Sadistova bible

Sadistova bible https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510392/bmid_sadistova-bible-4CL-510392.jpg 4 41 15

Frustrovaná Ellie trpí ve svazku s bigotním manželem, Lori žije s obrovským tajemstvím: je na útěku před děsivou bytostí, která chce drsně ovládat její tělo. Obě ženy se seznámí na internetovém fóru a uzavřou dohodu, že společně spáchají sebevraždu, před níž si však ještě chtějí splnit bizarní erotické sny. Na cestě do hotelu za uskutečněním svých fantazií musí jedna i druhá překonávat překážky, které vyvolávají dojem, že už nastoupily cestu do pekla. Ale co je peklo? A co nebe? A kdo je jejich vládcem? „Sadistova bible“ je intenzivní metafyzicko-splatterpunková novela s nádechem groteskní poetiky Davida Lynche, syrovosti raných děl Cliva Barkera a filozofického přesahu autorů kosmického hororu.... celý text

Literatura světová Horory Novely
Vydáno: , Carcosa

The Sadist's Bible , 2016

Shaxx
30.03.2024 3 z 5

3,5*
Čekala jsem kapku něco jiného, ale i nečekané odchýlení od mého očekávání nebylo zlé. Líbí se mi, jak se Cushing toho nebála a na pár stránkách parádně a neotřele převrátila a rozvrátila princip náboženství a víry. Asi si umím představit, jaké pobouření to muselo vyvolat. Natož v kombinaci s bizarro a body horror prasárničkami, čemuž zde nakonec bylo věnováno požehnaně prostoru v závěru knihy.

Hatta
31.01.2024 4 z 5

Čekala jsem porci bizarní erotiky, dostala jsem filozoficko-náboženský nářez. Což není stížnost, naopak. Kdyby to bylo jen o mase a tělesných šťávách, zůstane Sadistova bible jednou z mnoha zvrhlých knížeček, na které se rychle zapomene. Coby sama věřící se ovšem držím přesvědčení, že právě takovouhle ránu mezi oči občas potřebujeme, protože nás nutí konfrontovat se s vlastní předpojatostí a omezeností.

Morbidus
06.01.2024 5 z 5

Nemohu jinak než této novele napálit plný počet. Hlavní i vedlejší postavy jsou i přes zajímavý úvodní motiv spíše kulisou pro hlavní ideu. A ta je nejenže podle mého gusta, ale v principu i pravdivá - pokud teda nechcete popřít vnímání Boha tak, jak je prezentován běžně. Samotného mě nastíněné vidění světa až tak nepřekvapuje, ale dovedu si představit, jak ona zenová myšlenka přijde nepřipravenému čtenáři až odporná.
Co se týče samotné knihy, nejvíce mě oslovila zejména její třetí čtvrtina, která je čirým apelem na tajemno. Nejméně mě pak zaujal finální průlet nadpozemskými zvrhlostmi, které jsou v důsledku spíše už jen torture bizár, nicméně alespoň dává dějově smysl. A jakkoli Sadistova bible údajně není věřícím doporučována, právě odmítavá či odpouštějící reakce je zde tím, co premisu tohoto svazku do puntíku potvrzuje.
Drobná kniha, kterou milovníci (nejen) metafyzického horroru slupnou raz dva. Rozhodně si přeju na menu více příběhů od Nicole Cushing a další knihy z edice Tenebrae!

Morning
30.12.2023 5 z 5

No - po přečtení této knihy (spíš snad povídky) jsem si musel dát pár dní na rozmyšlenou zda se mi to vlastně líbilo. A výsledek je - plný počet bodů. Dostal jsem vše a mnohem víc co bych mohl čekat od knihy která se jmenuje Sadistova Bible

Mili91
05.10.2023 4 z 5

Nejprve jsem trošku kroutil očima a říkal si, že přestože myšlenka není špatná, tak děj samotný se táhne jako rozměklý karamel. Hlavní hrdinky byly nezajímavé a prvních pár stránek atmosféra taky nic moc. Ale potom se něco zlomilo a já nemohl přestat číst, dokud jsem tuhle kratičkou zvrácenost nedočetl až do hořkého konce. Takhle převrátit křesťanskou víru naruby, to asi chtělo pořádné koule. :D A vliv díla Cliva Barkera je tu nezpochybnitelný. Dokonce jsem si musel pořád připomínat, že nečtu jeho práci. :D Díky Carcoso, že jsi uspokojila mou zvrácenou duši. :D

Pampalini
03.09.2023 3 z 5

Na malé ploše toho autorka přinesla hodně, méně příběhu a více obrazů a pocitů. Zpočátku se to jevilo celkem přímočaře než se objevil Bůh, který má, jako obvykle, vlastní plány a představy. Je to taková bizarní miniatura o zvrácenostech a degeneraci lidstva.

Archie
31.08.2023 2 z 5

Měl sem chuť na nějakou úchylárnu, ale tohle působilo jako by se deprimovaná padesátnice vtělila do edgy teenagera při pokusu o jakési existenciální biblické emo sado-maso porno. Bůh jako zrůda parazitující na lidské degeneraci je vlastně vtipný (a kdoví, třeba pravdivější než běžné indoktrinace) koncept, erotika (spíš porno) je sama o sobě správně "nestoudná", ale celý ten fantasmagorický cirkus kolem, mě postupně začínal strašně nudit.

Aivinka
28.08.2023 2 z 5

Předem píšu, že nejsem věřící, ale tohle se mnou cukalo do všech stran. Ani mi tak moc nevadila ta sadistická část (i když i to byla síla) jako spíš to naprosté pohřbení a popření všeho, co už je staletí bráno jako standard. Za mě naprosto pobuřující a místy skutečně odporné... dvě hvězdy za čtivost, protože napsáno to bylo velmi dobře.

LucyEcstasy
26.08.2023 4 z 5

Sadistova Bible - Nicole Cushing

Tato kniha byla pro mne něčím novým. Na zadní straně se totiž píše, že se jedná o metafyzicko-splatterpunkovou novelu. V životě jsem se s takovým pojmem nesetkala, ale anotace mne zaujala natolik, že jsem chtěla prozkoumat tento žánr.

Máme tu dvě ženy - Ellie a Lori. Ellie je nešťastná ve svém manželství a nenapadne ji nic lepšího než sebevražda. Nicméně jde na to originálním způsobem. Seznámí se na internetu s Lori. Na fóru si spolu domluví, že se zabijí společně a začnou plánovat kde a kdy. Lori má ale jedno malinké tajemství. Utíká před bytostí, která chce ovládat její tělo - ne v pozitivním slova smyslu. Lori s Ellie navíc mají neukojené erotické představy. Především ty Lori stojí za zmínku. Třeba, že se obě oběsí a než zemřou budou se vzájemně dráždit. Každopádně při cestě do domluveného hotelu se vyskytnou překážky. Povede se jim provést svůj plán?

Že zní anotace mírně šíleně? Možná. Ono na 130 stránkách dostanete porci bizarností, nechutných pasáží a taky kapku nadpřirozena, díky našemu démonovi (alespoň já si ho tak pojmenovala). Vše je navíc protkané otázkou nebe, pekla a víry, ale není to zakomponované nějak násilně. Prostě to k příběhu patří, ale neměla jsem pocit, že by mě to dusilo.

Ellie a Lori jsou bláznivé už jen tím, co se chystají udělat. Respektive jakým způsobem. Lori je ale ta děsivější a šílenější. Myslím si, že nebýt ji, tak Ellie volí jiné řešení a možná by i se svým mužem zůstala. Na to, jak je kniha útlá, tak obě protagonistky poznáme hluboko. V knize se totiž objevují střípky z jejich osobních životů.

Knihu bych označila za velice zvláštní a ne pro každého. Čtivá sama o sobě je, ale není to typický horor. Já osobně si musela chvíli zvyknout, ale potom se stránky otáčely prakticky samy. Nejvíce se mi líbil, pokud se to dá říci, závěr knihy. Jo, kdo si to přečte a spojí si to s předchozím výrokem, tak mě bude mít za divnotvora. Pardon. Já dál nevím, co říci, protože mi ze vzpomínky na čtení došla slova.

Hodnotila bych knihu 3,75/5

Nell.Montenegro
26.07.2023 5 z 5

Lori a Ellie, dvě ženy, co se seznámily na internetu. Obě mají své problémy, před nimiž se snaží prchnout. Obě se shodly, že sebevražda je nejlepší možný způsob osvobození. Ale ne jen tak ledajaká provedou to společně a smrti budou předcházet vzájemné milostné hrátky. Zadaří-li se, zemřou v opojení orgasmu.

Co se dá o tomhle napsat? Překvapivě dost, ale není to tak okaté, otázky vyvstávají mezi řádky. Čtenář hloubá nejen nad důvody, které ženy vedou k tomu, aby ukončily svůj život. Někomu by jejich jednání mohlo připadat hloupé; na druhou stranu, kdo jsme, abychom si mohli dovolit soudit rozhodnutí druhých, když nejsme v jejich kůži? A kdy se lidé konečně přestanou bát mluvit o své orientaci otevřeně, bez toho, aby se zavírali o půlnoci ve sklepě a psali si o tom jen soukromě přes sítě?

* * *

Už jsem toho přečetla dost na to, aby mi některé věci v příběhu připadaly normální, takže mě trochu překvapilo, že to zas TAK brutální text není. Z mého pohledu se v tomhle ohledu není čeho bát.

Mnohem znepokojivější a nechutnější je obraz Boha a jeho budoucích plánů. A co je nejhorší, svým způsobem na tom něco je! Není moc knih, které by ho vykreslovaly v tak deformovaných rysech, že vás naprosto dokonale znechutí nejen on sám, ale i jeho dílo. Ano, sebevražda se pak skutečně jeví jako nejlepší možný hřích na cestě k úniku. Blbé, že ani to nevyjde, jak by jeden chtěl. O to je to celé obludnější.

"Jistě, oni si myslí, že se modlí ke Kristovi soucitnému. Ale ke komu se modlí doopravdy?"

Neuměla jsem se rozhodnout, jestli 4, nebo 5 hvězdiček. Ale nad textem zpětně přemýšlím a obraz Boha a jeho plánů mě znechutil a rozhodil natolik, že jich musím dát 5. Je to jistě netradiční počin a kniha se mi fakt líbila. (Kromě toho jde o krátký text a čte se moc dobře.)

Janadvorackova
13.07.2023 3 z 5

Občas si ráda přečtu nějakou divnou prasárnu - ve smyslu zvrácenosti obsahu. Někdy mě i příjemně překvapí.
Tahle nepřekvapila, i když očekávaným a nechutným popisům - většinou soulože do všech otvorů - se nevyhnula.

Což o to... Dvě ženy, které se na soc. síti domluví společně zemřít jsou, dokud to nevezmete vážně, fajn námět. Představy konce existence běží hlavou nejednoho puberťáka. Někteří pak, bohužel, propadnou i realizaci.
O to nic, každému, co libo...

Hrdinky knihy nejsou puberťačky.
Jedna má dokonce maličké tajemství... takové zvláštní...
A druhá partnera, který ji zneužívá fyzicky i duševně.

Jenomže v příběhu hrál roli faktor, který mi ho znechutil víc než popisy krvavých análních dobrodružství... Proto moje hodnocení.

twister78
12.07.2023 4 z 5

Hotovo. Rozsahem spis povidka. Zajimava uvaha na tema nabozenstvi a predsudky. Pribeh sel uplne jinou cestou, nez jsem cekal. Konec pomerne nechutny, ale tak koneckoncu proto je to Sadiatova bible. Nedoporucuji lidem vericim v Boha, ktery hraje v knize hlavni roli.

Politre
12.07.2023 3 z 5

Předně jsem rád za to, že nám Carcosa přináší i takováto díla, která by v běžném mainstreamovém nakladatelství horko těžko mohla vyjít, i když mé pocity po přečtení jsou rozporuplné. Nejvíce ze všeho mi atmosféra připomínala mistra splatterpunku Cliva Barkera a posledních cca 30 stránek "andělského porna" je opravdu silný šálek čaje. Dílko je pro mě možná až moc weird a zároveň se bere až moc vážně, oproti Tramvaji č. 1852 od stejného nakladatelství, která je odlehčenější a svou zvráceností a "Lovecraftovským" stylem psaní mě bavila více. A vliv Davida Lynche uvedeného v anotaci jsem tedy moc nepocítil, snad jen v postavě Reného. Suma sumárum kniha je to čtivá, dost krátká na to aby nezačala nudit, originální a bizarností dosti čpící na to, aby si své obdivovatele našla.

Madla81
30.06.2023 4 z 5

Tak tohle byla opravdu pořádná úchylárna. Kombinace bizarro fiction, drsné erotiky a brutálního splatteru čtenáře drapne a nepustí. Místy budete kroutit hlavou, místy se vám bude nevolností kroutit žaludek. Hlavně závěrečnou část knihy nedoporučuji číst při snídani.
Drsnému obsahu velice sluší krátký rozsah vyprávění.
Dovedu si představit, že v prudérní Americe působí tato kniha na mnohé lidi jako červený hadr na býka.

Roseblood
27.06.2023 4 z 5

Skvělá zvrácená jízda pro všechny z Vás, kteří se nebojí zkusit něco jiného a láká je temnota.

Knížka která vás chňapne a nepustí až do samotného závěru.
V jednu chvíli je nabitá erotikou a v druhé vám obrátí žaludek natřikrát.
Nebude pro každého, ale pokud jí dáte šanci a nebojíte se scén u kterých se vám budou kroutit palce u nohou, užijete si ji.

Pro mě byla mega napínavá, nikdy jsem nic podobného nečetla. Poutavý mix ero, bizár, weird fiction s pořádnou dávkou bodyhorroru.
Je tady armáda znetvořenců v čele s Bohem, kterého byste nechtěli potkat ani v nejhorší noční můře.

Někoho může šokovat, jiné určitě dokáže pořádně pobouřit a jiní ji zase nepochopí ale věřím, že nás, kterým se líbila bude spousta.

Warning:
Kniha obsahuje popisné sexuální scény a násilí a pokud jste silně věřící, nebude to úplně váš šálek kávy.

sebevražda erotika sadismus lesby, lesbismus

Autorovy knížky

Nicole Cushing