Pravěká zvířata

Encyklopedie pravěké fauny. Naleznete zde od ryb a mloků všechna možná zvířata až po mamuta. Kresby zvířat Zdeněk Berger, autor textu RNDr. Josef Beneš. Kniha obsahuje 128 barevných rekonstrukcí vymřelých zvířat. V připojeném popisu jsou vedeny významné znaky zvířete (někdy znázorněné i perokresbou na obrazové tabuli), dále údaje o způsobu života, o velikosti, o geologickém stáří a geografickém rozšíření. v závěru popisu je stručná charakteristika objektu v anglickém jazyce. Úvodní část knížky tvoří krátký přehled vývoje obratlovců s vysvětlením odborných termínů a se schematickým zobrazením anatomického vývoje a vývojového rozrůznění obratlovců. V závěru knížky je seznam obrazových tabulí. 1. vydání. Poznámka (Databáze Národní knihovny ČR): Na rubu titulní stránky uvedeno chybné ISBN 80-04-25062-7....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71038/big_praveka-zvirata-8ca-71038.jpg 4.716

Kniha Pravěká zvířata

Military
09.05.2014

Jěště dnes si pamatuji, když jsem tuto knihu jako malá dostala za odměnu po návštěvě zubaře. :-)
Bylo v ní tolik krásných obrázků a popisů tvorů, mě v té době zcela neznámých. Ve škole mi ji každý záviděl a já byla a dodnes jsem pyšná, že mám takovou nádhernou publikaci plnou nádherných ilustrací.