Military Military komentáře u knih

Historie trestu smrti Historie trestu smrti Martin Monestier

Naši dnešní zločinci si mohou gratulovat.

25.05.2014 5 z 5

Poslední jednorožec Poslední jednorožec Peter S. Beagle (p)

Jedna z nejkrásnějších knih mého dětství. Ideální kniha pro nás nepoučitelné a věčné snílky.

Kuchařská kniha  Labužník Kuchařská kniha Labužník Elek Magyar

Mám ji po svojí babičce. Kuchařka s poctivými recepty. Na úpravu masa bezkonkurenční.

25.05.2014 5 z 5

Jídlo jako jed, jídlo jako lék Jídlo jako jed, jídlo jako lék kolektiv autorů

Tři hvězdičky za přehledné tabulky vitaminů, minerálů, stopových prvků a působení na organismus při přebytku, ale i při nedostatku. Jinak (kvůli staršímu roku vydání) obsahuje již, ve spoustě případů, zastaralé informace.

25.05.2014 3 z 5

Simonův kocour - chlupatý postrach okolí Simonův kocour - chlupatý postrach okolí Simon Tofield

Jako bych se občas dívala na svého 6-i letého kocoura. :-)

Malý atlas obvazových technik Malý atlas obvazových technik Jiří Páral

Po přečtení budete umět správně obvázat snad i ucho.
Vhodné jak pro lékařské obory tak pro laiky.

Zvíře Zvíře David Burnie

kniha seznamuje snad skoro se všemi rody zvířecí říše a popisuje ty nejzajímavější, popřípadě nejznámnější zástupce.

Zákeřná Ebola Zákeřná Ebola Richard Preston

Knihu jsem četla asi tak 10x a chystám se ji přečíst znova. Jen málokdy se člověk setká s tak nepříjemným a odborným tématem tak čtivě prezentovaným. A navíc bez vědeckých nepřesností.

09.05.2014 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Opravdu povinná četba pro každého.

Pravěká zvířata Pravěká zvířata Josef Beneš

Jěště dnes si pamatuji, když jsem tuto knihu jako malá dostala za odměnu po návštěvě zubaře. :-)
Bylo v ní tolik krásných obrázků a popisů tvorů, mě v té době zcela neznámých. Ve škole mi ji každý záviděl a já byla a dodnes jsem pyšná, že mám takovou nádhernou publikaci plnou nádherných ilustrací.

09.05.2014 5 z 5

Mořičvíl Mořičvíl Denny Newman (p)

Po trochu slabším začátku to byla fakt pecka.Dosyta jsem se nasmála nejen já, ale i moje maminka, která si knihu vypůjčila a často se k ní vrací když potřebuje zlepšit náladu.

09.05.2014 5 z 5

Vlčák Kazan / Barí, syn Kazanův Vlčák Kazan / Barí, syn Kazanův James Oliver Curwood

Kniha mého dětství, která mě dovedla k lásce ke psům.

Etiketa Etiketa Ladislav Špaček

Nutné minimum které by měl každý, kdo se pohybuje ve společnosti, znát.

Bulteriéři Bulteriéři Martin Říha

Ukazuje plemena bulteriérů napříč světem ve skutečném světle.Uvádí na pravou míru spoustu nepravd a polopravd kolujících v dnešní společnosti, posedlé víceméně neopodstatněnou panickou hrůzou z těchto psů.

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Už jen ze vzpomínky na tuto knihu mi stále ještě běhá mráz po zádech. Ale ani ne kvůli nastíněným hrůzám jako kvůli neuvěřitelné hloubce díla jako takového.

Výchova a výcvik psa Výchova a výcvik psa Karel Hartl

Na dannou dobu přelomové dílo od skutečného znalce.Většina dnešních,alespoň trochu kvalitních,publikací čerpá právě z tohoto díla.

Domácí zvěrolékař Domácí zvěrolékař Renata Popelářová

Tato kniha by neměla chybět v žádné knihovně majitelů chlupatých mazlů.

Lobo: Kontrakt na Boga Lobo: Kontrakt na Boga Alan Grant

Celkově trochu slabší ale 5 hvězdiček za Lobův červený kostýmek čertíka.

Lobo se zvrací! Lobo se zvrací! Alan Grant

Krční páteř rupne,když se na ni dupne!!!
Muhehehe...

Vrána Vrána James O’Barr

Dílo vychází z nejniternějších pocitů autora a díky tomu vás kompletně pohltí do své ponuré atmosféry.Pocity po dočtení poslední stránky se ani nedají popsat.Donutí to člověka přemýšlet i nad tím,jak se chová ke svým milovaným.