milan1315 milan1315 komentáře u knih

Výpadek systémů Výpadek systémů Martha Wells

Jednoduchý text pro lidi, které nebaví opravdové knihy.

18.11.2020 1 z 5

Hyperprostor Hyperprostor Michio Kaku

Co to má být? Čekal jsem něco o moderní fyzice a ne ultralevičáskou propagandu. Hned od začátku samý Marx, utlačované pracující třídy, vše graduje nehoráznostmi, že vztah hmoty a energie objevili nezávisle Lenin a Einstein, a hlavně lživou větou, že většinu fyzikálních objevů učinili sovětští vědci. Jako vystřižené z učebnice z padesátých let, v nichž dieslový motor vymyslel Alexej Nikolajevič Dislov. Tohle není kniha o fyzice, ale trapná politická agitka. Vyhozené peníze.

28.09.2020 1 z 5

Spravedlnost Spravedlnost Lee Child

(SPOILER) První Childovy knihy byly uvěřitelné. Občas Reacher někoho zmlátil, občas zabil, v pohodě. Ale jeho schopnosti začaly nadpřirozeně růst. V jedné knížce přepral čtyři chlápky najednou, v další už osm, ale pořád to bylo málo. Tady Reacher (SPOILER) zcela odrovná dva nepřátelské gangy ovládající půlmilionové (!) město a nakonec ještě ruské dezinformační centrum. Desítky mrtvých. (KONEC SPOILERU). V příští knize patrně Reacher přemůže menší nepřátelský stát. Ale to už fakt kupovat a číst nebudu.

25.09.2020 2 z 5

Tajemné touhy Tajemné touhy Jennifer L. Armentrout

Tak pěkně se to rozehrálo - a druhý díl nikde...

26.07.2020 4 z 5

Neviditelná knihovna Neviditelná knihovna Genevieve Cogman

Autorka neumí moc psát, překlad je strašný a korektura nulová. Takže špatný text plus hrubky. Přitom potenciál by byl, ale je naprosto zabitý. Bohužel jsem nevzal vážně varování, že vydavatelství Omega je proslulé odfláknutou prací. Příště už tu chybu neudělám.

31.05.2020 1 z 5

Pánův hlas Pánův hlas Stanisław Lem

Titulní novela geniální, Maska úchvatné čtení. 137 vteřin též skvělé čtení. Ostatní bych oželel. Příliš nekompaktní sbírka.

22.05.2020 4 z 5

Pondělí začíná v sobotu Pondělí začíná v sobotu Arkadij Strugackij

V té době neuvěřitelně odvážná kniha. Satira ruských poměrů už mě dnes tak moc nebere jako v době ruďochů, ale obecně vzato výborná věc.

22.05.2020

Říše Říše Roman Bureš

Jako milovník alternativních historií jsem bohužel knihu zakoupil. Vyhozené peníze. Bohužel nikde není varování, že jde o young-adult, zde spíše jen pro young bez adult. Psána je na úrovni lepší slohové práce prvního ročníku gymnázia. Plochý nudný jazyk, autor nedokáže vykreslit děj ani postavy, vše jsou to jen prázdné věty. Pro patnáctileté možná ucházející, dospělému (a zkušenému) čtenáři nedá nic. Ztráta času i peněz.

15.05.2020 1 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

"Netipovala bych tě na fandu Alice Cooper."
"Její písničky miluju," opáčím s vážnou tváří.

No, já tedy u tohoto překladu vážnou tvář neudržím.

28.01.2020

Zpověď šílence Zpověď šílence John Katzenbach

Dokonale propracovaná kniha. Perfektně vystižené prostředí léčeben. Nemám jí co vytknout. Ti, co jí dávají nízké hodnocení, asi potřebují nadpřirozeně geniálního detektiva a nereálný jednoduchý děj. Tohle pro ně není - tady se člověk musí umět vcítit a přemýšlet.
Nápad, že svědkové vraždy jsou duševně postižení lidé, je geniální.

16.12.2019 5 z 5

Podivná záležitost se Skákajícím Jackem Podivná záležitost se Skákajícím Jackem Mark Hodder

Skvělý steampunk, výborné (reálné!) postavy.

06.05.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Jediné vysvětlení vysokého hodnocení tohoto bestselleru (!) je asi to, že jsme prostě národem hltajícím Babovřesky 3 nebo Kameňák 4. Humor pro pátou třídu ZŠ, absolutně nechápu, jak to může dospělého člověka bavit.

01.11.2018 odpad!

Nejlepší britské krimipovídky Nejlepší britské krimipovídky * antologie

Nulová práce redaktorky. Knihu tak plnou chyb už jsem dlouho neviděl. :-/
Navíc hned úvodní povídka Lee Childa (na něhož láká obálka) je trapas - divím se, že se nestyděl pod to podepsat.

23.09.2018 odpad!

Artemis Artemis Andy Weir

Velká nuda.

24.08.2018 odpad!

Kyberiáda (20 povídek) Kyberiáda (20 povídek) Stanisław Lem

Úžasně chytrá a vtipná knížka. A na rozdíl od brožované kompletní - včetně textů, které vyšly původně zvlášť.

24.08.2018 5 z 5

Kedrigern a hlas pro Princeznu Kedrigern a hlas pro Princeznu John Morressy

Milé a zábavné fantasy.

11.07.2018 5 z 5

Žena cestovatele časem Žena cestovatele časem Audrey Niffenegger

Petra Andělová by měla vědět, že "Down under" je Austrálie, cheshirská kočka není druh kočky, ale Kočka Šklíba z Alenky v říši divů atd. Překlad knihu zabíjí.

06.06.2018

Leviatan se probouzí Leviatan se probouzí James S. A. Corey

Výborně napsané. Nejdřív jsem viděl pár dílů seriálu, pak jsem teprve otevřel knihu - a vzápětí bylo rozhodnuto. To, co v seriálu působí nahodile, tady do sebe zapadá.

- Co tamto, co vypadá jako díra v boku?
- To je díra v boku.

02.05.2018 5 z 5

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

Velice čtivé sci-fi, člověk se skoro neodtrhne. Velmi povedené a skvěle charakterizované postavy. O to větší škoda toporného a místy chybného překladu a nedostatečné jazykové korektury. No a hlavně: každý, kdo chápe alespoň zhruba pojem fyzika, musí nutně vypnout mozkové závity, protože tam je z fyzikálního hlediska jeden totální nesmysl za druhým.
No ale pokud k tomu přistoupíte s tolerancí ignorace vědomostí ZŠ, je to opravdu strhující čtení.

17.04.2018 4 z 5

Alenčina dobrodružství v kraji divů a za zrcadlem Alenčina dobrodružství v kraji divů a za zrcadlem Lewis Carroll (p)

Překlad Čížkové je skvělý, bál jsem se ho, když znám ty starší, ale zbytečně.

07.03.2018 5 z 5