Vlčák Kazan / Barí, syn Kazanův

Už po několik čtenářských generací má Curwoodův Vlčák Kazan, stejně jako jeho volné pokračování Barí, syn Kazanův, své pevné místo mezi klasickými díly dobrodružné literatury. A jak by také ne - nacházíme tu všecko, co do správné knihy tohoto žánru patří: sněhové pláně i neproniknutelné lesy dalekého kanadského severu, neporušenou panenskou přírodu s jejími zákony divočiny, napínavý děj plný nečekaných zvratů i věčný svár dobra a zla. Kazan, z poloviny pes a z poloviny vlk, si od první chvíle získá sympatie čtenáře, který pak se zatajeným dechem sleduje jeho spletitou životní dráhu, během níž střídavě nabývá vrchu jeho přirozenost vlčí, podruhé přirozenost psí......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/83_/8364/vlcak-kazan-bari-syn-kazanuv-8364.jpg 4.6172
Dobrodružné, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno · Albatros (ČR)

Kazan the Wolf Dog / Baree, Son of Kazan · 1960

Kniha Vlčák Kazan / Barí, syn Kazanův

JancaMia

Ke knize jsme se vrátila asi po dvaceti letech, Kazanovi tolik věříte a čtete jeho příběh že občas při čtení přemýšlíte o tom jaký asi dělá psí "kukuč" a jak moc je "plyšovej" na pomazlení ...

David61
25.04.2018

Tak jako mnozí jiní jsem se ke knize vrátil i v dospělosti a nic neztratila ze své dobrodružnosti ani pro čtyřicetiletého dospěláka. Až můj synek trochu povyroste, vím co mu doporučím ke čtení.

Uroborus
10.03.2018

Na odporúčanie môjho spolužiaka som si ju v detstve prečítal, príbeh ma uchvátil a teraz, takmer po štyridsiatich rokoch som si krásnym, takmer ako novým, exemplárom(2. vydanie z roku 1988, Albatros) vyzdobil moju knižnicu. Už sa na to teším!

danny_21
01.12.2017

Jedna z těch nejoblíbenějších knih dětství. Krásně popsaná dobrodružství jednoho divokého polovlka a následně i jeho šteněcího syna. Ani nepočítám, kolikrát mi prošla rukama - 85 %

jani.ruzicko
29.11.2017

Další z nejoblíbenějších knih nejen v dětství :)

Kačí137
25.01.2017

Krásná knížka, pamatuji si ji do dnes :-) Myslím, že ji doma v knihovně stále najdu.Byla to jedna z knížek, kterou jsem přečetla víc jak jedenkrát. Vůbec se ta edice Knihy odvahy Albatrosy povedla.

flanker.27
30.11.2016

Kazan a Šedka, jedna z těch připomínek dětství.

Richie1
17.08.2014

Kazan (i jeho syn Barí) patří k mým nejoblíbenějším knihám o přírodě stejně jako Volání divočiny (pes Buck) nebo Bílý tesák od Londona. Je to krásně napsaná kniha, která má tu sílu oslovit nejen děti, ale i dospělé.