Král šedých medvědů

Vzrušující příběh osiřelého medvídka Muskvy, který se připojí k velkému kamarádovi grizzlymu Thorovi. Zkušený lovec Jimmy Langdon se vydává na lov grizzlyů. Má s sebou smečku psů, kteří dokážou přímo před lovcovu pušku doštvat divokou zvěř mnohonásobně větší a hbitější, než jsou oni sami. Jimmy Langdon je rozhodnut dostat toho nejsilnějšího grizzlyho. Čím větší a barevnější medvědí kožešina, tím většího obdivu se doma dočká… V průběhu pronásledování hrozivého girzzlyho a jeho malého medvědího kamaráda se ale Jimmyho pohled mění. Stane se svědkem oddaného přátelství osiřelého medvíděte a obrovitého medvědího samotáře – svědkem jejich boje o přežití. Divočina severní Britské Kolumbie má své kouzlo a svá pravidla. A Jimmy Langdon si přírody kolem sebe začne víc všímat. Nechá ji hovořit, naslouchá. A pak vypráví o tom, jak se stal šťastným člověkem. Na motivy této knihy natočil francouzský režisér Jean-Jacques Annaud film Medvědi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65446/big_kral-sedych-medvedu-65446.jpg 4.5135
Literatura světová, Dobrodružné, Příroda, zvířata

Vydáno: , Mladá fronta

The Grizzly King, 1916

Kniha Král šedých medvědů

Josh

S láskou a romantikou v duši napsaný příběh, který stejně tak osloví duši a srdce čtenáře. Každá věta pohladí, rozbuší srdce, otevře oči, nejen do přírody, a když se zrovna bojíte pak doufáte, že to dobře dopadne…. až do poslední věty. Nádhera!

Jsou zde také info ke zvířatům, které nemusíte znát, a to včetně údajů, jež by se na kg i km z anglických mír těžko přepočítávaly. Toto poslední vydání z r.2021 má grafiku jako živou. Mne jen mrzí, že už se maminky nemohu zeptat, proč tu knihu neznám, když ji mám ve vydání z r.1983 s lehce jiným názvem doma v knihovně. Film znám a teď už i knihu.... Díky JOC:-)

KatyM.

Jedním slovem nádherná kniha, nejen pro děti. Doporučuji.

p.stranska

Díky čtenářské výzvě jsem si zavzpomínala na krásné chvíle v dětství strávené nad Kazanem, Barím a Kočovníky severu. Jakto, že jsem tenkrát neobjevila také tuhle nádhernou knížku? Kraťoučký příběh, kterému ale nechybí nic z Curwoodových delších děl. Divoká příroda, napětí, dojetí, poučení, perfektní zpracování charakterů jak lidí, tak zvířat. Doporučuji všem.

MedvidekS
29.12.2021

Miluju medvědy, takže pro mě balzám na duši. Na konec roku jsem si nemohla vybrat milejší oddechovou knížku :-)

pajaroh
27.09.2021

Krásný příběh, který jsem jako dítě sledovala s otevřenou pusou na velkém plátně v kině (Medvědi) a nedávno jsem našla útlou knížečku v knihobudce.
Shakespeare to není, ale asi mi teď literatura o přírodě sedí nejvíce.

SammSamm
27.08.2021

Knihu jsem tedy nečetla, ale film znám už 30let :-)

kuruteku
12.08.2021

Správná letní četba - na den, dva, příroda, dobrodružství v lehké dávce. Méně přírodovědné než Seton, méně dobrodružné, než kovbojky, ale potěší.

danny_21
03.06.2021

Další hezký příběh možná nejlepšího autora knih o divočině, který umí poutavě přiblížit život, běžné i nestandratní situace u svých zvířecích hrdinů. Tentokrát jsou jimi medvědové - obrovský grizzly Thor a osiřelý baribal Muskva, které osud spojí na společnou cestu do které jim vstoupí nejobávanější nepřítel - člověk lovec, který naštěstí pro chundelaté reky projde prozřením a pochopí, že je lepší nechat žít. Kdo chce, může slupnout neméně dobrý Annaudův film Medvědi, tohle se neomrzí - 85 %

Knihy džunglí
Knihy džunglí