Zlaté údolí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Volné pokračování románu "Lovci vlků" zavádí opět čtenáře do kanadské přírody, mezi odvážné lovce zvířat a hledače zlata. V tomto románu uskuteční mladí hrdinové první knihy plánovanou cestu za zlatem, naleznou bohaté rýžoviště zlata i tragického majitele tohoto bohatství, starého šíleného prospektora Johna Balla. Autor trilogii nedokončil, třetí dílo o tajemné jeskyni napsal polský spisovatel J. Marlicz....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62891/big_zlate-udoli-QOv-62891.jpg 4.644
Série:

Lovci vlků 2.


Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné

Vydáno: , Českomoravské podniky tiskařské a vydavatelské
Originální název:

Gold hunters, 1909


více info...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Zlaté údolí

Lmslaver
26.07.2021

Volné pokračování Lovců vlků. Nepřátelští indiáni kmene Woongů unesou mladou indiánku Minnetaki. Bratr Wabi, přítel Rod a starý indiánský stopař Mukoki vyrážejí do divočiny za její záchranou. Romantické dobrodružství z kanadského severu, o trochu napínavější než první díl. Příjemná, odpočinková kniha, kterou jsem četl několikrát.

Luigi1
27.04.2021

Toto se dá číst i po tolika létech.


Marek82
01.04.2021

Pokračovanie Lovcov vlkov sa podarilo. Stále je to kniha pre mladšie publikum, kde netreba čakať nečakané zvraty, či nebodaj ohrozenie života niektorej z hlavných postáv, ale v príbehu sa nachádza niekoľko okamihov, kde si čitateľ nemusí byť istý, ako to dopadne. Oproti prvému dielu je zápletka naznačená od začiatku a príbeh graduje k záveru. V knihe sú odkazy na prvý diel, nie je nevyhnutné mať ho prečítaný, ale ide o sériu, takže som počúval oba diely. Zvukovo už tradične na vysokej úrovni. Oproti prvému dielu menej zvukových predelov, ale nechýbajú stále zvuky zvierat, či výstrelov. Deťom sa kniha bude veľmi páčiť, je to príbeh o priateľstve, dobrých skutkoch a prírode. Nevýhodou je, že tretí diel Tajomná jaskyňa nie je spracovaný ako audiokniha, navyše sériu dokončil iný autor, čiže za mňa ostáva koniec série otvorený a rád sa k nej po čase vrátim, keď vyjde audioverzia Tajomnej jaskyne.

paulitoo
24.11.2019

výborný dobrodružný román, jako ostatně takřka vše od Curwooda, děj je pokračováním Lovce vlků.

Nočnípták
04.11.2018

Nějak narůstá moje hromádka knížek, které připravuji vnučce a vnukovi. Vždycky nějakou knihu vyndám z knihovny a než si pro ni přijdou už přidávám další. A taky ji hned přečtu. Ta nespoutanost a krása, která mě obklopí při čtení Curwoodových knih. Kluk ještě nedočetl Lovce vlků, já už mám přečteno Zlaté údolí. A už na mne čeká Tajemná jeskyně. No, jsem zvědavá - kdysi se mi líbila, viděna dětskýma očima. Teď si říkám, že dopisování pokračování jiným autorem většinou za moc nestojí.

Elulilinka1
11.06.2018

Fakt super kniha...

TaLu
07.05.2017

Knihu jsem přečetla po mnoha letech díky čtenářské výzvě. Vzpomněla jsem si na ní hned, jak jsem přemýšlela o knize, starší než jsem já.
Stačil první odstavec knihy a kolem mne byla totožná atmosféra dobrodružství v přírodě - stejná jako kdysi, kdy tyto knihy formovaly moje sny.
Teď po letech vím, že vedle saní zřejmě už nepoběžím, ale který současný osmnáctiletý chlapec by dokázal to, co hlavní hrdinové.
Přečetla jsem jedním dechem a ještě se díky tomu vrátila do doby, kdy jsem slova tohoto autora hltala. S časem ta slova jen zrají, když nepočítám nějakou tu tiskařskou chybu.
Mohu vřele doporučit, snad s výjimkou ochránců zvířat, přece jen je tato kniha především o lovu a boji s drsnou přírodou.
Oba díly jsou krásné, tato kniha navazuje na knihu Lovci vlků.

Owain
10.06.2015

Nádhera.

1