miklaras miklaras komentáře u knih

Karneval Karneval Mauser De Vader

Básník generace, která doufala v nadějnější svět a která teď prožívá těžkou deziluzi. Za posledních dvacet let jsem nečetla silnější poezii. Minimalismus, podobný McCarthyho próze. Je to jako údery kladiva do traverzy a údery srdce do peří. Mauser vypráví o tom, co se nedá vyjádřit jinak, než pláčem a skloněnou hlavou.

11.10.2023 5 z 5

Vysoká cena za lásku Vysoká cena za lásku Bohdan Dlouhý

Bohdan Dlouhý se nesnaží být zásadní autor, který pohne vesmírem nebo lidstvem. Vybral si přesně takový žánr, jaký ho baví a umí si s ním pohrát. Chce napínat, bavit, komunikovat se čtenářem, což se mu ve velké míře daří. A jeho knihy se čtou s radostí. Poctivý autor se schopností konstruovat výborné dialogy, takových ve skutečnosti moc není.
V rámci žánru jde o top kvalitu

07.06.2022 5 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Docela dlouho jsem se bránila knižním verzím a nakonec vyhrála dovolenková lenost, která mi podstrčila něco lehčího na čtení. Výsledkem je opatrné nadšení. Červený drak je stylový majstrštyk pana Harrise. Čte se jedním dechem a rozhodně ani na chviličku nepustí.

03.08.2021 3 z 5

Dějiny sexuality I. - Vůle k vědění Dějiny sexuality I. - Vůle k vědění Michel Foucault

Dlouho jsem se styděla za nepřečtení klasiky, teď mohu odškrtnout přečtení a samozřejmě ukládám k dalšímu použití, protože je to jedna z knih, kterou člověk může použít jako pramen k mnoha oborům.

26.10.2019 4 z 5

Tkadleček Tkadleček neznámý - neuveden

Přiznejme si, že středověkou literaturu může hodnotit leda medievista. Z našeho kontextu je to studijní materiál a skvělý!

26.10.2019 5 z 5

Krvavá svatba Krvavá svatba Federico García Lorca

Lorca je vášeň. Jen mu prostě sluší ta španělština a klapání střevíčků flamencových tanečnic

26.10.2019 5 z 5

Já, Claudius Já, Claudius Robert Graves

Jedna z mých dorosteneckých oblíbených knih

26.10.2019 4 z 5

Paměti Paměti Mikuláš Dačický z Heslova

Pohled do dějin každodennosti. Vynikající

12.05.2014 5 z 5

Z pekla Z pekla Alan Moore

Komiks, u kterého jsem ani nedýchala. Vynikající úroveň. Tleskám

28.12.2013 5 z 5

Hobit – komiks Hobit – komiks Charles Dixon

Samozřejmě, že oproti knize se těžko hodnotí komiks, ve kterém člověku masírovaném Mrazíkem a jinými obludami vadí poněkud ruské vzezření trpaslictva, leč...je to Hobit a proti filmu knihu nezničil a nepokřivil.

28.12.2013 3 z 5

Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti / Starej zákon a proroci Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti / Starej zákon a proroci Roark Bradford

Jako malá jsem tuhle knihu objevila zcela náhodou a "Well", pravil Hospodin jsem si nadlouho zamilovala

02.12.2013 4 z 5

Bůh drzosti Hermés Bůh drzosti Hermés Sten Nadolny

Překvapivě dobrá kniha, kterou jsem četla jedním dechem. Propojení mýtu a součastnosti tu funguje velice dobře.

18.11.2013 4 z 5

Vždyť přece létat je snadné Vždyť přece létat je snadné Ivan Vyskočil

Asi nejméně doceněný Vskočil. Škoda. Vyskočil by měl být znovuobjeven.

17.11.2013 4 z 5

Člověk, který se stal Bohem Člověk, který se stal Bohem Gerald Messadié

Chytlavě napsaná fikce. Okouzlení ale neproběhlo.

17.11.2013 2 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Klasika

09.11.2013

Petr Brueghel Petr Brueghel Felix Timmermans

Výborně napsaný životopis, jako klišé by se dalo říct...strhující.

09.11.2013 4 z 5

Seznam sedmi Seznam sedmi Mark Frost

Ano, ano, ano. Jack je mou láskou od prvního vydání a nechápu, jakto, že nevychází znova a znova (někdo mi ukradl jeden díl)

09.11.2013 5 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Mám raději Eca a protože jsem čtenář evropský, nemusí mi nikdo vysvětlovat všechno tak zoufale doslovně. Brown zklamal a nezaujal. Nuda veliká a Langdom necharismatický

09.11.2013 1 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Ale jo. Čtení na dovolenou, docela fajn....no, tak dobře, nudila jsem se

09.11.2013

Pohádky Pohádky Miloš Macourek

Macourek ve výborné formě. Má starší dcera na něm vyrostla a přesto dnes není holčička se sundavací hlavou

09.11.2013 4 z 5