to vůbec?

Miluji tanec, miluji New York a já prostě věděla, že mi tahle kniha sedne. Byl to moc krásný příběh, nad kterým jsem uronila i pár slz. Gillian mi bylo neskutečně líto. Líbilo se mi, že i přes všechna ta trápení stála pevně na zemi.

Byla to příjemná změna a odpočinutí od těch mých mafiánských bad boyů, ale jsem trochu zklamaná.

POZOR SPOJLER! Hodně by se mi líbilo, kdyby Jaz pomohl Gillian o něco více s vyrovnáváním se se svou minulostí. Měli by více společných tanečních chvil a pomohl by jí tak vyměnit své staré vzpomínky za nové. Bylo by to pak možná i více romantičtější a hlavně dojemnější. KONEC SPOJLERU.

Začátek příběhu mi přišel dost zdlouhavý a konec byl zase moc rychlý, ale i tak jsem si to celé neskutečně užila.

havrmoni
18.06.2024 5 z 5

Jelikož tenhle díl vyšel za hooodně dlouhou dobu, tak jsem samozřejmě přečetla znova první díl a pak teprve tento. Musím říci, že se mi tahle série zamlouvá a líbí čím dál víc. Mám ráda muziku, takže téma zpěv a tanec mě baví. Do toho vztahy, ať už romantické nebo vztah otec- dcera, kamarádské. Láska k člověku, k tanci. To vše tam najdete a já už se strašně těším na Ethana. Jen doufám, že ne až za rok.
A taky doufám, že bude nějaký díl o Bradleym, líbí se mi a tady mi ho bylo docela líto.

Ignis fatuus, Host a další knižní novinky (23. týden)

02.06.2024

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Poslední tanec v seznamech

v Právě čtených2x