milan1315 milan1315 komentáře u knih

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Problém v hvězdičkování: nesedí mi ani *** ani ****, dal bych 3,5.

Zábavné to je. Některá místa samozřejmě jsou slabší, některá silná, ale tohle asi bude trochu subjektivní. Styl rozhodně sedí, ale tam jsem ani problém nečekal. Že lze něčí styl pěkně napodobit, prokázalo už více autorů, nejznámější je asi známá kniha od Viewegha. Tenhle Saturnin neurazí. Není to geniální jako původní Saturnin, ale to je pochopitelné. Důležité je, že to není špatné. Věty jako "Nato jsme se mohli s dědečkem konečně přivítat, při čemž mu byl Nero velmi nápomocen." (Nero je pes) jsou potěšením. V jednu chvíli jsem zjistil, že se směju nahlas, což je u mě vzácné.

Konečný pocit:
Dá se číst, pobaví, neposadí na zadek.

Zásadní rozdíl: druh humoru. V Jirotkovi geniálně namíchaný, skvělé výchozí situace s dokonale naformulovanými dialogy, které situační humor „vyšroubují“ ještě víc.

V pokračování velká část vtípků už slyšena a jakkoli velmi příhodně implantována, stejně se pořád jedná o implantáty. Příklad: Máš pocit, že nikoho nezajímáš? Stačí jednou nevyplnit daňové přiznání. Dobrý vtípek, leč známý vtípek.

Takže četbu sice mohu milovníkům Saturnina doporučit, ale jedna stavba je dům z cihel, druhá dřevěná chata. Na dočasný letní pobyt zcela vyhovující.

17.11.2017 3 z 5

O čem sním, když náhodou spím O čem sním, když náhodou spím Andrej Babiš

Blábol. Správný název by byl "Za co si ty naivnější z vás chci koupit".

23.10.2017 odpad!

Batoh, medvěd a osm kartonů vodky Batoh, medvěd a osm kartonů vodky Lev Golinkin

Člověk, který dělal obálku, nechápe rozdíl mezi A a azbukovým D. Takže titul vlastně je BDTOH, MEDVĚD D OSM KDRTONŮ VODKY. To mi stačí, abych si udělal obrázek o úrovni vydavatele a sáhl po jiné knize.

04.10.2017

Anihilace Anihilace Jeff VanderMeer

Chápu ty, co byli zklamáni, protože jsem též čekal něco jiného, něco ve stylu Pikniku u cesty (později Stalker), ale ta rozostřenost, ten pocit, kdy čtenář neví, jestli jde o halucinaci nebo o realitu, mi byl nakonec velmi příjemný. Originální čtení. Ale není to kniha pro každého.

31.07.2017 4 z 5

Paměti agenta FBI Paměti agenta FBI Scott Frost

Tohle mě moc nezaujalo. Nesrovnatelně zajímavější je Tajná historie Twin Peaks od Marka Frosta.

08.07.2017 2 z 5

Seznam sedmi Seznam sedmi Mark Frost

Nádhera.

07.07.2017

Šest mesiášů Šest mesiášů Mark Frost

Tajemné, napínavé a s příchutí fantasy. Ale první díl byl mnohem lepší.

07.07.2017 4 z 5

Tajná historie Twin Peaks Tajná historie Twin Peaks Mark Frost

Nádherně udělaná kniha. Pozadí událostí v kultovním seriálu. Tohle bude v mé knihovně na poličce těch nejlepších.

07.07.2017 5 z 5

Trapas. Totálně tupé a neživé dialogy, celé napsáno jazykem třináctiletého dítěte. Chápu, že některé zaryté fanoušky vzrušuje už jen samotné slovo Potter, ale nezaujatý čtenář jen vrtí hlavou. Tohle se fakt prodává?

21.06.2017 1 z 5

Jak ty mně, tak já tobě Jak ty mně, tak já tobě Ellen Berg

Nechápu komentář "Skvela knizka. Priznavam, ze je trochu slabsi, ale ..."
Vím, že nejsem cílová skupina, ale i takové knížky můžu číst, když jsou dobré. Tohle však ten případ není.

18.04.2017 1 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Pro mládež. Bohužel už jsem dospělý.

06.04.2017 2 z 5

Dotek vetřelce Dotek vetřelce Gini Koch

Četl jsem jen první odstavec a stačí. Tak strašný překlad neskousnu. „Civil“ znamená v angličtině především „občanský“, pak teprve „civilní“. A když čtu, že šla splnit „civilní povinnost“ (nikoli občanskou), je mi jasné, že tohle číst nebudu. To fakt ve Fantomu nemáte překladatele, který umí anglicky a nezadává jen text do google překladače? I když - ten by to zvládl lépe. P. Kubašková by tam nacpala možná i civilní válku. :-/

06.04.2017 odpad!

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Jedna z mých nej. Je na čestné poličce nad postelí.

06.03.2017 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Jízda jako vždy. Miluju Hunterovky a i když nesnáším násilí, dokážu se přes to přenést pro tu napínavost. Jen jedna připomínka: 2,5 mg midazolamu by uspalo leda malé dítě. V českých prášcích na spaní je 15 mg. Sdělení, že by to složilo tři lidi by se týkalo spíš 25 mg. Nevím, jestli je to chyba překladu nebo originálu, ale je vlastně nepodstatná. To jen tak pro úplnost.

04.10.2016 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Takhle jsem se naposled nudil u Přemka Podlahy. :( Kniha pro lidi obdivující návody k použití a manuály.

18.08.2016 1 z 5