Mili91 Mili91 komentáře u knih

Misery Misery Stephen King

King ve své nejryzejší podobě. Nelítostný, cynický a neskutečně brutální. Ano, kniha je o dost brutálnější než známý film. Nepříjemný pocit uvěznění na opuštěném místě kdesi v horách šílenou zdravotnicí je téměř hmatatelný a nedá vám vydechout až do samého konce. Potěší i pomrknutí na fanoušky jiného Kingova díla a to Osvícení. :) Celou dobu jsem měl pocit, že Stephen do příběhu zapracoval i své zkušenosti s léčbou po nehodě, ze které se dostával. Jakoby do Paula vložil i trochu ze sebe samého. Jen si nemyslím, že se o něj během rekonvalescence starala šílená ošetřovatelka, jako byla Annie. Škoda jen, že český překlad trpěl spostou překlepů. Jinak super. :)

24.02.2024 4 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

King bez nadpřirozena?? Vůbec nevadí. Jeden z nejlepších krimi thrillerů co jsem četl.

08.07.2018 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Jako jo. Čte se to dobře. Děj odplývá a vzhledem k délce kapitol máte brzy dočteno, ale ve výsledku co z toho? Obraz dystopické společnosti, která se kvůli údajnému viru zvířat přeorijentuje na kanibalismus, nepůsobí příliš věrohodně. Hrstka normálních lidí na planetě v důsledku téhle změny spáchá sebevraždu a nebo se zblázní. Nakonec zůstanou jen sadisti a maniaci. Kniha snad neobsahovala ani jedinou kladnou postavu, ke které by čtenář přilnul. Ani k tomu hlavnímu hrdinovi ne. Už jen proto, čeho se dopustí na samém závěru knihy... Nevím. Celé to na mně působilo, jako že je autorka zapřísáhlá vegetariánka a tady chce ukázat ostatním masožroutům, jak hrozně špatně se zachází s chudáky zvířátky na jatkách. Co kdyby byli na jejich místě oni sami? Tím neříkám, že asi v něčem nemá pravdu, ale postavit na téhlé nosné myšlence tak krátký román, mi připadá jako celkem vratké rozhodnutí. Takže ne. Jednou to bohatě stačilo. Kniha putuje k dalšímu masožravci, který chce jíst více trávy. Třeba mu tahle kniha pomůže lépe překonat abstinenční příznaky po vysazení masa.

17.11.2023 2 z 5

Dům na tekutých píscích Dům na tekutých píscích Carlton Mellick III

Do téhle knihy jsem šel s jistými obavami, neboť se žánrem bizzarro fiction jsem do té doby neměl zkušenosti. Ale víte co? Zamiloval jsem se. S takhle originální, byť ujetou zápletkou jsem se ještě nesetkal. Tleskám a dávám plný počet hvězd. :)

22.07.2023 5 z 5

Magořina Magořina Carlton Mellick III

Na první pohled jen další obyčejný slasher. Ale nenechte se mýlit. Carlton si s žánry a hlavně čtenáři hraje tak, že tuctový příběh obrací naruby a vy jen koukáte, kam Vás vede. :) Plný počet bodů a více takové originality v hororové literatuře, prosím. :)

22.07.2023 5 z 5

Bizarropolis Bizarropolis * antologie

Bizarní, zábavné a místy i celkem znepokojivé. U některých povídek jsem se upřímně zasmál a jinde lehce kroutil očima. Ale víte co? Ani u jedné jsem se nenudil. Díky za to a pokud váháte s koupí, okamžitě přestaňte. Nebudete litovat.

06.07.2023 4 z 5

Divné počasí Divné počasí Joe Hill (p)

Joe Hill opět ve skvělé formě. Novely s fajn protagonisty a velmi čtivým druhem vyprávění. Tak proč jen čtyři hvězdy? To kvůli hned první novele. Bezva se četla, ale rozuzlení mi přišlo jaksi uspěchané a nedokončené. Příběh vyšuměl poněkud do ztracena. Škoda, ale jinak pecka.

08.03.2019 4 z 5

Stíny Halloweenu Stíny Halloweenu * antologie

Antologie, která je více temnou fantastikou, než hororem. Ale to vůbec neubírá na její působivosti a příjemné halloweenské atmosféře, která se jako nit vine celou sbírkou. Skvělé říjnové čtení. Jo, a povídka ZTRACENI VE TMĚ, je naprosto boží!!!!!!!!

04.11.2023 4 z 5

Sadistova bible Sadistova bible Nicole Cushing

Nejprve jsem trošku kroutil očima a říkal si, že přestože myšlenka není špatná, tak děj samotný se táhne jako rozměklý karamel. Hlavní hrdinky byly nezajímavé a prvních pár stránek atmosféra taky nic moc. Ale potom se něco zlomilo a já nemohl přestat číst, dokud jsem tuhle kratičkou zvrácenost nedočetl až do hořkého konce. Takhle převrátit křesťanskou víru naruby, to asi chtělo pořádné koule. :D A vliv díla Cliva Barkera je tu nezpochybnitelný. Dokonce jsem si musel pořád připomínat, že nečtu jeho práci. :D Díky Carcoso, že jsi uspokojila mou zvrácenou duši. :D

05.10.2023 4 z 5

Batman: Dvojník Batman: Dvojník Mattson Tomlin

Zpracování komiksu je neuvěřitelné. Stejně tak práce s panely a dynamikou vyprávění. Batman je tu zatím krásně nezkušený, zato neuvěřitelně houževnatý. Akce tu moc nenajdete, ale když už k ní dojde, je krásně přehledná a svižná.

30.09.2023 4 z 5

Rituál Rituál Adam Nevill

Nejprve jsem se bál, že se mi tahle knížka po přečtení místních komentářů nebude líbit. Poté, co jsem se osmělil a knihu začal číst, jsem se začal bát znovu, ale tentokrát tím příjemným strachem z četby okultního hororu. :) Ne, vážně. Takhle znepokojivou a místy opravdu děsivou knížku jsem už dlouho nečetl. Pravda, charaktery postav tu příliš dobře vykreslené nejsou, ale čert to vem, když děj odsýpá a člověk nemá příliš mnoho času se nudit. Opravdu to tak cítím jenom já??? Dávám plný počet pentagramů !!!! 10/10.

03.09.2023 5 z 5

Země kanibalů Země kanibalů Mark E. Pocha (p)

Četlo se to vážně dobře. I přes všechnu tu brutalitu a samou nechutnost jsem nedokázal knihu odložit. To by mě zajímalo, co to vypovídá o mém vlastním nitru. :D Čím jsem byl mile překvapen a vůbec jsem to v tomhle příběhu nečekal, byly prvky Lovecraftovského hororu. Bezva odpočinková pecka. :)

06.07.2023 4 z 5

Coldheart Canyon Coldheart Canyon Clive Barker

Pokud čekáte horor, pak asi odejdete zklamáni. Ale pokud chcete okusit fantasy říznuté pornem, pak se dostaví celkové uspokojení. Spíše než děsivé čtení, nám tu Clive předkládá celkem nelítostnou kritiku Hollywoodu. Originalita se mu upřít nedá, ale dle mého názoru mohl být román kratší. 616 stránek je pro tenhle děj přeci jen trochu moc.

06.10.2018 3 z 5

Ohnivý muž Ohnivý muž Joe Hill (p)

Výborně napsaná kniha s naprosto uvěřitelnými postavami. Od přečtení Kingova Svědectví, jsem si žádnou postapokalyptickou knihu neužil tak jako tuhle. Na konci jsem jen litoval, že nejsou žádné další díly. Tak snad v budoucnu... P.s. potěšila narážka na Vánoční říši. :)

28.12.2017 5 z 5

Pojď se mnou Pojď se mnou Ronald Malfi

Thriller s nádechem nadpřirozena. Ne, není to horor jako takový. Ale cosi děsivě hororového se v jádru opravdu ukrývá. Malfi se stal autorem, jehož další knihy budu netrpělivě vyhlížet.

24.02.2024 4 z 5

Intenzita Intenzita Dean Koontz

Jízda od začátku do konce!!!! S lehkým srdcem doporučiji.

25.07.2018 5 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Po mercedesovi volnější tempo. Přesto skvělé čtení.

08.07.2018 4 z 5

Okultace a jiné povídky Okultace a jiné povídky Laird Barron

Barron je úplně jiný než ostatní spisovatelé hororu. Jeho příběhy jsou bezútěšnou krajinou, kde hlavní hrdinové hrají pouze roli loutek. Postaviček ovládaných pařáty mnohem větších sil, než jsou oni sami. Snovost, která se jako přízračná nit táhne všemi příběhy, je páteří makabrozity přesahující naše omezené chápání. Sněte, máte-li odvahu!! Ale pozor, některé sny mají ostré zuby.

23.08.2018 4 z 5

Ochránce Ochránce Dean Koontz

Nebezpečně rychlé tempo. Parádně vtipné dialogy mezi hrdiny. Nepříliš uvěřitelný vrah bez minulosti, jehož myšlenkové pochody působí spíše kýčovitě než zajímavě. Ale i tak parádní oddechové čtení.

25.07.2018 4 z 5

Lovecraftova družina: Horor u Všech svatých Lovecraftova družina: Horor u Všech svatých Stephen Jones

Cesta obyčejným strašidelným zámkem, kde na vás vyskakují bakelitové zrůdičky. Občas se leknete. Ven můžete odcházet i celkem spokojení, ale hlubší zážitek to ve vás nezanechá. Škoda.

08.07.2018 3 z 5