Lobo: Kontrakt na Boga

Lobo: Kontrakt na Boga https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/7077/bmid_lobo-kontrakt-na-boga-21D-7077.jpg 4 68 7

Lobo série

Zabil Santa Clause. Zmasakroval Velikonočního zajíčka. Vyrval páteře andělům. Zlikvidoval dokonce i svoji učitelku ze základky! Čím se dá tohle trumfnout? Ano, jediným: Kontraktem na Boga A tím se zaplétá do války Pekla a Nebes, ve které jsou všechny údery pod pás dovolené. Což je přesně to, co mu vyhovuje.

Literatura světová Komiksy

Život vyprah na vždy,
zbyly tu jen vraždy,
smrťák kosu zvednul!!
Anděl hrůzou zblednul!!
(Text písně skupiny Root vlastně Debustrol)

„Aj, Loba nasírati nebudeš! Kapišto?“

Nikdy bych neřekl, že Lobo, „jedoucí“ vesmírem na své motorce, si bude zpívat song skupiny Root. A vlastně mám i pravdu, protože tohle není text skupiny Root, jak se píše dole v komiksu, ale text skupiny Debustrol z alba "Neuropatolog" stvořen roku 1991. A song se jmenuje "Příchod zla." Tak že Lobo přichází zabít Boha, nebo Boga, jak chcete, je to úplně jedno. Zabije klidně čtyři Pepíky, nebo oba. Není čas, řešit, kdo je kdo. Rozhřešení dostane každý, dokonce i Libuše Šafránková.

Citát: Zabít! Urvat! Rozčtvrtit! Rozmlátit! A až s tím hajzelm skončíte, tak ho vykuchejte!

Na tom příběhu se mi líbí fakt, že v tom je hodně smrti, teče spousta krve, je tu kvanta hlášek a při tom je to vlastně skoro dětská pohádka. Nebe, peklo, háj. V háji děti a ty maj . . . superschopnosti. Když se však dostanou do křížku z Lobem, je jim to prd platný. Přehlížel jsem místy až jednoduchou kresbu i Lobovu zranitelnost a prostě si to užíval. Nebylo to sice lepší, než když jsem „zašil svýmu dědovi oči a vystrčil ho na dálnici“, ale kde Bůh není, tam bere Ďábel. Nebo spíše Lobo! „Vyliž si Debustrol!“

Citát: Ode dneška jsme volní! Můžeme kouřit . . . chlastat . . . cákat lachtana . . . industrializovat! Můžeme dělat, co chceme! Dneska jsme setřásli řetězy zkostnatělý náboženský tyranie!

perko
11.05.2022 4 z 5

Při čtení tohodle kousku jsem si celou dobu připadal jako kacíř. A to se mi moc líbilo.

3DD!3
02.06.2019 4 z 5

Lobo vs Bůh a Satan teda Stan. Šílená kombinace násilí, hlášek a smíchu v druhém, opraveném vydání. Grant se trefuje do konceptu náboženství a posílá kydliče do útoku na nebeské brány (zadarmiko protože se vsadil že teď za prachy zabíjet nebude) no a potažmo i na brány pekelné. Čím jsem starší, tím víc dovedu docenit tu jemnou satiru a decentní politické komentáře zašité v zábavném, dětinském vraždění.

Lenka.Vílka
31.10.2018 5 z 5

("'Cause I don't need friends who try to wrap me up in red tape, Get 'em off my back they're dead weight, In case you didn't catch my signs the first time let me tell you again." ... Beautiful Disgrace - Orgy)

("Ve jménu smrti a věčného zatracení...musím činit jen to, co se mi řekne. Nesmím:
1. Krást
11. Nosit latex
12. Tancovat
13. Pískat
14. Číst komiksy.")

Hlavně za bod 14 fuj. Ne víra, ale sekta, a fákt ujetá.

Lobo je úchylák, vůl a prasoid, kterej pro trochu krve nejde daleko. No, a když je to moc daleko, něco si vymyslí, aby to bylo blíž. Navíc to bylo děsně ujetý, což já ráda. Ale na Loba v pekle jako zlé dvojče Daredevila nikdy nezapomenu, pohled pro bohy, a budu mít noční můry ještě hodně dlouho....
Ale potřebovala jsem to jako už dlouho ne. Trochu matroše na snížení IQ a hlavy na kůlu. Mňam!

A hlavně myslete na to, že to má být sranda. Protože, kdo Loba bere vážně a nějak nad tím rozjímá, měl by zkusit jinou sérii.

gogo
23.02.2017 4 z 5

Klasický Lobo s našlapanýma hláškama a totálně ujetým námětem. Lobo se řeže s bohama a opět je to velká sranda

Covenant
01.09.2014 2 z 5

Já chápu, že Lobo má svým způsobem charisma. Ale samoúčelné zabíjení nevinných civilistů mě nějak nenadchlo. Příběh jen o tom, kterou planetu opět zničí, je sice duchaplný, ale u mě se prostě minul účinkem...i když nějaké plusy, to má a své čtenáře si jistě najde.

Military
07.05.2014 5 z 5

Celkově trochu slabší ale 5 hvězdiček za Lobův červený kostýmek čertíka.