Miky88 Miky88 komentáře u knih

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Knihu jsem ze začátku neměla vůbec v úmyslu číst, protože kolem toho byla taková mediální smršť až to nebylo hezký. Ale nakonec jsem jí dala šanci a musím souhlasit, že já vůbec nechápu všechno to, co se o knize psalo. Nepřišlo mi, že by tam Gábina nějak extra kritizovala práci týmu. Je jasný, že nějaká kritika tam byla, ale to má asi každý ke své práci a kolegům. Bylo fajn vidět svět očima skvělé sportovkyně. Nejvíc chválím snahu ukázat sport takový jaký je - milovaný, oslavovaný, ale také krutý a né vždy čistý a férový. Člověk nemůže říct, že věří všemu co bylo napsáno - někdy jde o dost subjektivní názory... Ale je to pohled Gábiny a ona sama to píše. Já jsem nakonec ráda, že jsem knihu přečetla a přeji Gabče hodně štěstí do života - ať už si vybere jakoukoliv cestu...

28.06.2020 5 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Za mě byla kniha dobrá - dozvěděla jsem se spoustu věcí o seriálu. A ano, čekala jsem původně něco jiného, ale ve finále tam bylo hodně věcí ze zákulisí, které jsem ani nevěděla, takže jsem spokojená. A třeba autorka ještě někdy napíše něco, co bude víc o přátelích a třeba to dobarví i fotkama. Ale i přesto stála kniha za přečtění.

04.06.2020

Největší záhady kriminalistiky Největší záhady kriminalistiky Jaroslav V. Mareš

Za mě byla kniha hodně zajímavá a je až děsivé, že tolik případů nikdy nenajde rozřešení... Ale i tak obdivuju práci všech vyšetřovatelů - neni to vůbec lehká práce. A to samé k myšlenkám autora - je těžké dojít k nějakému závěru, ale myslím, že vzhledem k indiciím se toho autor zhostil velmi dobře. A co se týká kvality fotek - ano, nebyly nejlepší, ale k době vyšetřovaných případů se mi hodily...Každopádně knihu bych určitě doporučovala všem, co maji rádi vše okolo krimi.

04.06.2020

Deník Libora Podmola 2 Deník Libora Podmola 2 Libor Podmol

Druhý deník je stejně skvělý jako ten první... Člověk se tam hodně dozví o tom jak to chodí ve světě FMX a já upřímně obdivuji každého z nich... Klobouk dolů před každým jezdcem, co spadne a vrátí se zpět. Z Libor je pohodář, co se snaží žít svůj život jak nejlíp to umí... Líbí se mi i jeho styl psaní - nic kostrbatého... Prostě pohoda a všechno tak nějak od srdce, to jen tak někdo neumí... Za mě je to top!

08.04.2020 5 z 5

Deník Libora Podmola Deník Libora Podmola Libor Podmol

Libor Podmol je borec a jeho deník je jako on - prostě super. Líbí se mi, že píše tak jak to v tu chvíli cítí... Na nic si nehraje... Těším se na pokračování ????

08.04.2020 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Když jsem knihu našla pod stromečkem, tak jsem si říkala, že mě asi nebude bavit... Ale stal se pravý opak. Kniha mě hned zaujala a úplně dostala. Dozvěděla jsem se hodně nových věcí, které jsem ani nevěděla a hodně věcí, které se mi budou v životě hodit. Teď už si nikdy neřeknu "mě bolí jen koleno", ale řeknu si "bolí mě koleno, je to fakt tím kolenem?" Každopádně doporučuji všem, kteří se zajímají o své tělo i duši.

11.03.2020 5 z 5

Útěk z Berlína Útěk z Berlína Malin Schwerdtfeger

Knihu jsem přečetla jedním dechem za jediný den a musím říct, že i když znám plno knih s podobnou tematikou, tak mě stejně dostala. Musela to být strašná doba, kdy se každý snažil přežít jak se dalo... Těžko soudit jak by se člověk zachoval... Proto klobouk dolů před každým, kdo dokázal nějak pomoci navzdory neskutečnému strachu. Takovéto knihy by měli být součástí povinné četby, aby se na nic takového nikdy nezapomnělo... Tím že je příběh napsán osobou, která to celé zažila a ve stáří o tom dokázala napsat, pro mě kniha byla tím více syrovou zpovědí přeživšího člověka se vším všudy... A jestli tam chyběli emoce? Pro mě ne... Já jich z této knihy cítím víc než dost...

25.02.2020 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Knihu jsem četla hodně dlouho, ale stála za to. Příběh mě donutil k zamyšlení co by člověk dělal v situaci rodičů, kdy rozum velí jednat tak a srdce jinak... Pachatelé nebudili soucit, ale lítost k jejich dětství tam byl... Kim a její tým byl jako vždy skvělý. Těším se na další díl.

23.02.2020

V síle je krása V síle je krása Lindsey Vonn

Po dlouhé době se mi líbila takhle napsaná knížka. Lindsey má schopnost namotivovat a kdaž to proloží svýma zkušenostma, tak o tom člověk začne přemýšlet. Ráda se budu ke knize vracet.

10.01.2020 5 z 5

Hasiči Hasiči Roman Kutálek

Knížku jsem přečetla jedním dechem za jedno dopoledne a musím upřímně říct, že je to skvělá kniha. Je tam moc hezky popsáno jak to chodí u hasičů - zásahy, výcviky i ta lidská stránka. Smekám před každým hasičem - dobrovolným i profesionálním. Doporučuji aby si tohle přečetli všichni - aby věděli co práce hasiče obnáší...

04.01.2020 5 z 5

Ztracená brána Ztracená brána Arnošt Vašíček

Arnošt Vašíček je skvělý záhadolog - příběh byl hezky vymyšlen a já ho přečetla jedním douškem. Jakmile se člověk odprostí od filmového zpracování a bere Ztracenou bránu jako zcela neznámý příběh, užije si vše, co dobrý příběh má mít - napětí, tajemno, kladné i záporné postavy. A jako bonus bylo prostředí Prahy - vždycky je příjemné číst knihu z “domácího hřiště”.

03.01.2020 5 z 5

Dům špionů Dům špionů Daniel Silva

Další skvělá kniha od D. Silvy. Příběh byl zase skvěle napsaný - i když se někomu mohl zdát v některých věcech přitažený za vlasy. Za mě to bylo ale super. Mám Gabriela ráda, i když si musím teprve zvyknout na jeho roli zděděnou po Arim. Za to Keller mi trošku lezl na nervy, ale i tak si myslím, že se to časem zlepší... A příběh byl znepokojující - v dnešní době se tohle může přesně stát... Všem vřele doporučuji.

02.01.2020 5 z 5

I když mám Gilmorky ráda, chápu že to bylo víc o Lauren - prostě to tak je. Kniha se četla dobře - kolikrát jsem se přistihla, že si představuju, že příběh vypráví právě Lorelai :-D A i přesto, že tam bylo hodně jmen, zvykla jsem si na to a knihu jsem přečetla jedním dechem - ne proto, že bych se k ní pak nedokázala vrátit, ale protože se mi prostě líbila. Život není jen o Gilmorových děvčatech, líbil se mi celkový pohled Lauren na svět, takže za mě to byla skvělá oddechovka.

05.11.2019 5 z 5

Dvojtáta Dvojtáta Vojtěch Bernatský

Krásně napsané postřehy z rodinného života Bernatských - moc jsem se u knížky bavila a buď jsem měla na krajíčku díky smíchu a nebo dojetím. Vovo má úžasný smysl pro humor a ještě úžasnější smysl pro rodinu. Doporučuju všem!

03.11.2019 5 z 5

Brdy - tajemné hory v srdci Čech Brdy - tajemné hory v srdci Čech Martin Čihař

Krásně napsaná kniha o Brdech, která se věnuje celému území Brdské vrchoviny. Každý si tam najde to své - od Prahy až po Nové Mitrovice. Člověk zde najde hodně zajímavostí, které nevěděl a nebo věděl, ale nevěděl to okolo... Velké plus má poslední část, kde jsou výborné tipy na pěší výlety. Takže doporučuji jak knihu, tak výlet do Brd :-)

07.10.2019 5 z 5

Sí, vole! Sí, vole! Pavel Liška

Super kniha, kterou jsem si užila od začátku do konce. Knížka je formou deníkových zápisků, kde se kluci doplňují a v některých případech i rozcházejí. Ale celkově je to skvělá kombinace, kde je vidět, že si vysněnou cestu užili a výborně se spolu doplňovali :-) Po všech stránkách je to prostě takový jiný cestopis - někomu se bude líbit, někomu ne... Každopádně si kluci na nic nehrají a smekám klobouk, že na to všechno měli "koule" a splnili si svůj sen :-) Takže za mě 5 hvězdiček a velké doporučení všem, kteří mají rádi dobrodružné povahy a osobitý humor :-)

02.10.2019 5 z 5

Krvavý duben Krvavý duben Ismail Kadare

Knihu mám ráda - je tak jiná než to, co jsem kdy četla. Když se člověk odprostí "od toho co zná a co považuje za správný" přečte si fascinující příběh, který ukazuje krásu albánské přírody, zvyky a tradice v podobě krevní msty a na jednu stranu i chápání lidského života. Příběh byl čtivý a člověk u něj musel chtě nechtě přemýšlet... Já osobně dávám 100%, protože tato tenká kniha mi přirostla k srdci..

Jedinou výtku bych měla k obálce knihy, která je jedním slovem zvláštní. Možná je to tou růžovou barvou, ale nevědět o čem kniha je, obálka by mě asi nepřesvědčila o tom, že si mám knihu koupit... Ale za to samozřejmě autor knihy nemůže.

20.08.2019 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Knihy od autorky mám ráda, ale tato mě zrovna moc neoslovila. Asi jsem měla trochu problém s místem, kde se příběh odehrává - severské krimi mám ráda, ale co si budeme povídat - Čechy jsou mi mnohem bližší... Oproti ostatním knihám autorky se mi špatně dostávalo do děje... Každopádně se těším na další knihy.

20.08.2019 4 z 5

Ještě není konec Ještě není konec Michal Sýkora

Stejně jako většina jsem nejdřív viděla televizní adaptaci. Vlastně jsem viděla v televizi všechny příběhy Detektivů od Nejsvětější trojice. A když jsem v knihovně objevila knihu Ještě není konec, tak jsem si řekla, že ji tedy zkusím. Ale nedávala jsem jí moc nadějí. A musím uznat, že to byl omyl. K mému velkému překvapení kniha byla skvělá - od začátku až do konce ve všech směrech. Děj měl spád, vůbec jsem se u něj nenudila. Navíc jsem moc ráda za českou detektivku v českém prostředí.

20.08.2019 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Asi jsem si špatně načasovala čtení Selfies. Bohužel mi kniha moc neseděla a špatně se mi četla. Nějak mě nezaujalo téma a v kombinaci s pomalým rozjezdem bylo rozhodnuto.
Ale i přesto si ráda přečtu další knihu od autora.

20.08.2019 3 z 5