MiLiška MiLiška komentáře u knih

Warren Trinásty a šepkajúci les Warren Trinásty a šepkajúci les Tania del Rio

1. díl Warrena jsem přečetla před čtyřmi lety a ohodnotila jej dvěma hvězdičkami. Přesto jsem si zakoupila 2. díl. Ten jsem dočetla nyní. A určitě si koupím i 3. díl, protože i když knihy nehodnotím plným počtem hvězdiček, něco na nich je. Jsou zajímavé především po výtvarné stránce... A děkuji nakladatelství Paseka, že umí vydat knihu bez chyb a překlepů!!!

28.01.2021

Neuvěřitelné září - Tajný deník Tomáše S. Neuvěřitelné září - Tajný deník Tomáše S. Petra Braunová

Kdyby kniha nebyla o tom, jak se desetiletý chlapec setká s mimozemšťany, byla by to celkem hezká kniha o chlapci, který má mladší sestru, je zamilovaný do spolužačky a nejde mu to ve škole. Nejvíc mě kniha bavila, když ve svém vyprávění odbíhal od tématu... Za konec odebírám jednu hvězdičku.

16.01.2021 2 z 5

Sundej mi měsíc Sundej mi měsíc Gregory Hughes

Sundej mi měsíc, další z mnoha knih, které jsem si před lety koupila a odložila. Včera jsem ji dočetla a i když slza na konci nakonec neukápla, jsem moc ráda, že jsem si knihu koupila. Krásný příběh, dojemný a vtipný, jak už tu bylo napsáno.

31.12.2020 5 z 5

Je Miška myška? Je Miška myška? Taťjana Lehenová

První část, kdy si maminka a posléze i tatínek povídali s Myškou v bříšku, mě moc nebavila. Druhá část, kdy se vyprávění ujala malá Miška, se mi naopak líbila moc. Celá kniha je napsaná "hezkou češtinou", takže ji ocení víc dospělí. Ilustrace jsou skvělé.

23.10.2020 4 z 5

Mizící hmyzíci Mizící hmyzíci Daniela Krolupperová

Několikrát jsem tuto knihu držela v ruce a zase ji odložila. Pohádky totiž moc nečtu. Tuhle jsem dočetla dnes v noci a přiznávám, že mě bavila od první strany. Jazyk a styl, kterým paní Krolupperová píše, se mi líbí. A ilustrace paní Chupíkové? Ty si zaslouží vlastních pět hvězdiček! Obešla bych se bez otázek na konci každé kapitoly, byly zbytečně moc jednoduché a v podstatě se jen opakovaly. Další dvě knihy této autorské dvojice už mám, teď si však dám od pohádek pauzu.

09.09.2020 5 z 5

Máme kostru ve skříni Máme kostru ve skříni Jana Štroblová

Antologie je skutečně jedinečná, a to po výtvarné stránce. Za výběr básní strhávám jednu hvězdičku. Jsem ráda, že jsem ji v tom knihkupectví objevila.

25.08.2020 4 z 5

Neříkejte mi Izmael Neříkejte mi Izmael Michael Gerard Bauer

Knihu jsem si koupila v době, kdy jsem pro děti chystala literární cestopis, jenže jsem se nezačetla. Teď jsem to zkusila znovu, vždyť tu má tolik pochvalných komentářů... Špatná není, za přečtení rozhodně stojí. Nejvíc mě bavila po příchodu Jamese Scobieho. A pak konec, i když za mě mohl být o jednu kapitolu kratší. Jako "povinnou" četbu pro 2. stupeň bych ji určitě uvítala.

27.04.2020 4 z 5

Školní roky Školní roky Jamie Thomson

Jak už tu bylo napsáno, začátek vtipný (i když nevím, jestli i pro děti), pak dlouho dlouho celkem nuda, která se ale dala přečkat, no a poslední kapitoly napětí, kniha nešla odložit... Konec se mi líbil, takže až se znovu otevřou knihovny, půjdu si pro 2. díl. Čtvrtá hvězdička za ilustrace.

21.04.2020 4 z 5

Inkoustové srdce Inkoustové srdce Cornelia Funke

Nevím, co mě vedlo ke koupi této knihy, ale vím, že přečtení jsem odkládala dost dlouho. Myslela jsem, že mě nebude "bavit"... Ale bavila mě. Díky Elinor. Kdo mě však nebavil, byl Prašprst. To už se mi víc zamlouval Basta.

29.05.2024

Zpívají psíci při měsíci Zpívají psíci při měsíci Václav Cafourek

Knihu jsem nedávno objevila v Levných knihách - poslední kus. A protože mám doma malou zpěvanku, která miluje pejsky (a kočičky), knihu jsem zakoupila. Líbila se moc, teď jen sehnat někoho, kdo nám ty psí písničky přehraje...

06.05.2024 4 z 5

Malý čmelák Lojzík Malý čmelák Lojzík Britta Sabbagová

Knihu jsem si pořídila v Levných knihách; zaujala mě svými nádhernými ilustracemi. Dnes jsme jí s malou dočetly, moc se nám oběma líbila. (Za málo peněz hodně muziky!)

03.01.2024 5 z 5

Lenoši a rváči z Kloboukova Lenoši a rváči z Kloboukova Hana Doskočilová

Tuhle knihu jsem si donesla z knihobudky, knihy Hany Doskočilové mám totiž ráda. Kdyź jsem zjistila, že pojednává o kamarádství dvou chlapců, z nichž jeden je Rom, moc se mi do ní nechtělo, ale nakonec jsem knihu v rámci Čtenářské výzvy otevřela a musím napsat, že tak nízké hodnocení a tak málo čtenářů si vůbec nezaslouží! Je napsaná citlivě, srozumitelně, jednoduše a pravdivě!

16.08.2022 5 z 5

Nick & Dusty - Detektivní kancelář Nick & Dusty - Detektivní kancelář Robert D. Martin

Zakoupeno v Levných knihách... Super knížka, zasloužila by si větší pozornost! (Moji téměř čtyřletou dceru okouzlily její ilustrace, podle obrázků si nechala vyprávět příběh, zapamatovala si většinu postav a pak vášnivě převyprávěla manželovi, tedy tatínkovi...)

26.03.2022 5 z 5

Zhubni a nezblbni! (Super deník pro náctileté s recepty k sežrání) Zhubni a nezblbni! (Super deník pro náctileté s recepty k sežrání) Oldřiška Ciprová

Knihu jsem nedávno objevila v Levných knihách, dívala jsem se po něčem s pruhovanou obálkou (kdo plní letošní čtenářskou výzvu, ví, o čem píšu). Kniha mě zaujala a jsem ráda, že i přes nízké hodnocení zde jsem si ji koupila. Výtku mám k receptům, protože jsem kuchařka, která u plotny stojí hodiny, a taky mě hned na začátku zarazilo, že dvanáctiletá Kája chodí do osmé třídy... Mé tříleté dceři se kniha taky líbí, pochopila, že prázdné stránky na konci knihy jsou určené pro vlastní zápisky (což jsem však rezolutně zamítla).

27.07.2021 4 z 5

Chramst Chramst Carl Hiaasen

Kniha, jejíž hlavní hrdina pracuje se zvířaty... Další čtenářská výzva pro tento rok splněna. Dlouho jsem přemýšlela, po jaké knize sáhnout, až jsem si vzpomněla, že tuto mám doma, už jsem ji četla a moc se mi líbila! Proč tedy jen tři hvězdičky? Protože mě tentokrát už tolik "nebavila". (A rozhodně to nebylo proto, že jsem ji už jednou četla, děj jsem si totiž nepamatovala...)

25.07.2021 3 z 5

Antonín Dvořák Antonín Dvořák Renáta Fučíková

Jak to jen napsat... Přestože ilustrace Renáty Fučíkové nepatří mezi mé nejoblíbenější, přesto si její knihy kupuji a čtu je. Jsou totiž úžasné! Při čtení této knihy jsem měla chuť poslechnout si postupně všechny zmiňované skladby, bohužel mám v tomto směru co dohánět! Knihu jsem si spolu s několika dalšími zakoupila nedávno v Levných knihách, snad se tak dostanou k co největšímu počtu čtenářů! Tato autorka i osobnosti, o kterých píše, si to rozhodně zaslouží!

15.07.2021 5 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Mám komentovat, když jsem jako jedna z mála dala jen dvě hvězdičky? Nesdílím všeobecné nadšení, knihu jsem si přečetla v rámci Čtenářské výzvy, jinak bych ji asi nedala. Ne proto, že hlavní hrdina je gay, ale proto, že mi přišla tak nějak odbytá, nepravděpodobná, místy i naivní (Nejlepší kamarádi a nesvěřují se?). Jediný pocit, který ve mně vzbudila, byla zvědavost (Kdo je Blue? Kde se toulá Nora?). Jo a taky jsem občas musela sáhnout po slovníku, abych se v tom současném světě naší mládeže zorientovala...

28.06.2021 2 z 5

Návrat Kouzelnice Návrat Kouzelnice Chris Colfer

Jak ohodnotit knihu, jejíž děj má velký potenciál, ten je však potlačen poněkud naivním zpracováním? Chris Colfer má nepochybně spoustu skvělých nápadů, neotřeolé a překvapivé záplatky v ději jsou však vyřešeny rychle, povrchně... Někdy méně znamená více... Do dalšího dílu se hned tak nepustím. Počkám, až se opět otevřou knihovny.

03.03.2021 2 z 5

Zámek v oblacích Zámek v oblacích Kerstin Gier

Mé první setkání s touto autorkou, opět jsem dala na vysoké hodnocení zde na DK... Dlouho jsem se při čtení bavila, milá, vtipná oddechovka. Za konec jsem strhla pátou hvězdičku, v okamžiku, kdy se kniha proměnila z dívčího románku na detektivku, už jsem se tolik nebavila. A bohužel ani tato kniha se nevyhnula překlepům, za což ovšem autorka nemůže.

23.01.2021 4 z 5

Ať žijí duchové! Ať žijí duchové! Pavel Sýkora

Poprvé jsem knihu objevila před lety v knihovně, no nakonec jsem si ji nepůjčila, i když jsem si ji chtěla přečíst (možná jsem jediná, ale mně se líbily i ty ilustrace). Nedávno jsem ji zahlédla v knihobudce, a i když to nedělám, nosit knihy z ulice domů, vzala jsem si ji. A teď jsem ji dočetla. Napřed jsem si však přečetla zdejší komentáře, dělám to tak u každé knihy. A připravila jsem se na "nejhorší". Díky jazyku, kterým je kniha napsaná, mě bavila (Slunce se už hodně naklonilo za les a začalo se pomalu soumračit.), jen ke konci už mi přišla trochu zdlouhavá. Se stejnojmenným filmem, který mám moc ráda, má skutečně společný jen název, jména některých postav a to, že rytíř Mikuláš Medvěd z Brtníka francovku na revma vypije. Že je "socialistická", to mi nevadilo, sem tam soudruh, MNV nebo VB. Ale že byl Jouza a duch Hvízdo alkoholik, to mě poněkud zarazilo. Protože o alkoholu, o jeho požívání a o střízlivění toho bylo v knize napsáno dost. Pro dnešní děti kniha není, ale to vůbec nevadí, ocení ji milovníci českého jazyka, nejlépe se štamprličkou višňovky.

22.12.2020 4 z 5