Military Military komentáře u knih

Lesní noviny Lesní noviny Vitalij Valentinovič Bianki

Přiznám se,že mě tato kniha v dětství úplně minula. Ale když jsem jeden výtisk našla doma na půdě, mezi spoustou starých krásných knih, tak jsem neváhala a i ve svém věku (ani moc ani málo) jsem si ji přečetla. Je to moc krásně napsané čtení a ráda bych z ní někdy v budounu určitě předčítala i dětem.

09.02.2016 4 z 5

Rekonstrukce roubených staveb Rekonstrukce roubených staveb Jan Pešta

Na našem trhu určitě zcela vyjmečná kniha věnovaná roubeným stavbám. Na začátku knihy se čtenář seznámí s historií roubenek na našem území a popisem toho, jak tyto domy běžně vypadaly.
Dále se čtenář dozví jaké materiály a na co se používali, na co si při rekonstrukci dát pozor a co je naopak žádoucí...
Kniha je určitě vhodná jak pro majitele roubenek, kteří se chystají rekonstruovat, tak pro nadšence a zájemce o lidovou architekturu.

22.01.2016 5 z 5

Nekroskop Nekroskop Brian Lumley

Děj knihy nebyl zas až tak špatný ale absolutně mi nesedl hlavní hrdina. Knihu jsem sice dočetla, ale až do konce jsem fandila panu Dragosanimu. :)

06.12.2015 3 z 5

Čeští skeptici - Kdo jsou a co chtějí Čeští skeptici - Kdo jsou a co chtějí Věra Nosková

Knihu jsem přečetla za dva dny. Je velice čtivá. Vedle humorných ezoterických zážitků autorky (uvedeno na konci knihy) osahuje i výpis anticen Bludný balvan. Při čtení vybraných laudatií se člověk nejen zasměje ale občas i zarazí, čeho všeho jsou někteří lidé schopni pro peníze a publicitu. Dále se čtenář dozví něco o nej členech ČKS-Sisyfos a hlavně o tom, že skepse neznamená býti pesimistou.
A ještě jedno plus (alespoň pro mě): Kniha je věnována památce prof. MUDr. Jiřího Heřta, DrSc.
Doporučuji všem, koho zajímá jak funguje reálný svět.

04.09.2015 5 z 5

1000 otázek ze života zvířat 1000 otázek ze života zvířat kolektiv autorů

Pro děti a mladé čtenáře, se zájmem o zvířata a přírodu, je jako dělaná. Obsahuje krásné ilustrace a odpovědi na, občas, ne zcela všední otázky ze života zvířat.
Je docela zajímavá i pro dospělé.

03.08.2015 5 z 5

Naše příroda Naše příroda kolektiv autorů

Žijeme na vesnici a tato kniha nám již posloužila mnohokráte...Vřele doporučuji.

08.04.2015 5 z 5

Simonův kocour a nástrahy světa Simonův kocour a nástrahy světa Simon Tofield

Nevím jak vy, ale já si listuju pokaždé, když mám v práci špatný den. :-p

05.02.2015 5 z 5

Modrá a černá Modrá a černá Nikolaj Nikolajevič Panov

Dlouho jsem přemýšlela co ke knize napsat...
Je kratičká, psaná v době socialismu, přesto celkem čtivá (neobsahuje až tolik moc propagandy a ta, co tam je, není zas až tolik zřejmá).
Ale ukazuje jednu moc důležitou věc: Ne každý hrdina umírá velkolepou smrtí v první linii... Více bylo těch, co zemřeli téměř zapomenuti v temnotách odlehlých míst...

05.02.2015 4 z 5

Vzpoura v Treblince Vzpoura v Treblince Samuel Willenberg

Pro nás, co jsme četli knihu od Richarda Glazara "Treblinka-slovo jak z dětské říkanky" to byl jedinečný návrat do děje výše zmíněného díla. I když se autor této knihy nezmiňuje o panu Glazarovy, pan Glazar nám Samka podává ve svém díle.
Velmi doporučuji přečíst obě díla, informace z jedné, nezávisle na sobě, doplňují informace z druhé.
Pro milovníky tématiky je to nezapomenutelná kombinace.

26.01.2015 5 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Hluboce smekám před Panem Veneziou. Bylo jen málo přeživších a ještě méně těch, kteří dokázali podat tak šokující a přezevšechno pravdivé svědectví. Nejvíce jsem v knize ocenila autorovu naprostou upřímnost.
Pro zájemce o tuto tématiku, je kniha na prostou nutností.
Ovšem přečíst si ji a zamyslet se nad ní, by měl víceméně každý...

15.01.2015 5 z 5

Útok titánů 1 Útok titánů 1 Hadžime Isajama

Konečně se k nám dostalo, co se mangy týká, něco trochu novějšího. Překlad je sice trochu nekorektní ale i tak je to super.

17.11.2014 5 z 5

Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Richard Glazar

Kniha na mě udělala ohromný dojem.Popis místa "za životem",ač není obšírněji zmíněno vraždění v plynových komorách (autor popisuje SVÉ zážitky z třídění),je děsivé. Ač je kniha náročnější na četbu,neměl by ji vynechat nikdo se zájmem o tuto tématiku.

19.09.2014 5 z 5

Alfred Hitchcock 2 – Strašidla na dobrou noc Alfred Hitchcock 2 – Strašidla na dobrou noc Alfred Hitchcock

Jedna z nejlepších hororvých antologií u nás. Povídka Vysoká sázka mě tak uchvátila, že jsem si ji musela po dočtení přečíst hned znova.

19.08.2014 5 z 5

Chytré pohádky z městské zahrádky Chytré pohádky z městské zahrádky Eva Skořepová

Nejen pro zvídavé děti.

11.08.2014 5 z 5

Americký staffordshirský teriér - Aký skutočne je... ...aký má byť! Americký staffordshirský teriér - Aký skutočne je... ...aký má byť! Simone Beckmann

Výborná kniha pro všechny zájemce o plemeno. Popisuje pravou podstatu plemene a jeho přátelskou povahu. Doporučila bych tuto knihu i odpůrcům bulíků pro doplnění skutečných informací o plemeni.

10.08.2014 5 z 5

Ilustrované včelařství Ilustrované včelařství Yves Gustin

Nejsem včelař! Včel se bojím a med nejím.
Ale tahle kniha s krásnou ilustrací přivede k lásce a zájmu o včely i takové jako jsem já!

31.07.2014 5 z 5

Doba jedová Doba jedová Anna Strunecká

Nejen,že autorka vychází z menšinových studií ale naprosto zkresluje množství látek působících na organismus,která vědci určili jako rizikové,o působení očkování nemluvě.A takových perel je tam více.Je pravda že ve většině témat nastolených knihou by se ani čuník pořádně nevyznal ale tohle mi příjde čistě jako naprosto zbytečné plašení a blbnutí lidí.
P.S. Syndrom války v zálivu je nejspíše psychosomatického původu.
Zkuste si schválně,jen pro doplnění informací,přečíst něco na toto téma v nějakém jiném vědeckém periodiku kde nebylo pro srovnávání použito méně než 50 lidí.

24.07.2014 odpad!

Nevinné bestie Nevinné bestie Hugo van Lawick

Kniha vás donutí přemýšlet o tom,jestli jste těmto fascinujícím zvířatům náhodou trochu nekřivdily.

15.07.2014 5 z 5

Neočlověk Neočlověk Zdeněk Páv

Nevím proč,ale i když čtete poprvé,máte pocit že rozeznáváte jak minulost,tak i trochu z přítomnosti a nedaleké budoucnosti.

15.07.2014 4 z 5

Hodný pes, nemožné chování Hodný pes, nemožné chování Ranny Green

Dobrá kniha pro začínající kynology.

04.06.2014 4 z 5