milena8281 milena8281 komentáře u knih

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Na Islandu jsem nikdy nebyla, ale po přečtení této knížky, bych si nejradši sbalila kufr. Ráda bych viděla gejzíry a vodopád, a hlavně polární záři. Myslím, že představu zasněženého hotýlku s horkým bazénem na terase, asi zařadím do svých meditačních technik. Bylo to tak nádherně popsané, že si to umím docela představit. A romantika se do takového prostředí nádherně hodí. Já jsem spokojená.

03.06.2023 4 z 5

Nevhodná nevěsta Nevhodná nevěsta Louise Allen

Dáma v nesnázích a exotický fešák. A k tomu samozřejmě žhavá milostná romance a happyend. Příjemně strávené odpoledne.

31.05.2023 4 z 5

Zachráněná pověst Zachráněná pověst Eloisa James

Tak to vypadá, že jsem začala od konce, ale myslím, že to ničemu nevadí. Tenhle typ příběhů mám ráda. Je to taková delší Harlequinka, pohodové a příjemné čtení na odreagování. A zbožňuji hrdinky jako je Joan.

31.05.2023 4 z 5

Pověz včelám, že se nevrátím Pověz včelám, že se nevrátím Diana Gabaldon

S chutí jsem si přečetla další pokračování. Tentokrát jsme měli možnost strávit nějaký čas s každou větví rodiny, což bylo fajn. Celou dobu jsem čekala, jak se bude vyvíjet vztah Jamieho s lordem Johnem a Williamem. No nakonec jsem se dočkala.... Ale neskutečně mě namíchlo, že to byla jen jediná věta na konci! A čekání na pokračování bude setsakramentsky dlouhé.... Ach Diano!

27.05.2023 5 z 5

Noční brána Noční brána Peter May

Peter May patří k mým oblíbencům. Je spolehlivý lék na čtenářskou krizi, nikdy nenudí a vždy vtáhne do děje. Stejné to bylo i tentokrát. Musím říct, že i mě bavila víc ta historická linka, koneckonců tvořila větší část příběhu. Enzo je pořád stejný sympaťák, i když fyzické výkony, které tentokrát musel zvládnout, by v jeho věku opravdu byly heroické. Co mi přijde úsměvné, a napadlo mě to už u minulého příběhu, je označování Enza jako forenzního génia. Vždyť on téměř žádné vědecké a technologické postupy neuplatňuje. Mnohem víc se opírá o svou intuici, dlouholetou zkušenost s vyšetřováním a mravenčí detektivní práci.

24.04.2023 4 z 5

V zajetí vášně V zajetí vášně Alexander Stainforth (p)

Sophie byla třída. Na první pohled nevinná husička z venkova, co svého ženicha zamilovaně hltá očima, ale v jádru přímočará, kurážná a racionální žena. Ta toho svého hejska , a vůbec každého, dokázala skvěle usadit. Jen teda nevím, jestli by jí to v 19. století prošlo... Ale mně se líbila. Slovní přestřelky Sophie a Jasona, nebo s Lady Grace, byly ostré a vtipné. Moc moc hezky příběh.

21.10.2022 4 z 5

Rovnováha života Rovnováha života Martina Hohenberger

Hana byla moc sympatická hrdinka. Na začátku je evidentní, že je v jednom kole. Snaží se všechno stihnout, zvládnout, lítá z místa na místo, její rozvrh je dost nadupaný. To znám a naprosto jsem jí rozuměla. Pak ale najednou střih a Hana se najednou ocitá v naprosto nečekané situaci. A její život se radikálně změní. A to se může stát každému z nás. Způsob, jakým se rozhodovala, jen ona sama, mi přišel trochu sobecký, i když ona ho nejspíš považovala za čistě racionální. Romantická linka mě překvapila, rozhodně jsem nečekala, že skončí takhle. Moc se mi líbilo, že obtížné období bylo popsáno krátce, víceméně deníkově, že nebylo nejobsáhlejší kapitolou románu.
Bylo to skvělé čtení. Nechyběl tomu vtip ani trocha napětí, a přiznám se, že i slza ukápla. Moc se mi to líbilo.

13.10.2022 4 z 5

Dokud nás smrt nerozdělí Dokud nás smrt nerozdělí Danielle Steel

Příběh vcelku zajímavý, nebo spíš dobrá pointa. Hlavní postavy mi nebyly blízké, ani extra sympatické, i když uznávám, že konkrétně Jessica prošla hodně velkým vývojem. Co mě ale docela rozčilovalo, byla ta nepřirozená čeština. Tvary typu " byl zdrcen, byl unešen", nebo věta "Miluješ mě stále ještě?" mě strašně tahaly za uši a doslova mě odháněly od knížky. Takhle přece nikdo nemluví, a ani v roce 93, kdy vznikal překlad, nemluvil. Když čtete Austenovou, berete to tak, že tenhle archaický styl k ní patří. V téhle knize mi to ale přišlo přitažené za vlasy a považuji to za ne moc zdařilý překlad.

13.10.2022 3 z 5

Paní Stendhalová Paní Stendhalová Rafel Nadal (p)

Od autora jsem četla Prokletý rod Palmisanů a to se mi líbilo mnohem víc.
U tohoto díla mi nevyhovoval styl, převážně vyprávění, přímé řeči jen málo, vzpomínky na cik cak, takže jsem se chvílemi ztrácela v ději a posloupnosti. Kdybych o frankistickém režimu už něco málo nevěděla, vůbec nic bych z tohoto románu nepochopila. Bohužel. Trvalo mi neuvěřitelně dlouho, než jsem se románem prokousala a upřímně jsem byla v pokušení to vzdát.

17.08.2022 3 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Krásná romantika, spíš YA , ale hezký příběh. Taková jednohubka, text krásně plyne a příběh je čtivý, takže se dá přečíst na jeden zátah. Takového "Cama" by si zasloužila každá.

03.08.2022

Vánoční anděl Vánoční anděl Petra Nachtmanová

Milý příběh o tom, že kouzla existují a sny se plní o vánocích. Moc hezky se to četlo. První kniha od autorky a nejspíš ne poslední.

03.08.2022 3 z 5

Vytoužený polibek Vytoužený polibek Rowan Keats

Pohodová historická romance s malou detektivní zápletkou. Příjemné čtení.

03.08.2022 4 z 5

Co je tvoje, je i moje Co je tvoje, je i moje Tess Stimson

Příběh dvou totálně protikladných postav, víc už to ani nešlo. Jednotlivé kapitoly, popisované z pohledu obou sester, velmi jasně ukazují, že každý člověk vnímá situaci naprosto rozdílně, a pokud o ní spolu nemluví, docházejí automaticky k naprosto mylnému závěru a přijde hádka, roztržka, nedorozumění, prostě katastrofa. Někdy je ovšem naprosto nemožné, aby 2 tak nesourodí lidé v klidu probrali svůj náhled na věc. A je to jako ping-pong, chvíli fandíte jedné ze sester a tu druhou byste uškrtili, a za chvíli zase té druhé. Obě mají své kladné i záporné stránky a občas se projeví ve správnou dobu. Že celý příběh nebude asi úplně procházka růžovou zahradou se dalo tušit už od první stránky. Dobře a zajímavě napsaný příběh.

03.08.2022 3 z 5

Stínová hůlka Stínová hůlka Laurie Forest

Jsem fanoušek této série, a otevřeně to přiznávám. Zdaleka nejsem cílová skupina, přesto jsem knihám propadla. Hltala jsem stránku za stránkou, stejně jako v dětství své první dobrodružné knihy. Líbí se mi svět, který autorka vytvořila, i když se příběh zatím nevyvíjí ke šťastnému konci. Elloren už konečně ví, kdo je, a učí se přijít na to, co všechno dokáže a jak svou sílu použít. Původní parta se rozprchla do různých koutů říše a v příběhu se objevují nové postavy, spojenci i nepřátelé. Bitva se neúprosně blíží a je ještě potřeba toho tolik a tolik stihnout, zařídit, získat, zajistit ....
Příběh je pro mě velmi napínavý, zajímavý, a já fandím všem našim kladným hrdinům. Bojím se o ně, želím jejich ztrát, lituji je, že nemohou bojovat bok po boku, soucítím s nimi a těším se z jejich úspěchů. Prožívám celý příběh s nimi.
Podle mě je tahle série pecka. Přemýšlím, jaký by byl třeba seriál, kdyby si vyhráli s postavami - třeba ve stylu Avatara ... ? Možná by to mohl být nový Harry Potter.

29.06.2022 5 z 5

Motýlí pokoj Motýlí pokoj Lucinda Riley

Knihy Lucindy Riley čtu velmi ráda. Tentokrát mě ale nebavilo střídání časových linek. Přesněji řečeno, byla jsem tak strašně netrpělivá se dozvědět, co se tenkrát stalo, že mě současná linka zdržovala a znervózňovala. Ale teď, když už všechno vím, tak můžu říct, že to byl opět luxusní zážitek :D Způsob, kterým autorka propojila jednotlivé postavy, byl prostě parádní. A ano, život je takhle škodolibý, že vám jednou rukou dokáže dávat a druhou brát. Tenhle příběh na mě působil trochu smutně, v porovnání s těmi, které už jsem od autorky četla.

29.06.2022 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Bože jen z těch popisovaných chutí a vůní jsem přibrala aspoň 5 kg. Kavárna v Kodani dýchala klidem, lákala na odpočinek za dlouhých zimních večerů. Pekárna v Brooklynu naopak překypovala pohybem, spěchem, tak jako celé město New York.
Další krásný příběh do mé sbírky.

12.05.2022 5 z 5

Výtečník v jejím loži Výtečník v jejím loži Sabrina Jeffries

Ááááá - žena v nesnázích. Jak by mohl gentleman odmítnout pomoci, obzvlášť když je Annabel tak půvabná, bystrá, vtipná, dokonalá pokušitelka :D
Povedené pokračování série

Opuštěný dům Opuštěný dům Mirka Skočílková

Mně se příběh moc líbil. Dokonce jsem si asi až ve třetině knihy uvědomila, že se jedná o ČESKÉHO autora a příběh z ČESKÉHO prostředí. To mě pobavilo, ale také překvapilo. Podle mě je kniha dobrá. Já teda jako zapřisáhlý milovník happy endů bych asi něco udělala s tím otevřeným vztahem s kolegou, ale chápu, každá kniha nemusí a ani nemůže končit svatbou a láskou až za hrob :D
Příběh mi přišel uvěřitelný, chvílemi to bylo jako na houpačce, nahoru, dolů, přesně jak to v životě bývá. Sice nechápu, kdo by chtěl bydlet v polorozpadlém domě, do kterého furt někdo leze a kde přespávají bezdomovci, navíc člověk evidentně majetný a vlivný ... Některé postavy byly skvělé, obzvlášť mrchy a hajzlíci jdou autorce skvěle.

Nahý hrabě Nahý hrabě Sally MacKenzie

Příjemná harlekýnka

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Nádherný příběh, pohladil po duši, probudil fantazii na plné obrátky a navíc se celý týkal knížek. Takové splnění snu je jako pohádka. A nejkrásnější moment celé knihy byl, když se Nina rozhlédla a uvědomila si, že všichni kolem ní čtou. Tak to musel být neuvěřitelný pocit.
Přiznám se, že jsem Nině záviděla, že dokázala všechno hodit za hlavu a jít za svým snem. Ze začátku to sice vypadalo jako naprosté šílenství, ale klaplo to bezvadně. Jak říkám, já jí zaviděla.

12.05.2022 5 z 5